reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aromek

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2023
Postów
8
Hej, czy któraś z was stosowała Aromek z pozytywnym wynikiem ? Jak tak to który cykl, I jaki dzień cyklu ? Obecnie jestem w drugim cykly stosowania Aromek, I czasami trace nadzieję. Staramy się od 8 miesięcy mam Duphaston od 16-25 d.c I Aromek od 2-6 d.c
 
reklama
No właśnie Pani doktor jak mi przepisała, nic nie wspomniała o monitoringu, powiedziała za to że daje mi 4 miesiące na zajście w ciąże I jak nie to drenaż. Mam PCOS, od zawsze, w związku z tym miałam też therapie hormonalną, zakończyłam w marcu ubiegłego roku, I do tej pory nic. Na skanie w trakcie wizyty stwierdziła że ta owulacja raz jest a raz nie, I że bardzo dużo mam pęcherzyków ale "uschniętych", no ale nic dała duphaston na uregulowanie I aromek na wywołanie owulacji.
 
Jak dla mnie to trochę nieodpowiedzialne podejście. I ja na pewno zamieniłabym lekarza. Nawet nie wiesz czy ta owulacja w ogóle następuje i jak reagujesz na leki.
 
Jak się teraz o tym myśli to masz racje. Zaleciła mi hormony przed wizytą żeby wiedzieć jaki poziom one mają ale to tyle w sumie, do tej pory. Ehh
 
Jak się teraz o tym myśli to masz racje. Zaleciła mi hormony przed wizytą żeby wiedzieć jaki poziom one mają ale to tyle w sumie, do tej pory. Ehh
Powinnaś iść co najmniej na 1-2 wizyty w czasie stymulacji. I sprawdzić,czy w ogóle lek na Ciebie działa a jezeli nie to może trzeba zwiększyć dawkę lub zmienić na inny. Poza tym branie Duphastonu przed owulacją może ją zahamować. Zmień lekarza i to szybko.
 
Duphaston tylko po potwierdzonej owulacji. Po takim czasie starań powinnaś mieć monitoring cyklu. Sprawdzasz chociaż owulację w domu? Przy PCO owulacja może być tak naprawdę kiedy chce, nie tak jak u zdrowych kobiet. Bez sensu brać duphaston, jak nie wiesz kiedy masz owulację. Moja owulacja gdy zaszłam w ciążę była w 26dc, więc jakbym brała duphaston tak jak Ty to pewnie ta owulacja by nie nastąpiła.
 
Sprawdzam ale bardzo ciężko zdiagnozować w domu, dlatego że nie mam objawów jak zwiększona temperatura, robie testy ale one nie wskazują na owulacje a na okres około owulacyjny, ale czy do niej dochodzi czy nie to nie wiem. Ehh ci lekarze :/ zmienie na pewno, a duphaston mi dała dlatego że miesiączki miałam albo bardzo długie cykle albo krwawiłam dwa tygodnie co 25 dni. Więc na uregulowanie ale racje macie że może zahamować, I tego sie boję :( a jak nawet zahamuje to czy to będzie jednocyklowe czy będe musiała znowu czekać kilka miesięcy żeby trafiło na swój "nieregularny rytm"? Co lekarz to inne rady I zapisy.
 
reklama
Duphaston tylko po potwierdzonej owulacji. Po takim czasie starań powinnaś mieć monitoring cyklu. Sprawdzasz chociaż owulację w domu? Przy PCO owulacja może być tak naprawdę kiedy chce, nie tak jak u zdrowych kobiet. Bez sensu brać duphaston, jak nie wiesz kiedy masz owulację. Moja owulacja gdy zaszłam w ciążę była w 26dc, więc jakbym brała duphaston tak jak Ty to pewnie ta owulacja by nie nastąpiła.
No I to tak na zgadywanie trochę bo zapytałam ją kiedy owulacja a ona po usg I spojrzeniu na badania krwi powiedziała że pomiędzy 9-15 dniem. Że mam brać najpierw duphaston od 16-25 dnia, czekać na miesiączke czyli zazwyczaj miałam na drugi - trzeci dzień, I później od 2-6 dnia aromek, I od 9-15 dnia się starać.
 
Do góry