reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma czy refluks ??

Magdzik20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Marzec 2010
Postów
1 461
Miasto
Warszawa
hej dziewczyny mam problem i już sama się trochę w tym pogubiłam otóż mój syn ma 18 msc od blisko 8 msc ma przewlekły kaszel i katar. Kaszel nasila się w nocy przy wysiłku i zmianie temperatury. w grudniu trafiliśmy do szpitala tam stwierdzono przewlekły nieżyt nosa i zatok, zespół ściekania wydzieliny po tylnej ścianie gardła alergie pokarmową i azs. po wyjściu ze szpitala byliśmy u alergologa w przychodniu lekarka po zapoznaniu się z chorobą stwierdziła astmę oskrzelową i dała pulmicort i berodual. W zeszły piątek byliśmy w tym samym szpitalu co poprzednio na ph metrii która potwierdziła refluks żołądkowo przełykowy tam pokazałam lekarce zalecenia od alergologa z przychodni. no i tu się zaczyna lekarz ze szpitala powiedział że dziecko nie powinno dostawać berodualu przewlekle tym bardziej że wg niego to nie astma tylko ten refluks jest przyczyną kaszlu a ta dawka pulmicortu która ma (0,125/1ml raz dziennie) i tak mu nie pomaga bo jest za mała. no i odstawiłam inhalację, po dwóch dniach bez leków dziecko dostało strasznego kaszlu wczoraj w nocy który ciągnie mu się do dzisiaj szczególnie kiedy dziecko śpi to kaszel go męczy. teraz już sama nie wiem czy powinnam mu robić te inhalację czy nie i tak samo nie wiem czy to wina tego refluksu czy to może też być astma?? dodam jeszcze że dziecko nigdy nie miało zapalenia oskrzeli jedynie ma non stop infekcję górnych dróg oddechowych
 
reklama
jeśli kaszel nasila się w nocy lub rano i kiedy dziecko jest np w pościeli,kocyku to może to być alergia na roztocza. u mojej małej własnie kaszlem się ujawniła,mała kaszlała do tego stopnia że wymiotowała. przy refluksie dziecko nie chce jeść i płacze w pozycji lezącej(kwasy trawienne podchodza do gardła,tzw zgaga).
moim zdaniem ale ja nie jestem lekarzem , ale kaszel nie jest związzay z refluksem, proponuje konsultację z innym pediatrą. może to alergia na roztocza ze wzgl na częste infekcje górnych dróg oddechowych anie astma czy refluks.
zdrówka życzę

dodam jeszcze że przy astmie z tego co wiem chłodne ,świerze powietrze zmniejsza kaszel.
 
Ostatnia edycja:
Witam, przy dłuższym stosowaniu pulmicortu i berodualu - nie można tych leków od razu odstawić bo stan dziecka może się znacząco pogorszyć. Powinno się stopniowo zmniejszać dawki ( czy też ilość inhalacji ) aż do zera. Tak mi mówiono :) i tak też robię. I rzeczywiście chłodne i świeże powietrze pomaga w nocnym kaszlu. Życzę dużo zdrówka i radzę zasięgnąć opinii innego lekarza.
 
Dzięki dziewczyny już umówiłam się z innym lekarzem ale niestety dopiero na maj
Mamuśka Kacper miał testy alergiczne wyszły negatywne ale lekarz powiedział że może mieć alergie tylko jest za mała żeby wyjść na testach jakoś tak, refluks ma na pewno bo mamy go potwierdzonego ph-metrią
Lucy79 my mamy w sumie jedną inhalację z pilmicortu w małej dawce tak więc nie ma nawet co zmniejszać na razie dostaję inhalację z pilmicortu i soli hipertronicznej i fizjologicznej zobaczę teraz w marcu mamy wizytę u alergolog i porównam co ona teraz powie a co powie ta lekarka w maju
 
Magdzik20 moja crcia ma astmę i podejrzenie refluksu (mamy niedługo włsnie phmetrię) i refluks jest spowodowany własnie astma, bo u dzieci z astmą po pewnym czasie przepona od kaszlu (częstego) zapada się i kwas żołądkowy przelewa się w drogi oddechowe i powoduje kaszel. My bierzemy lek Helicyd i pomaga, do tego moja Ola spi na dwóch poduszkach (antyalergicznych - specjalych przeciw rostoczom, bo ma stwierdzoną testami skórnymi alergię). Co do alergii to mieliście testy skórne czy z kwi, bo nam z kwi nie wyszła alergia.
Magdzik nam pomaga lek Milukante lub teraz nowy ten sam skład, ale tańszy Drimon. Bierze się to wieczorem gozinę przed posiłkiem (kolacją) i jest o wiele lepiej. Lek ten jest na astmę, ale ma działanie antyalergiczne dodatkowo. spytaj się o to lekarza.
I tak jak pisze Lucy z pulmikortu powinno się schodzić powoli, na koniec dochodzi się do tego, ze nebulizacje sa co drugi dzień, trzeci i tak dalej. Bo własnie moze to powodować nasilenie kaszlu.

