reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aspiryna w ciąży a poród.

aniay

Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka
Dołączył(a)
6 Lipiec 2006
Postów
3 507
Miasto
Morecambe UK
Hej dziewczyny, ze względu na nadciśnienie i kilka innych rzeczy od 12tego tygodnia biorę apirynę 75mg.

Doczytałam się że może hamować synteze prostaglandyn przez co blokuje dojrzewanie szyjki i postęp porodu.

Dziewczyny które brały aspiryne, jakie miałyście doświadczenia z porodami?
 
reklama
Co prawdanie dotarłam do porodu jeszcze ale lekarka mówiła, że powinnomsie kdstawic aspiryne wcześniej. Oczywiście wszystko zależy kd przypadku. Nie wiem czy to nie jest niebezpieczne i nie może powodować większych krwotokow?? Przed cc miałam zas podawane bardzo wysokie dawki żelaza i teraz lekarka miała pod koniec wycofać aspryne i znowu wdrazyc żelazo. Wiem, że to inne przypadki ale jednak..
Natomiast drugi lekarz był zdziwiony i mówił, że do 5m bierze się aspiryne.
Mam przepisana od 7tc.
Nic nie pomogłam haha, za to sama mestem ciekawa bomposrednio temat tez mnie dktyczy.

Odezwalabys się na wątku ukowym :p
 
Brałam aspirynę od 7 do 26 tygodnia, ale w mniejszej dawce. Lekarz zapisał 50mg. Akurat nie można było dostać w takiej dawce, więc skończyło się na tym, że brałam połówkę tabletki 75mg. Powód nie do końca dla mnie jasny. Chyba ze wględu na poprzednią obumarłą ciążę. Lekarz twierdził, że to zminimalizuje ryzyko zakrzepów w łożysku. Rzeczywiście wszędzie się spotykałam z opinią, że należy odstawić na jakiś czas przed porodem, ze względu na ryzyko krwotoku. Mój lekarz był zdania, że na koniec drugiego trymestru, ale inny, który robił USG połówkowe wręcz zalecał odstawienie już po 20 tygodniach.

Na poród raczej nie miało to negatywnego wpływu. Do szpitala trafiłam dzień po oficjalnym terminie, gdy zaczęły się sączyć wody płodowe, bez skurczów i minimalnym rozwarciem. Już w szpitalu odeszły wody i zaczęły się skurcze. Po 5,5 godz. od przyjęcia do szpitala było po wszystkim. Bez żadnych problemów. Jak na pierwszy poród chyba nieźle.
 
ja brałam od 13tc 150mg miałam odstawić 2tyg przed planowanym cc, ze względu na ewentualne problemy z zatamowaniem krwawienia- aspiryna rozrzedza krew
 
Jeżeli musisz brać to tylko w małych ilościach, bo słyszałam, że jest niebezpieczna w ciąży.
 
reklama
Dokładnie.. Nie tylko o ciążę chodzi ( np. Obumarcia) ale nasze wysokie ciśnienie etc.

Aniay i jak tam??
 
Do góry