reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka noworodka

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam! Szykuję się na przyjście na świat pierwszego dzieciątka, kompletuję wyprawkę. Co powinno znaleźć się w apteczce dla noworodka?
 
reklama
Szcze mowiac nie za wiele ;-) ja mialam awaryjnie paracetamol w czopkach i sol fozjologiczną do przemywania oczu i zakraplania nosa.
Z czasem dokupilam jakis probiotyk i espumisan bo corka miala bolesci brzuchowe.
 
Dawalam i u nas nic nie wniosly.
Corka na mm byla i dobry był probiotyk - trilac plus w saszetkach.
I termoforek z pestkami wiśni
 
Ja proponuje mieć Octanisept i jakąś maść na odparzenia. Całkiem fajnym wynalazkiem jest termometr na podczerwień.
A poza tym i tak jeśli cokolwiek z maluszkiem będzie się działo - to do lekarza pójdziesz, a on już wówczas powie, co będzie potrzebne. Nie ma co za dużo w domu trzymać. Apteki zakazu handlu w niedzielę nie mają ;-)
 
O odnoscie octaniseptu to my zamiast tego uzywalismy gazikow ze spirytusem i.kikut po tygodniu odpadl ;-)
A do pupy na awarie sudocrem a do codziennej pielegnacji zielony alantan
 
Octanisept, gaziki jałowe, czopki parcatamol, czopki glicerynowe, termometr, sól fizjologiczna. Witaminę D (u nas podawana od 3 miesiąca chyba).

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No mój syn też od początku jest na mm i już zaczyna mieć problemy:(

Krem bepanthen jest lepszy niż sudocrem.
Ojej wspolczuję.. oby szybko minęło.
U nas na awarie bepanthen był za słaby niestety dlatego sudocrem.
Octanisept, gaziki jałowe, czopki parcatamol, czopki glicerynowe, termometr, sól fizjologiczna. Witaminę D (u nas podawana od 3 miesiąca chyba).

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
O właśnie.. wit d. Zapomniałam
 
Witamina K też na początku, ale z witaminami, to przy wypisanie ze szpitala pisało jako zalecenie. Czyli D i K, to drugie chyna od 3 doby... Co chodzi o sudocrem, to pediatra twierdzi, że jest za silny i nie powinno się go stosować u małych dzieci - zwłaszcza noworotkach. Za to myśmy stosowali na codzień linomag zielony, a jak były odparzenia, to alantan zielony.
Poza tym przydatny może być aspirator, nożyczki dziecięce (po 1 miesiącu można dziecku odcinać paznokcie). Oscenisept jest bardzo praktyczny, bo można go używać na kikut, ranę po cc lub inne skaleczenia w domu.
 
reklama
Witamina K też na początku, ale z witaminami, to przy wypisanie ze szpitala pisało jako zalecenie. Czyli D i K, to drugie chyna od 3 doby... Co chodzi o sudocrem, to pediatra twierdzi, że jest za silny i nie powinno się go stosować u małych dzieci - zwłaszcza noworotkach. Za to myśmy stosowali na codzień linomag zielony, a jak były odparzenia, to alantan zielony.
Poza tym przydatny może być aspirator, nożyczki dziecięce (po 1 miesiącu można dziecku odcinać paznokcie). Oscenisept jest bardzo praktyczny, bo można go używać na kikut, ranę po cc lub inne skaleczenia w domu.
Jeśli chodzi o Wit k to teraz rodzice decydują (mama) czy szczepić dziecko Wit k czy nie- już w szpitalu po narodzinach. Jeśli dziecko będzie szczepione to już nie trzeba podać dodatkowo. Kiedyś się podawało bo nie było innej możliwości. W szpitalu już zostało zmienione to, że nie podaje się oktaniseptu na kikut :) choć ja u pierwszego dziecka stosowałam to i u drugiego- teraz przemywa się gazikem wodą z mydłem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry