reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

APTECZKA - czyli leki dla ciężarnych

buziak

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Listopad 2011
Postów
2 833
Moja propozycja jest taka jak na wyprawce, wszystko umieszczamy w pierwszym poście a wszystkie propozycje i podpowiedzi prosze poniżej to uzupełnię;-)


KATAR, ZATKANY NOS

- sterimar zatkany nos - 25zł
- merimer spray - 27zł
- nivea super spray - 28zł
- disnemar - 23zł
- Quixx woda morska - 20zł





PRZEZIĘBIENIE

- syrop *spam* - ok 15 zl
- tabletki prenatal grip care 15tabl - 17zł
- tandumverde - 25zł
- isla - tabletki na gardło -13zł
- rutinoscorbin 90tbl - 9zł


ZAPARCIA
- LACTULOSUM syrop 150ml na zapracia w ciąży -7zł
/3 łyżeczki w ciągu dnia



WZDECIA

- Espumisan 100tbl - 23zł


HEMOROIDY

- Posterisan h - 41zł



ZGAGA

- gaviscan 16 tbl - 9zł
- rennie 48 tbl -18zł


BÓL GŁOWY,ZĘBA...

- apap /paracetamol




BÓL BRZUCHA/SKURCZE

- no spa,
- no spa forte


BÓLE MIĘŚNI /SKURCZE

- magnez -7/50zł



KRWAWIĄCE DZIĄSŁA

-
otrex 600mg 30szt - 43zł






NATURALNE DOMOWE SPOSOBY


Na przeziębienie:
popularne mleko z miodem i czosnkiem.

lub dla tych co nie lubią zapachu:
30 ząbków czosnku obrać posiekać/wycisnąć/utrzeć na miazgę dodać sok z 0,5 kg cytryn wymieszać rozlać do małych słoiczków i przechowywać w lodówce. Pic po 1 łyżce 1-3 razy dziennie na godzinę przed posiłkiem. Dziewczyny z niskim ciśnieniem - uwaga trzeba kontrolować bo nalewka oprócz działania na przeziębienie obniża ciśnienie.




Na nadciśnienie:

Miód gryczany: łyżkę miodu rozpuścic w szklance letniej wody odstawić na noc. Rano można wcisnąć troche soku z cytryny i wypic na godzinę przed śniadaniem.
lub nalewka czosnkowa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na zgagę polecam Gaviscon - jedyny lek na tę przypadłość dozwolony w ciąży.

Na zaparcia, a raczej na zapobieganie im to ja po prostu dziennie 2 szklanki kawy inki piję. Ma sporo błonnika i mi jeszcze odkąd ją pije nie zdarzyły się problemy....
 
Dzisiaj w aptece na ten mój zatany nos polecono mi Quixx - po pierwszej dawce zdecydowanie lepiej się oddycha. Można w 100% stosowac w ciąży.

A Gaviscon o którym pisałam wyszej na zgagę to proponuję w płynie - szybciej działa.
 
reklama
A ja prosze o podanie naturalnych metod, typu cebulka czosnek i mlotek w glowe, by przestac myslec o dolegliwosci :confused2:
 
Do góry