reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Młodej Mamy:)

viki31

mama Damiana i Pabla:)
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2007
Postów
3 657
Miasto
łódz
dziewczyny zakładam wątek dotyczący tego co trzeba kupic, abysmy my świetnie czuły sie po porodzie, tak jak i nasze maleństwa. poruszałyśmy juz na innym wątku co kupic maluszkom ale moze stworzmy tutaj liste aby zadnej z nas niczego nie zabrakło. mam na mysli produkty lecznicze, ktore możemy zakupić w aptece.

z mojego doświadczenia wiem ze na pewno przydadzą nam się

DLA MAMUSI

1. maść BEPANTHEN na obolałe od karmienia sutki. pierwsze dni są na serio ciezkie, moje brodawki były pokaleczone, zakrwawione i masc bardzo mi pomogła, i nie trzeba jej zmywac przed karmieniem gdyz nie szkodzi dzidziusiowi.

2. tantum rosa do przemywania krocza po porodzie lub zwykłe szare mydło.
3. czopki propolisowe na hemoroidy ktore czesto wystepują po porodzie i utrudniaja wycieczki do kibelka.
4. podkłady poporodowe na krwawienia
5. majtki jednorazowe 3-4 sztuki
6. ja przez kilka dni miałam tez takie silikonowe nakładki na brodawki z aventa. gdy w szpitalu mialam cale pokrwawione sutki wysłałam meza wlasnie po masc i kupil mi te nakładki i bardzo mi pomogły.
7. herbatki z kopru włoskiego wspomagające laktacje

DLA DZIDZIUSIA

1. ta sama masc co do popękanych brodawek bepanthen super działa na odparzenia. ale moze byc też inna np. sudokrem lub linomag.
2. spirytus do przemywania pępuszka
3. gaziki wyjałowione do przemywania pepka i oczu
4.woda morska MARIMAR do przemywania noska albo sól fizjologiczna
5. gruszka do noska
6. termometr do mierzenia temperatury.
7 , są takie czopki homeopatyczne VIBURKOL, działają przeciwgorączkowo, uspokajająco i dzialają na kolki, mozna juz je podawac od 1 dnia zycia.
8. w aptece mozna tez kupic herbatke PLANTEX na kolki .
 
reklama
DLA MAMY A PÓŹNIEJ I DLA DZIDZIUSIA
herbatka bobofen ( niezbyt dobra w smaku ale wspomaga działanie jelit i działa świetnie na skórcze zarówno jelit, które występują po porodzie jak i na kurczenie się macicy. Dzidziusiom w zdajesie od 2 mies. podaje się ją w celu poprawy funkcji jelitek.
 
Kochane, a co polecacie na przeiekajace piersi?:zawstydzona/y:
To zanczy mam na mysli, czy zaopatrzyc sie w jakies specjalne wklady do stanika, czy wystarczy, no nie wiem wlasnie...wata, lignina, jakiez gaziki?
I w ogole, myslicie, ze dobrze jest sie zaopatrzyc w specjalny stanik dla karmiacych, czy moze lepiej jakis odpinany z przodu, albo zwykly z ktorego bez problemu mozna cycusia do karmienia wyciagnac?:-)
 
moim zdaniem biustonosz taki specjalny do karmienia jest super sprawą bo pewnie zdarzy sie ze bedziesz karmić u kogos bądź podczas spaceru itp i wtedy jest to dosc wygodne i nie musisz rozpinac stanika.

jesli chodzi o zabezpieczanie przed przeciekaniem to polecam specjalne wkładki laktacyjne. lignina czy chusteczki nie spełnią tu swojej roli bo czesto wyciek na serio jest taki ze te wkładki nie dają rady a lignina byłaby przemoczona po minucie.

ja np. w nocy musiałam wkładac po dwie wkładki bo miałam tyle pokarmu że pomimo wkładek budziłam sie z zalanym stanikiem (bo spałam w staniku bo inaczej sie nie dało) a do tego łóżko i przescieradło było zalane. a najlepsze jest to ze damian jadł co 3 godziny wiec w czasie tej przerwy tak napełniały mi sie piersi ze szok, dlatego nie wyobrażam sobie nie miec wkładek laktacyjnych:tak:
 
No to powiem szczerze, ze liczylam sie z niekontrolowanymi przeciekami, ale ewentualnego potopu, to sie raczej nie spodziewalam;-) A tu prosze kobieca fizjoligia potrafi byc zaskakujaca:) W kazdym razie dzieki Viki za informacje, zawsze to lepiej wiedziec, czego mozna sie spodziewac i jak sie ewentualnie zabezpieczyc:-)
 
No ja takie wkladki juz kupilam z Avent :tak: jak tylko zobaczylam ze cos zaczelo leciec. a powiedzcie co sadzicie o takich wkladach do staniki na popekane sutki?
 
belka prawde mowiąc nie wiem o jakich wkładkach do stanika mowisz...na popękane sutki? z tego co wiem to są wkładki laktacyjne na wyciek pokarmu, a na popękane sutki są nakładki silikonowe ale nie do stałego noszenia tylko do nałozenia na moment karmienia, bo w pierwszych dniach sutki są obolałe i utrudniają karmienie...wiele kobiet jak maluch chwyta brodawke odczuwa taki bol ze postanawiają odczekac i kilka dni karmia butelką a pokarm niestety zanika, albo robi sie go za duzo, kobieta dostaje zapalenia piersi i wysokiej gorączki...dlatego tez polecam te nakładki zeby karmic maluszka nie przerywając. wiem ze niektore kobiety mają problem wklęsłych brodawek , wtedy tez kupuje sie wlasnie te silikonowe nakładki.
 
hehe belka musze powiedziec ze nie widziałam wczesniej takich:szok: ale patrzac na nie zastanawiam sie jak ich uzywac...te dziurki to chyba są na brodawki ...wiec w takim racie one nie są w zaden sposób schowane....
a one sa z jakims płynem? wyglądają jakby były żelowe wiec moze są chłodzące po prostu na bol piersi wyciąga sie je z lodówki by troche ulzyło....:rofl2:
 
reklama
hmm Belka ja tez takich nie znam. Niestety nie doradze Ci chyba w tej kwesti.Wiem ,ze dobre sa masci na popekane sutki.linomag lub tez smarowanie sutow wlasnym mleczkeim a potem osuszanie ich przed ubraniem stanika.
 

Podobne tematy

Do góry