reklama

Apteczka na wakacje

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez nikita33, 29 Maj 2005.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Jak skompletować przed wyjazdem wakacyjną apteczkę dla rocznego dziecka - co warto mieć, a co się nie przyda? Napiszcie, może już wyjeżdżałyście i macie doświadczenie?
    dzięki z góry
    nikita

2. mela

mela Fanka BB :)

Na wakacje warto zabrać: termometr, syrop na obniżenie gorączki, środki dezynfekujące na wszelkie zadrapania (np. gaziki Leko), kilka plasterków i bandaż oraz Smectę (przeciw biegunkom).
    Przydadzą się też preparaty przeciw komarom (Moustidose) i Fenistil na ukąszenia.
    Nie zapomnij także o mleczku do opalania dla niemowląt.
    Pozdrawiam i życzę udanych wakacji  :)

3. reklama
  4. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

5. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Napewno dobra podpowiedź, trzeba tylko pamiętać, żeby z apteczki maluszka wyłączyć aspirynę i aviomarin na przykład, ale zestaw dobry, o niczym się nie zapomni.

pozdr
    nikita

6. mama_malego

mama_malego Początkująca w BB

nikita, pytasz o doświadczenia. Moje jest takie, że dla malucha zapakowałam wszystko, co niezbędne, ale to ja źle się czułam... Mój mały był cały wesoły i szczęśliwy, a ja umierałam z bólu. Od tej pory zawsze pamiętam o sobie - biore odpowiednie leki na wakacje zarówno dla siebie, jak i dla malucha.
    Jeśli chodzi o małego, to właściwie dla niego najważniejsze coś na ukąszenia i najmocniejszy filtr, jaki się da. No i niestety-jak podróż autem to zawsze coś na chorobę lokomocyjną...

7. himavea

himavea Początkująca w BB

coś na gorączkę, coś na biegunkę np. smecta, orsalit na uzupełnienie płynów i elektrolitów, krem z filtrem, coś na poparzenia, plastry, tabletki na gardło, w podróży jest tak, że przydałoby się nam coś, czego akurat nie wzięliśmy, jak się jedzie z dzieckiem to warto wziąć więcej, bo nie wiadomo co się przyda

8. iwka32

iwka32 Zaciekawiona BB

Ja proponuję coś na gorączkę, oczywiście na biegunkę, dobrze zabrać taki proszek do sporządzenia roztworu z elektrolitami, coś na kaszel, jakieś plastry, maść na oparzenia. I przyda się nie tylko z maluszkiem, z nieco starszym dzieckiem a i bez dziecka też;)

9. anniran

anniran Początkująca w BB

a pamiętacie o tanich biletach autokarowych? Od kiedy mam rodzinę, męża i dwa szkraby, szukam "nałogowo" oszczędności, wiem, że jak zaoszczędzę na "dojeździe", zakwaterowaniu, to będziemy mieli więcej pieniędzy i będziemy mogli pozwolić sobie na dłuższy urlop...

10. reklama
  11. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

my wyjeżdżamy w lipcu ale już myślę o apteczce ;), zrobiłam sobie na lodówce listę i sprawdzam domowe zapasy czy czegoś nie brakuje, na pewno wezmę nurofen w syropie, wapno (po ostatnim wypadzie mały dostał alergii ;/), aerin (na alergię), acidolac (na biegunkę), coś na ukąszenia komarów i chyba tyle

12. Mummy4

Mummy4 Fanka BB :)

Moja apteczka i w domu jest pełna i ta na wyjazdy tak samo. Przezorny zawsze ubezpieczony, szczególnie przy dzieciach.

Poleć forum