reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

APTECZKA - czyli leki dla ciężarnych

mi na krwawiące dziąsła gin kazał kupić otrex 600, faktycznie pomaga! to jest na ochronę żył, więc podejrzewam, że ulgę przynosi także w przypadku hemoroidów :)
 
reklama
Z Rutinoscorbinem - proponowałabym uważać, bo w ciąży może odkładać się w nerkach, powodując zmiany - nie brać bez konsultacji z lekarzem.
 
nie wszystkie rady dla ciężarnych, ale kilka rad domowych...w ogóle fajna strona z poradami
Jak wygrzebać się z przeziębienia w 24h - Praktypedia


Jak wygrzebać się z przeziębienia:​


  1. odstawic wszystkie surowe warzywa
  2. nie pij herbaty z miodem - to i tak nic nie daje, ponieważ miód traci wszystkie lecznicze właściwości w środowisku gorącej wody użytej do zrobienia herbaty
  3. jeść tylko ciepłe posiłki -- rosołek jest najlepszy - rozgrzewa caly organizm od środka
  4. herbatka z cynamonem, kardamonem, imbirem i goździkami plus łyżeczka rumu na szklanke -- bo takich szklanek musimy wypić przynajmniej 5 w ciagu dnia i wiecej, albo piwo grzane z tymi wszystkimi przyprawami (ale bez rumu i to juz dopiero wieczorem)
  5. herbatka z czarnego bzu lub malin
  6. cebula i czosnek
  7. nasmarowac sie rozgrzewającym olejkiem do masazu, spirytusem, albo maścią mentolową
  8. spać w skarpetkach z surowej welny
  9. przed snem zrobić parówkę z szałwią, miętą i olejkiem eukaliptusowym
  10. jeśli ktoś hoduje geranium (anginkę) to liść takiej rośliny dobrze zmiętolony wlozyc do nosa - pomaga na katar
  11. plukanie gardla wodą z solą, albo wodą z propolisem, albo pro prostu uzycie propolisu w sprayu.
  12. w ten dzien nie myć glowy
  13. Aby złagodzić uporczywy kaszel można zrobić syrop z cebuli. W tym celu trzeba pokroić cebule w krążki i zasypać cukrem. Po kilku godzinach cebula powinna puścić sok, który można spożywać 3 razy dziennie po jednej łyżce
  14. Gin z Tonikiem np. 3 szklaneczki przed snem lub jak kto woli inny trunek
  15. Wypić zagotowane mleko z miodem (2 łyżeczki), czosnkiem (2 plasterki) i masłem (1 łyżeczka)
 
nie wszystkie rady dla ciężarnych, ale kilka rad domowych...w ogóle fajna strona z poradami
Jak wygrzebać się z przeziębienia w 24h - Praktypedia


Jak wygrzebać się z przeziębienia:​


  1. odstawic wszystkie surowe warzywa
  2. nie pij herbaty z miodem - to i tak nic nie daje, ponieważ miód traci wszystkie lecznicze właściwości w środowisku gorącej wody użytej do zrobienia herbaty
  3. jeść tylko ciepłe posiłki -- rosołek jest najlepszy - rozgrzewa caly organizm od środka
  4. herbatka z cynamonem, kardamonem, imbirem i goździkami plus łyżeczka rumu na szklanke -- bo takich szklanek musimy wypić przynajmniej 5 w ciagu dnia i wiecej, albo piwo grzane z tymi wszystkimi przyprawami (ale bez rumu i to juz dopiero wieczorem)
  5. herbatka z czarnego bzu lub malin
  6. cebula i czosnek
  7. nasmarowac sie rozgrzewającym olejkiem do masazu, spirytusem, albo maścią mentolową
  8. spać w skarpetkach z surowej welny
  9. przed snem zrobić parówkę z szałwią, miętą i olejkiem eukaliptusowym
  10. jeśli ktoś hoduje geranium (anginkę) to liść takiej rośliny dobrze zmiętolony wlozyc do nosa - pomaga na katar
  11. plukanie gardla wodą z solą, albo wodą z propolisem, albo pro prostu uzycie propolisu w sprayu.
  12. w ten dzien nie myć glowy
  13. Aby złagodzić uporczywy kaszel można zrobić syrop z cebuli. W tym celu trzeba pokroić cebule w krążki i zasypać cukrem. Po kilku godzinach cebula powinna puścić sok, który można spożywać 3 razy dziennie po jednej łyżce
  14. Gin z Tonikiem np. 3 szklaneczki przed snem lub jak kto woli inny trunek
  15. Wypić zagotowane mleko z miodem (2 łyżeczki), czosnkiem (2 plasterki) i masłem (1 łyżeczka)


Taaa, tylko, że alkohol w ciąży to trochę nie bardo :no:.
 
Na ugryzienia po KOMARACH (te guzki, ropne bąble itp.) najlepsze są:

1) Tanno-Hermal
Tanno-Hermal Lotio swędzące wysypki skórne, rany, potliwość - Strefa leków

2) Pudroderm
PUDRODERM Puder pLynny na obrzęki alergię ukąszenia ospę 140g - porównaj ceny - NOKAUT.pl

Pudroderm przepisała mi w tamtym roku pediatra jak komar Polę ugryzł pod okiem i strasznie jej się to paprało. Po pudrodermie błyskawicznie zeszło!Sąsiadka stosuje Tanno-Hermal, który przepisała jej również pediatra na pogryzione ręce dziecka. Niektórzy smarują fenistilem, ale on tylko łagodzi swędzenia, a nie likwiduje problemu.
 
reklama
Moje testy na insekty dla bobasów:)

DZIAŁA NA KOMARY
- spray Orinoko ok. 18zł (Nie żaden Junior tylko ten normalny! Składa się tylko z naturalnych olejków i efekt...zero ugryzień po wieczornym siedzeniu w ogrodzie. Paskudy latały i gryzły innych. Mam również Orinoko przeciw osom, pszczołom, komarom i meszkom i ten jest w ogóle HITem! Pachnie też przyjemnie) www: Orinoko
- Bros elektrofumigator na komary i muchy +1 ok. 25zł (wściekłości much nie ogranicza, ale trupy komarów leżą na podłodze! Sukces, więc polecam! Ja mam wkładki, jest też w płynie do kontaktu -tego nie testowałam) www: Bros elektro

NIE DZIAŁA NA KOMARY
- plastry Mosbito ok. 16zł (szkoda kasy na to badziewie. Jedynie ładnie pachnie, choć wg mojego M jak cytrynowa kostka do kibla:p No więc nakleiłam i po ok. 15min. wyszłam z dzieciem na spacer, a komary miały w d...plasterek. Siadały np. 2cm obok i gryzły!!!) www: Mosbito
- spray Sio Natural ok. 10zł (kolejne badziewie! Obficie popsikałam siebie i dziecko, bo nieproszeni goście urzędowali w sypialni. I co... komary gryzły jak opętane, a nawet bezwstydnie siadały na popsikanej plamie płynu na skórze!) www: Sio
- spray Off Delicate ok. 16zł (po prostu brak słów...)
www: Off
 
Do góry