reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ARSA

Dołączył(a)
15 Kwiecień 2021
Postów
1
Witam przyszłe mamy. Czy któraś z Was miała podobny problem, mianowicie czy wyszło wam na badaniach polowkowych podejrzenie ARSA u dzidziusia? Czy miało to jakoś wpływ na jego zdrowie po porodzie ? Słyszałam też że może to oznaczać ZD mimo pozostalych książkowych wyników ?
 
reklama
Witam przyszłe mamy. Czy któraś z Was miała podobny problem, mianowicie czy wyszło wam na badaniach polowkowych podejrzenie ARSA u dzidziusia? Czy miało to jakoś wpływ na jego zdrowie po porodzie ? Słyszałam też że może to oznaczać ZD mimo pozostalych książkowych wyników ?
Cześć, i jak u Ciebie? Arsa była tez zdiagnozowana u mojej córki. Czekam właśnie na wynik amniopunkcji.
 
Hej dziewczyny. Czy mozecie podzielić się doświadczeniami z tym schorzeniem?
Właśnie otrzymałam diagnozę i bardzo się martwię.
 
Cześć dziewczyny Bardzo proszę o poradę. Na badaniach prenatalnych w 13 tygodniu lekarz wpisał podejrzenie ARSA (nieprawidłowość, anomalia tętnicy) oczywiście zlecił dalszą diagnostykę dlatego zapisałam się do doktora Roszkowskiego na USG a następnie na amiopunkcję jeśli będzie taka konieczność po wizycie u pana doktora ponieważ Arsa często wiązana jest z markerem ZD, równie dobrze może być zwykłą anomalią nie mająca wpływ na rozwój. USG prenatalne poza Arsa ok, pappa również ok. Oczywiście ze stresu przeczytałam już cały internet nawiązałam kontakt na Facebooku z kilkoma mamami i już wiem że nie mam żadnej gwarancji Bo spotkałam mamy które podczas ciąży miały tylko arse a po porodzie był dodatkowe dolegliwości jak i takie które w ciąży miały tylko Arsa i po porodzie nic więcej. Bardzo się martwię czy ktoś z was miał doświadczenie z Arsa? Liczę na to że doktor Roszkowski rozwieje wątpliwości co do arsy i pokieruje dalej, rozważam też echo serca u dr Daniel na Agatowej w Warszawie. Jeśli wiecie coś o arce miałyście z tym styczność to bardzo proszę o odpowiedź ponieważ jestem kłębkiem nerwów :(
 
Cześć dziewczyny Bardzo proszę o poradę. Na badaniach prenatalnych w 13 tygodniu lekarz wpisał podejrzenie ARSA (nieprawidłowość, anomalia tętnicy) oczywiście zlecił dalszą diagnostykę dlatego zapisałam się do doktora Roszkowskiego na USG a następnie na amiopunkcję jeśli będzie taka konieczność po wizycie u pana doktora ponieważ Arsa często wiązana jest z markerem ZD, równie dobrze może być zwykłą anomalią nie mająca wpływ na rozwój. USG prenatalne poza Arsa ok, pappa również ok. Oczywiście ze stresu przeczytałam już cały internet nawiązałam kontakt na Facebooku z kilkoma mamami i już wiem że nie mam żadnej gwarancji Bo spotkałam mamy które podczas ciąży miały tylko arse a po porodzie był dodatkowe dolegliwości jak i takie które w ciąży miały tylko Arsa i po porodzie nic więcej. Bardzo się martwię czy ktoś z was miał doświadczenie z Arsa? Liczę na to że doktor Roszkowski rozwieje wątpliwości co do arsy i pokieruje dalej, rozważam też echo serca u dr Daniel na Agatowej w Warszawie. Jeśli wiecie coś o arce miałyście z tym styczność to bardzo proszę o odpowiedź ponieważ jestem kłębkiem nerwów :(
Hej, jestem w 31 tc i właśnie mamy arsę. Schemat ten sam- wykrytą na polowkowych, następnie wizyta u Roszkowskiego, następnie amnio, a jutro mam echo serca płodu. Amnio wyszła prawidłowa, liczę, że echo też będzie bezbłędne. U nas jest to wada izolowana :)
 
Hej, jestem w 31 tc i właśnie mamy arsę. Schemat ten sam- wykrytą na polowkowych, następnie wizyta u Roszkowskiego, następnie amnio, a jutro mam echo serca płodu. Amnio wyszła prawidłowa, liczę, że echo też będzie bezbłędne. U nas jest to wada izolowana :)
Ja mam amio w poniedziałek u dr Roszkowskiego, powiedział że jesli wynik amio będzie prawidłowy to mam się nie przejmować arsą, bo wiele zdrowych osób ją ma...mam nadzieję że będzie dobrze u mnie i u ciebie:) echo serca na Agatowej? :)
 
Cześć dziewczyny Bardzo proszę o poradę. Na badaniach prenatalnych w 13 tygodniu lekarz wpisał podejrzenie ARSA (nieprawidłowość, anomalia tętnicy) oczywiście zlecił dalszą diagnostykę dlatego zapisałam się do doktora Roszkowskiego na USG a następnie na amiopunkcję jeśli będzie taka konieczność po wizycie u pana doktora ponieważ Arsa często wiązana jest z markerem ZD, równie dobrze może być zwykłą anomalią nie mająca wpływ na rozwój. USG prenatalne poza Arsa ok, pappa również ok. Oczywiście ze stresu przeczytałam już cały internet nawiązałam kontakt na Facebooku z kilkoma mamami i już wiem że nie mam żadnej gwarancji Bo spotkałam mamy które podczas ciąży miały tylko arse a po porodzie był dodatkowe dolegliwości jak i takie które w ciąży miały tylko Arsa i po porodzie nic więcej. Bardzo się martwię czy ktoś z was miał doświadczenie z Arsa? Liczę na to że doktor Roszkowski rozwieje wątpliwości co do arsy i pokieruje dalej, rozważam też echo serca u dr Daniel na Agatowej w Warszawie. Jeśli wiecie coś o arce miałyście z tym styczność to bardzo proszę o odpowiedź ponieważ jestem kłębkiem nerwów :(
Hej, u mojego dziecka było przez moment podejrzenie ARSA (ostatecznie jest lżejsza ALSA) co mogę Ci doradzić, bo przeszłam przez USG u obu osób, o których wspominasz, to osobiście za lepszego i bardziej empatycznego położnika uważam profesor Dangel, ona się zresztą bardziej specjalizuje w kwestiach kardiologicznych, ale na Agatowej każdy Ci zrobi porządnie echo serca. Roszkowski (uprzedzam, że ma ciężkawy dowcip i to czasem może być mało przyjemne jak się jest w stresie) i tak Cię prawdopodobnie wyśle na echo, bo z samego USG nie będzie miał pełnego obrazu naczyń. Jak masz skierowanie to idź i tu i tu, bo zawsze lepiej mieć 2 opinie, ale jak masz płacić, to już kwestia tego, jak lepiej wydać pieniądze.

Ogólnie nie ma dwojga ludzi, którzy mieliby taki sam, identyczny wygląd wszystkich tętnic i naczyń jeśli brać je jako całość. Tych różnych anomalii wykrywa się teraz coraz więcej bo mamy lepszą diagnostykę - więc głowa do góry i oby wynik był dla Ciebie i Twojej dzieciny pomyślny
 
reklama
Cześć dziękuję ci bardzo za odpowiedź:) ja akurat jestem w 15 tygodniu ciąży i w poniedziałek mam amiopunkcje dla pewności...i mnie arse zobaczył i wpisał podejrzenie lekarz n USG 1 trymestru... Byłam jeszcze u dwóch innych lekarzy którzy nie widzieli arsy i w końcu pokierowali mnie do doktora Roszkowskiego na którego byłam dzisiaj a on też tej arce nie widział ale dla pewności aby wykluczyć zasugerować zrobienie amiopunkcji... Poczekam na wyniki zobaczymy potem mam wstawić ci u niego na połówkowych USG i wtedy też zrobimy echo serca pewnie na agatowej u polecanej tu dr Dangel;) muszę wszystko sprawdzić i mieć pewność bo stres z nerwowo też nie jest dobry dla dziecka...można mieć arse i być zdrowym ale może to też być marker jakiegoś zespołu....
 
Do góry