reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka noworodka

Jeśli chodzi o Wit k to teraz rodzice decydują (mama) czy szczepić dziecko Wit k czy nie- już w szpitalu po narodzinach. Jeśli dziecko będzie szczepione to już nie trzeba podać dodatkowo. Kiedyś się podawało bo nie było innej możliwości. W szpitalu już zostało zmienione to, że nie podaje się oktaniseptu na kikut :) choć ja u pierwszego dziecka stosowałam to i u drugiego- teraz przemywa się gazikem wadą z mydłem.

Może się trochę pozmienialo, bo rodzilam wrzesień 2013. Siostra rodzila wrzesień 2017 i wydaje mi się, że dawała małej wit. K. Musze się upewnić... Może być, że zależne jest to od szpitala... Zorientuje się i jeszcze się odezwę :)
 
reklama
Może się trochę pozmienialo, bo rodzilam wrzesień 2013. Siostra rodzila wrzesień 2017 i wydaje mi się, że dawała małej wit. K. Musze się upewnić... Może być, że zależne jest to od szpitala... Zorientuje się i jeszcze się odezwę :)
Pewnie zależy od szpitala (jeśli podawała :) ) w Warszawie mamy mają możliwość wyboru :). Ja pierwsze rodziłam w 2015 r. i podawałam Wit k., a drugie w 2017 r. i już szczepiłam.
 
Hm... a odnośnie termometru. Czy jeśli posiadam termometr bezdotykowy, to muszę jeszcze kupic inny? W ulotce tego bezdotykowego pisza, zeby do 6 mies. życia mierzyc dziecku temperaturę w pupie i ewentualnie porownac ja z temp. zmierzona tym bezdotykowym. Hm...
 
Ja używam tylko tego bezdotykowego. Jak dziecko ma temperaturę, to i tak zazwyczaj trzeba podać coś przeciwgorączkowego. A weź utrzymaj takiego malucha, jak on odkrył, że może się przemieszczać ;-)
 
Jak dziecko ma gorączkę (powyżej 38 stopni) to nawet nie potrzeba termometru bo to czuć (ja przykładam usta do czoła), a termometr bezdotykowy się przydaje żeby sprawdzić jak wysoka jest. Przy starszym dziecku 2 latku nawet termometrem bezdotykowym czasami nie da się sprawdzić.
 
Jasne, że czuć i widać bo wówczas dziecko jest rozpalone i płacze, poza tym jeżeli chodzi o termometr w domowej apteczce to zdecydowanie polecam bezdotykowy. Reszta składu apteczki pozostaje bez zmian.
 
reklama
U mnie w apteczce są zarówno środki dla dziecka, jak i dla mnie:) dlatego zawsze mam coś na brzuszek, gorączkę i ząbkowanie. A dla siebie witaminki, preparat na laktację i środki na wzmocnienie organizmu:)
 
reklama
Do góry