reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ARSA

Ja mam amio w poniedziałek u dr Roszkowskiego, powiedział że jesli wynik amio będzie prawidłowy to mam się nie przejmować arsą, bo wiele zdrowych osób ją ma...mam nadzieję że będzie dobrze u mnie i u ciebie:) echo serca na Agatowej? :)
Nie, w IMiD. Po amnio od razu w gabinecie doktor zasugerował echo małej i Pani, która wykonywała z nim zabieg w asyście od razu zapisała mnie do lekarki. Dam znać jutro co i jak :) Ale może warto podpytać o rekomendowane badania jeśli sami nie zasugerują echa :)
 
reklama
Cześć dziękuję ci bardzo za odpowiedź:) ja akurat jestem w 15 tygodniu ciąży i w poniedziałek mam amiopunkcje dla pewności...i mnie arse zobaczył i wpisał podejrzenie lekarz n USG 1 trymestru... Byłam jeszcze u dwóch innych lekarzy którzy nie widzieli arsy i w końcu pokierowali mnie do doktora Roszkowskiego na którego byłam dzisiaj a on też tej arce nie widział ale dla pewności aby wykluczyć zasugerować zrobienie amiopunkcji... Poczekam na wyniki zobaczymy potem mam wstawić ci u niego na połówkowych USG i wtedy też zrobimy echo serca pewnie na agatowej u polecanej tu dr Dangel;) muszę wszystko sprawdzić i mieć pewność bo stres z nerwowo też nie jest dobry dla dziecka...można mieć arse i być zdrowym ale może to też być marker jakiegoś zespołu....
Jak Roszkowski nie znalazł, to chyba dobry znak, bo on w tych sprawach się raczej rzadko myli (choć bucem jest, to i dobrym fachowcem, to trzeba przyznać).
Ja cię z tym stresem doskonale rozumiem, bo prawie półtora roku temu byłam w podobnej sytuacji, z tym że u mnie padła diagnoza innej anomalii tętniczej (tzw prawostronny łuk aorty RAA, z nim było podejrzenie tętnic błądzących, bo to często lubi chodzić w parze) i też bałam się zespołów genetycznych, których markerem może być i często jest taki stan naczyń. Na szczęście u nas jest izolowany i nie daje żadnych negatywnych objawów, a syn skończył dziś rok i jest zdrowym i silnym chłopcem. To trzeba wytrzymać i być dobrej myśli, ja bardzo popieram i sama podzielam takie podejście, że trzeba się dowiedzieć jak najwięcej, żeby w razie złego scenariusza być przygotowanym i jak najlepiej dziecku pomóc. Amniopunkcja praktycznie daje pewność co do kwestii genetycznych i choć wiele dziewczyn się jej obawia, to ja szczerze polecam jako najlepsze narzędzie diagnostyczne.
Trzymaj się! Będzie dobrze, na Agatowej pracują anioły i prawdziwi lekarze z powołania, którzy nie tylko dzielą się wiedzą, ale także zwykłą ludzką dobrocią. Będziesz w najlepszych rękach
 
Do góry