reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aromek co dalej ?

Ja przy braku owulek do aromka dostawałam ovitrelle, to jest zastrzyk mający na celu wywołanie pęknięcia pęcherzyka. Może u Ciebie są owulacje tylko komórka kiepskiej jakości i lekarz postanowił „podkręcić” ją aromkiem? Nie spina mi się to co piszesz.
 
reklama
Ja przy braku owulek do aromka dostawałam ovitrelle, to jest zastrzyk mający na celu wywołanie pęknięcia pęcherzyka. Może u Ciebie są owulacje tylko komórka kiepskiej jakości i lekarz postanowił „podkręcić” ją aromkiem? Nie spina mi się to co piszesz.
Poronienia w tamtym roku dwa, w tym biochemiczna w czerwcu. Dwa cykle miałam monitorowane teraz i niestety nie było owulacji, pęcherzyk zatrzymywał się na 14mm nie chciał urosnąć dalej. Dlatego próbuje aromkiem ruszyć to, tak samo endometrium mam kiepskie , co jest wynikiem łyżeczkowan jakie przeszłam.
 
Poronienia w tamtym roku dwa, w tym biochemiczna w czerwcu. Dwa cykle miałam monitorowane teraz i niestety nie było owulacji, pęcherzyk zatrzymywał się na 14mm nie chciał urosnąć dalej. Dlatego próbuje aromkiem ruszyć to, tak samo endometrium mam kiepskie , co jest wynikiem łyżeczkowan jakie przeszłam.
Zrób jeszcze jeden monitoring, jednorazowy cykl bezowulacyjny może się zdarzyć każdej, nawet naturalnie owulujacej kobiecie i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli zachodzisz w ciążę to musisz owulowac, no nie ma innej opcji. Aromek moim zdaniem Tobie nie pomoże, bo stymuluje wzrost pecherzykow, a Ty w ciąże zachodzisz tylko jej nie utrzymujesz. Miałaś może kiedyś robiona histeroskopię?
 
Nie miałam.. coś ostatnio gin mówiła że może trzeba będzie zrobić ale jeszcze zobaczy ten cykl. niedługo zacznę monitoring zobaczymy co dalej
 
Nie miałam.. coś ostatnio gin mówiła że może trzeba będzie zrobić ale jeszcze zobaczy ten cykl. niedługo zacznę monitoring zobaczymy co dalej
No i słusznie, bo aromek to nie cukierki, lista skutków ubocznych jest dluuuga ;) nie sadze by był Ci potrzebny, chyba ze do kontrolowanej owulacji ;) ale czy ona jest Ci potrzebna? Tego nie wiem. A sprawdzalas może pakiet na trombofilie? Może wystarczyłby acard od pozytywnego testu.
 
Ja bralam Duphaston, acard, heparyne, progesteron bensis, utrogestan i estrofem chyba do 12 tc oraz dopegyt na nadcisnienie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry