reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

art 186 KP a likwidacja stanowiska

Jesli szef proponował Pani najniżesz inne stanowisko i inne wynagrodzenia to znaczy, ze otrzymała Pani wypowiedzenie warunków umowy o pracę . Stało się to przed złożeniem wniosku, więc ochrona nie obowiązuje. Jeśli zatem nie przyjmie Pani nowych warunków, umowa ulegnie rozwiązaniu po upływie terminu wypowiedzenia. Wręczenie wypowiedzenia nie jest konieczne.
Fakt, że wypowiedzenie warunków umowy nie było pisemne nie ma znaczenia.

W jakim momencie dostała Pani to wypowiedzenie? Nie było to czasem w trakcie macierzyńskiego lub innej usprawiedliwionej nieobecności? Jesli tak, jest spora szansa, ze wypowiedzenie jest bezskuteczne, co jednak musi orzec sąd pracy.
 
reklama
Wypowiedzenie warunków umowy owszem nie miało formy pisemnej. Szef poprostu przyjechał do domu powiedzieć mi o tym. Było to dokładnie 13 sierpnia, w trakcie trwania mojego urlopu wypoczynkowego (czyli nieobecność usprawiedliwiona). Prawie 1 miesiąc przed powrotem do pracy, gdzie okres wypowiedzenia w moim przypadku wynosi 2 tygodnie.

Gdyby na moje szczęście sąd pracy orzekł, że wypowiedzenie jest bezskuteczne to i tak szef postawi na swoim jeśli zlikwiduje stanowisko pracy. W takiej sytuacji chyba jednak nie ma o co walczyć ;-(
Firma nie zatrudnia min.20 pracowników więc na odprawę też nie ma co liczyć? Czy ja mogę coś jeszcze zrobić,żeby się bronić?
 
Jeśli tak to właśnie wyglądało, trudno uznać czy szef uważa, że wypowiedziął umowę czy nie. Poza tym rozumiem, ze nie poinformowała Pani o trybie zaskarżenia tej decyzji.
Jesli firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników, pracodawca nie może wypowiedzieć Pani umowy w czasie trwania wychowawczego.
 
Dziękuję za odp. Po skończeniu urlopu napiszę jak moja sprawa się zakończyła.
No chyba, że dojdzie nowy wątek, to wpadnę po poradę
 
witam mam pytanie w chwili obecnej mój zakład czeka na ogłoszenie upadłości przez syndyka a ja lada moment rodzę.zdążyłam już się dowiedzieć że urlop macierzyński mimo wszystko mi się należy.Ale mam pytanie,gdyż od lipca nie otrzymałam wynagrodzenia(zakład zatrudnia powyżej 20 pracowników)czy mogę gdzieś to zgłosić czy czekać na opinię syndyka?Jednak obawiam się czy potem otrzymam te pieniądze?!I również czy należy mi się odprawa mam umowę na czas nie określony?jeszcze jedno czy po urlopie macierzyńskim jak udam się do nowego zakładu pracy będę mogła jeszcze ubiegać się o urlop wychowawczy czy mi wszystko przepadnie?
 
Witam ponownie!
Byłam dzisiaj pierwszy dzień po url. macierz. i wypoczynkowym w pracy. Po przepracowaniu 8 godz. szef wręczył mi wypowiedzenie na podst. 34 art.KP, czyli bez podania przyczyny(miałam um. o pracę na czas określony z 2tygodniowym okresem wypowiedzenia). Przypomnę, że wcześniej złożyłam wniosek o obniżenie etatu. Szef powiedział, że wniosek powinnam była złożyć będąc jeszcze na urlopie macierzyńskim, a ja złożyłam go na url.wypoczynkowym - czyli za późno. Czy szef ma rację?(podobno zasięgał porady u prawnika)
 
Absolutnie nie ma racji. Prosze zaskarżyc wypowiedzenie do sądu pracy. ma Pani na to tylko 76 dni, więc proszę sie spieszyć. Jak ma Pani dowód na to, ze złożyła Pani wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy w trybie 186(7) KP (potwierdzenie przyjecia na dziennik, nadanie listem poleconym itp)?
 
Witam po długiej przerwie...
Chciałam tylko pochwalić się, że w sądzie pracy wygrałam. Odszkodowanie wpłynęło już na moje konto.
Dziękuję i pozdrawiam!
 
reklama
witam.
Ja stoję po drugiej stronie barykady, tzn jestem pracodawcą.
Moja firma składała się z dwóch o zupełnie innym profilu firm.
3 miesiące temu jedną z nich zlikwidowałam , a była tam zatrudniona dziewczyna która za miesiąc wraca z wychowawczego.
Czy mogę ją zwolnić?
Jaki okres wypowiedzenia ?
Dodam, że nie mogę jej dać stanowiska w drugiej firmie, ponieważ nie ma do tego kwalifikacji.
Cała moja firma to sześciu pracowników.
 
Do góry