reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma wczesnodziecieca leczenie

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
Pisalam juz tu kiedys o problemach zdrowotnych syna. Co miesiac zapalenie oskrzeli, w tym roku juz dwa zapalenia pluc. Jest alergikiem wiec od razu nasuwalo sie podejrzenie astmy. W lipcu bylosmy u pulmonologa, po objawach i wywiadzie stwierdzila astme wczesnodziecieca (spirometria oczywiscie zle wykonana technicznie). No i mamy wlaczone leczenie, mamy wlaczyc przy najblizszej chorobie syna jesli znowu skonczy aie zapaleniem oskrzeli. Mamy wtedy dawac Ventolin i Flixotide 125. No i jesli chodzi o Flixo to mam pytanie do mam, ktorych dzieci rowniez go zazywaja. My mamy brac przez pierwszy tydzien choroby 3x1dawke, potem przez 3-4tyg 2×1dawka a potem 2tyg 1 dawka. Z tym, ze ostatnio pediatra w przychodni stwierdzila, ze syn ma za duza dawke, a juz szczegolnie ta 3xdziennie, bo powinien brac gora setke 2xdziennie tym bardziej, ze on nie ma ciezkiej postaci astmy, nie ma ani dusznosci ani swistow. Potem przeczytalam w ulotce i faktycznie jest napisane, ze dzieci po 4 roku zycia: 50-100ųg 2xdziennie. No i nie wiem co robic:-/ wizyte u pulmonolog mamy dopiero w lutym, oczywiscie numeru telefonu nie mam, bo to byla wizyta na NFZ w Centrum Zdrowia Dziecka, pediatra powiedziala, ze niby nie chce podwazac kompetencji pulmonologa, ale dawka jest za duza.
 
reklama
Sama choruję na astmę oskrzelową dlatego mojej córeczce niedawno wykonywałam spirometrie w Centrum Zdrowej Skóry Damian. Bardzo szybko otrzymaliśmy wyniki dodatkowo mają bardzo dobrych specjalistów. Jeżeli ma się podejrzenia astmy warto wykonać to badanie.
 
Zadzwoń, skonsultuj.
Mój syn bierze dawkę 50 ale stale od sezonu grzewczego do późnej lata. 3×1 podczas ataku dusznosci ventolin i steryd wczastrzyku lub tabletkę . Potem dłuższy czas 3×2 wdechy.

ps. Pamiętacie aby dziecko płukalo buzie po inhalacji?

My mamy sanatorium już 2 raz.
 
Do góry