reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Apteczka noworodka

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez Katerina1985, 10 Marzec 2018.

1. Katerina1985

Katerina1985 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    7
    Witam! Szykuję się na przyjście na świat pierwszego dzieciątka, kompletuję wyprawkę. Co powinno znaleźć się w apteczce dla noworodka?

2. aga6

aga6 Moderator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    Szcze mowiac nie za wiele ;-) ja mialam awaryjnie paracetamol w czopkach i sol fozjologiczną do przemywania oczu i zakraplania nosa.
    Z czasem dokupilam jakis probiotyk i espumisan bo corka miala bolesci brzuchowe.

3. reklama
  4. aga6

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    espumisan 100 i jakos w 3 tyg (niby po 1 mcu jest ale tak pediatra kazał..)

5. aga6

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    Dawalam i u nas nic nie wniosly.
    Corka na mm byla i dobry był probiotyk - trilac plus w saszetkach.
    I termoforek z pestkami wiśni

6. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    85
    Ja proponuje mieć Octanisept i jakąś maść na odparzenia. Całkiem fajnym wynalazkiem jest termometr na podczerwień.
    A poza tym i tak jeśli cokolwiek z maluszkiem będzie się działo - to do lekarza pójdziesz, a on już wówczas powie, co będzie potrzebne. Nie ma co za dużo w domu trzymać. Apteki zakazu handlu w niedzielę nie mają ;-)

• Lubię to Lubię to x 2
    • Zabawne... Zabawne... x 1
    • Lista
  7. aga6

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    O odnoscie octaniseptu to my zamiast tego uzywalismy gazikow ze spirytusem i.kikut po tygodniu odpadl ;-)
    A do pupy na awarie sudocrem a do codziennej pielegnacji zielony alantan

8. KasiaMarysia23

KasiaMarysia23 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    Octanisept, gaziki jałowe, czopki parcatamol, czopki glicerynowe, termometr, sól fizjologiczna. Witaminę D (u nas podawana od 3 miesiąca chyba).

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

9. aga6

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    Ojej wspolczuję.. oby szybko minęło.
    U nas na awarie bepanthen był za słaby niestety dlatego sudocrem.
    O właśnie.. wit d. Zapomniałam

10. reklama
  11. Brzuszkowa

Brzuszkowa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witamina K też na początku, ale z witaminami, to przy wypisanie ze szpitala pisało jako zalecenie. Czyli D i K, to drugie chyna od 3 doby... Co chodzi o sudocrem, to pediatra twierdzi, że jest za silny i nie powinno się go stosować u małych dzieci - zwłaszcza noworotkach. Za to myśmy stosowali na codzień linomag zielony, a jak były odparzenia, to alantan zielony.
    Poza tym przydatny może być aspirator, nożyczki dziecięce (po 1 miesiącu można dziecku odcinać paznokcie). Oscenisept jest bardzo praktyczny, bo można go używać na kikut, ranę po cc lub inne skaleczenia w domu.

12. Annna30

Annna30 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Jeśli chodzi o Wit k to teraz rodzice decydują (mama) czy szczepić dziecko Wit k czy nie- już w szpitalu po narodzinach. Jeśli dziecko będzie szczepione to już nie trzeba podać dodatkowo. Kiedyś się podawało bo nie było innej możliwości. W szpitalu już zostało zmienione to, że nie podaje się oktaniseptu na kikut :) choć ja u pierwszego dziecka stosowałam to i u drugiego- teraz przemywa się gazikem wodą z mydłem.

Ostatnia edycja: 11 Marzec 2018

Poleć forum