jeśli kaszel nasila się w nocy lub rano i kiedy dziecko jest np w pościeli,kocyku to może to być alergia na roztocza. u mojej małej własnie kaszlem się ujawniła,mała kaszlała do tego stopnia że wymiotowała. przy refluksie dziecko nie chce jeść i płacze w pozycji lezącej(kwasy trawienne podchodza do gardła,tzw zgaga).
Refluks u dzieci z astmą wcale nie objawia się niejedzeniem i płaczem w pozycji leżącej. A zgaga i refluks to dwie całkiem inne sprawy. Oczywiście zgaga to objaw refluksu, ale inaczej to jest u dzieci z astmą.
Rzeczywiście masz rację, ze dziecko od alergii może tez mieć taki kaszek jak piszesz. Moja córcia np ma i alergię i astmę pewnie od refluksu tzn refluks nam powstał już podczas "posiadania" astmy. Niesteyy tak to jest ,ze u dzieci z astmą powstaje refluks, który powodują leki na astmę - międzyinnymi. I tu jest błędne koło.
 
Ostatnia edycja:
a u nas było inaczej...byl kaszel - w pozycji leżącej czyli wieczorem, nocą, rano - często prowadzący do wymiotów - leki na astmę trochę pomogły ale i tak były okresy kiedy młody kaszlał mimo ze leki na astmę brał :-(
nigdy nie skarżył się na ból brzucha, na zgagę czy coś w tym stylu...jedyne co mi się nie podobało to nieprzyjemny zapach z ust - mył zęby (ma 6,5 roku i żadnego ubytku!!!) przy wyjściem z domu a w pzedszkolu juz smrodek było czuć (czyli po ok 30 minutach od mycia) mimo ze nic nie jadł...
latem alergolog zleciła sporometrię - wyniki wykluczyly astme... dostaliśmy Helicic 10 i....po kaszlu nie ma śladu! po astmie chyba też...
 
Mamusiasynusia mieliśmy testy z krwi ale pani doktor poinformowała mnie że teraz dziecko może być za małe na to żeby testy coś pokazały i kazała powtórzyć badania za 6 msc no i do astmy nie pasuję mi to że Kacper nigdy w życiu nie chorował na zapalenie oskrzeli ale ostatnio jak czytałam wypis to natkenłam się na zdanie liczne furczenie nad polami płucnymi czy to może mieć związek z astmą
Rubi a może orientujesz się w jakim wieku jest możliwość wykonania spirometrii??
 
Magdzik ;-) na spirometrię musisz poczekać :-( dziecko musi mocno dmuchać, wykonywać polecenia osoby przeprowadzającej badanie... jasiek miał 6 lat i łatwo nie było... dziecko siada przed monitorem i musi dmuchać tak mocno żeby wskazówka utrzymywała się w określonym położeniu...

ale jak macie refluks to może jak Wam zapiszą leki to mały przestenie kaszleć? u nas się to sprawdziło ;-)

możesz też poprosić o przepisanie singulairu mini - to taki proszek/drobniusieńkie granulki... to lek na astmę - jak małemu pomogą tzn. ze ma astmę...
tylko niemiła wiadomość....singulair mini nie jest już na liście leków refundowanych :-( a kosztuje ponad 120zł za miesięczną kurację :wściekła/y::no::szok:
 
Rubi na razie bierzemy inhalacje na astmę i gascon na refluks obecnie nie ma napadów Kaszlu ma takie dni że strasznie kaszle ale tak jest spokojnie tylko boję się odstawić tego pulmicortu żeby znowu kaszel nie wrócił we wtorek mamy wizytę u alergologa zobaczę co nam powie
a co do ceny to maskara nie rozumiem dlaczego państwo oszczędza na lekarstwach tym bardziej dla dziec:wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
A spróbuj lek Milukante lub tańszy odpowiednik Driomon. to takie truskawkowe (smak) na astmę z działaniem przeciwalergicznym.
 
Do góry