reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria?? - 6 miesięcy

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
46
Hej, syn 6 miesięcy, 2 miesiące temu czyli chwilę przed ukończeniem 4go miesiąca zaczal obracać się na brzuch. Niestety cały czas robi to przez jedną stronę. Zabawki chwyta w obie rączki, główkę obraca w obie strony ale obraca się tylko przez lewą stronę... Czekamy na wizytę fizjo ale strasznie się martwię. Czy to już asymetria? :(
 
reklama
Daj mu czas :) zachęć go do obracania się przez drugi bok, ulubione zabawki proponuj mu z tej strony (bok, z którego się jeszcze nie przewraca). Ja tez konsultowalam sie z fizjo, ćwiczyłam z synkiem i pare dni później obracał się już tez przez drugie ramie :)
 
Daj mu czas :) zachęć go do obracania się przez drugi bok, ulubione zabawki proponuj mu z tej strony (bok, z którego się jeszcze nie przewraca). Ja tez konsultowalam sie z fizjo, ćwiczyłam z synkiem i pare dni później obracał się już tez przez drugie ramie :)
dokładnie zgadzam się z tym co wyżej napisane. Taki maluch bardzo szybko nadrabia. U fizjo dostaniecie zapewne jakies cwiczenia.
Większość maluchów rodzi się z asymetrią i później to wprwacowuja. U takich maluszkow najszybciej widać efekty. A wiem co mówię jestem fizjo.
 
Absolutnie nic się nie martw 🙂 Trzeba malucha trochę postymulować i zachęcić do obrotów przez drugi bok, ale napewno sobie poradzi i zacznie to robić. Skoro macie umówiona wizytę to dostaniecie ćwiczenia, myślę że szybko dadzą efekt. Moja też narazie przewraca się przez jedno ramię, spokojnie czekam aż załapie też drugie. Szczerze mówiąc wszystkie dzieci, które znam najpierw przekręcały się przez jedno ramię, więc w ogóle się tym nie przejmuje. Jak za długo to potrwa to też się wybierzemy do fizjo, ale myślę, że mała sama sobie z tym poradzi.
 
Do góry