reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum ciążowe-dolegliwości,porody,ciąża przenoszona,cesarka,wieści i nieobecności

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja cierpiałam na zaparcia przed ciażą a teraz jest ok:)) ale u mnie wszystko jest inaczej
 
reklama
a mi od jakiegoś tygodnia drentwieją nogi nie wiem od czego ale mam 12listopada wizyte to zapytam lekarza czy to normalne w naszym stanie co do zaparć to też mam czasami chociaż jest lepiej niż przed ciążą. a najbardziej dokucza mi ból pleców no ale co się dziwić taki bagaż z przodu nosić to plecki bolą :-);-):tak:



a jakie bierzecie witaminy ja brałam PRENATAL COMPLEX bo wymiotowałam strasznie w 1 trymestrze a teraz PRENATAL CLASSIC i nic więcej kwas foliowy odstawiłam bo prawdopodobnie po nim miałam większe mdłości.
 
Jesli chodzi o witaminy to biore Elevit.Zaparc nie mam i nie mialam-wrecz odwrotnie,kibelek odwiedzam dosc czesto ale to byc moze dla tego ze jem sporo owocow-nie ma dnia bez 2 jablek!(i nie tylko) Zadnych innych dolegliwosci nie mam:-)
 
nie wiem ile w tym jest przełozenia na rzeczywistosc, ale słyzałam ze w tych zestawach witamin dla kobiet w ciazy jest sporo zelaza-z jednej strony to dobrze, ale z drugiej zelazo wzmaga zaparcia...
 
ja niestety też cierpię na zaparcia od czasu do czasu, do tego stopnia że pojawiły się hemoroidy, miesiąc temu miałam stan zapalny :-( bardzo to niefajne :-(
 
Na kilku postach przeczytałam, że dziewczyny stosują folik. W sumie zaszkodzić to nie zaszkodzi. Ale kwas foliowy "działa" na malenstwo do 12 tygodnia zycia i co miał to zrobil. wiec nie jest wymagane przyjmowanie go juz od 4 miesiąca ciąży.
A co do suplementów i różnego rodzaju mixów witaminowych jak np Feminatal to od 2 ginekologów uzyskałam informacje, które się pokryły, że jeśli kobieta w ciąży ma zbilansowaną dietę i spożywa wszystkie grupy pokarmów to takie wspomagacze nie są potrzebne, a co lepsze przyczyniają się do szybszego przybieraniu na wadze.
 
Ja tez niestety cierpię na zaparcia, a ponieważ przy łożysku przodującym każde parcie jest niebezpieczne, to muszę brać czopki glicerynowe. Bardzo skuteczne i tylko mam nadzieje, że nie mają skutków ubocznych. Moja ginka uważa, że spoko mogę je brać.
 
Jeśli chodzi o te kłucia w prawym boku, to mój lekarz powiedział, że u kobiet które miały usuwany wyrostek robaczkowy, mogą rozciągać się zrosty i dlatego boli ALBO są to bóle przeciążeniowe np gdy za długo pracujesz. u mnie może to być i jedno i drugie?

własnie...które z Was jeszcze pracują a które są na zwolnieniu???
kiedy zamierzacie iść na zwolnienie???:confused:
 
reklama
ATsonia ja jestem na zwolnieniu od 15września zeszłam na zwolnienie tak żeby nie przekroczyć 182dni. a pozatym miałam okropne mdłości i wymioty i dojazd do pracy sprawiał mi wiele problemów niestety musiałam jeździć autobusem to ciągle zastanawiałam się czy dzisiaj dojade do pracy czy będę musiała wysiąść wcześniej bo bym ludzi ożygała:zawstydzona/y::-:)baffled:



 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry