reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka malucha

reklama
Dobre pytanie. Ja do tej pory nic praktycznie nie mialam,bo nie potrzebowalam. Mialam tylko Espumisan (na kolki). Teraz doszedl Nasivin (na katar) i herbatka na przeziebienie. A dzis maz kupi Sanosvit (czy jakos tak, to co Tygrysek proponowala na kaszel). Mam tez sol fizjologiczna. I wsio:zawstydzona/y: Na pewno przydalby sie Apap w plynie.
 
Termometr i Coś na gorączke(polecam czopki efferalgan)
Preparat na ból brzuszka typu infacol,espumisan.
Maść majerankowa na katarek
Sól morska i krople Euphorbium
Wapno w syropku
Witaminka c w kropelkach
Syropek na kaszel
Woda utleniona
Gaziki leko
plasterki
coś na odparzoną pupcię(sudocrem i alantan jest super)
w lato krem na komary
krem z wysokim filtrem
jeszcze woreczki na siusiu jeśli trzeba będzie oddać do analizy.
Probiotyki
czopki glicerynowe na zaparcia
 
No ostatnio o to samo pytalam was dziewczyny...i teraz w Hanifkowej apteczce znajduje sie:
* Cebion wit C w kropelkach
* D-Fluoretten wit D
* Paracetamol w czopkach na goraczke
* Sab Simplex na problemy brzuszkowe
* Nasivin krople do nosa
* Otrivin krople do nosa
* Elocom masc o dzialaniu przeciwzapalnym, przeciwswadowym i odkurczajacym naczynia krwinosne
* Diprobase masc
* Sanosvit wapno w syropku
* Alantan Plus na odparzenia otarcia pekniecia
* Rubital malinowy syropek na kaszel
* Pulmex Baby masc rozgrzewajaca
* Marimer roztwor wody morskiej do noska
* Sterimar roztwor wody morskiej do noska
* masc majerankowa pod nosek
* Nivea Baby Nutri Sensitiv krem S.O.S lagodzacy zaczerwieniona podrazniona sucha skore izapobiega swedzeniu
* komresy z gazy
* Leko gazik jalowy nasaczony spirytusem
* termometr do uszka
* herbatki : na przeziebienie, koperkoea, rumiankowa, ulatwiajaca trawienie i melisa z jablkiem
* peroxygel woda utleniona w zelu
I to by bylo chyba wszystko co mam...
 
A ja mam pytanie odnośnie preparatów zbijających gorączkę bo wiem ze są takie w syropku ale są również czopki co jest lepsze? Co lepiej mieć? Syropki typu apap eferalgan itd czy jakieś czopki ? Jak czopki to jakie ? Bo ja mam w domu viburcol ale to chyba nie jest typowo na gorączkę to jest raczej lek uspokajający?
 
nuska ja mma paracetamol dla niemowlat 50mg w czopkach,kupialam 'na wszelki' w razie powiklan po szczepieniu,wtedy pani w aptece polecila mi czopki bo tez pytalam sie o syropek tyle ze Nel miala 6 tyg wiec moze byl to jedyny srodek na goraczke odpowiedni w tym wieku.Osobiscie do mnie bardziej przemawiaja czopki..moze pewniejsze w podawaniu.
 
co do leków przeciwgorączkowych to ja zawsze podaje najpierw syrop i wolę taki typu paracetamol, ibuprofen czy ibum bo panadol okazał się mało skuteczny u Szymka a czopki to eferalgam a jak szyma miał już rok to 1/3 a czasem 1/2 zwykłej pyralginy w czopku na gorączki przy anginie bo żaden syrop ich nie zbijał, więc za radą dr z pogotowia w ciągu dnia podaje syrop a na noc czopek bo wtedy gorączka się nasila i trzeba z nią inaczej walczyć
sanosvit to wapno i zsazwyczaj podaje się pomocniczo w przeziębieniach i czasem jak jest jakaś wysypka
na kaszel to polecam malia (3ml tyle teraz Wika pije) albo 1,5ml mucosolvanu jak jest już mocniejszy
no i już teraz wiem że niezastapiona jest roztwór wody morskiej jak dla mnie to jest cudo lepsze niż nasivin bo to jest przereklamowane cudo
mam też maść majerankową, gaziki leko, pulmex, sudokrem linomag - do pupy kremy z filtrem, no i devikap i cebion
 
reklama
Do góry