reklama

Asymetria ułożeniowa

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez AgataLena, 27 Marzec 2010.

1. AgataLena

AgataLena Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Mam do was pytanie chodzi mi o moją 3,5 miesieczna coreczke. Kiedy lezy w lezaczku albo wozku przechyla sie na prawa strone, kiedy podnosi glowke gdy siedzi w lezaczku to tez przechyla sie na prawa strone.....Martwi mnie to strasznie czy to moze byc asymetria ulozeniowa? :-(Bo tak do konca nie wiem na czym ona polega jak ja poznac. Co myslicie o tym??

2. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Witam.Mam pytanie czy przechyla tylko głowkę czy całe ciałko w literę C ? Czy pręży się i prostuje nóżki?
    Położona na płaskiej powierzchni próbuje się obracać ale tylko w prawą stronę?
    Moja córeczka miała astymetrię i napięcie mięsniowe wiem na czym to polega dlatego mogę coś pomóc.

3. reklama
  4. AgataLena

AgataLena Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czasem przechyla cale ciałko a czasem tylko główke, nie preży sie i nie prostuje nóżek. A położona na płaskiej powieszchni częściej sie przewraca na prawa strone ale na lewa tez sie obruci ale zadziej.

5. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Najlepiej skonsultowac to z lekarzem neurologiem bo jeżeli jest to asymetria to po kilku ćwiczeniach powinno być wszystko okej,im wcześniej tym lepiej.

6. 19Martus91

19Martus91 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam ja mam taki problem synek ma asymetrie tylnej czesci glowy wg. ma plaska glowke z tylu. neurologicznie rozwija sie prawidlowo, pieknie przybiera na wadze :)

mam pytanie jak klasc malca w ciagu dnia by szybciej mu sie skorygowala glowka, macie pomysl ? dodam ze w nocy i na drzemki klade misia na boczek ;p

7. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córcia w tym wieku też była asymetryczna że tak powiem, ale z czasem jej to przeszło i teraz jest ok. Moim zdaniem nie masz się co martwić

8. don_kichot

don_kichot Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas dziś stwierdzono lekką asymetrię prawostronną, są na to ćwiczenia i mam nadzieje, że bedzie po sprawie.
    Dodam, że na pierwszy rzut oka synek nie wyglada jakby mial asymetrie, nie układa się w litere C, nie prezy, nie prostuje nóżek ani nie odgina główki do tyłu. Preferuje prawa strone i to widać jak śpi, i w ułożeniu na brzuchu ( czasem jak się go trzyma na rekach to też). Mialam wczesniej podejrzenia o to ale dopiero dzis w poradni rehabilitacyjnej to stwierdzili.... A nikt mi nie chciał uwierzyc...
    Asymetrii nie wolno ignorować bo moze ona spowodować pozniejsze wady postawy, takze jesli masz podejrzenie popros o konsultacje w tej sprawie.

Poleć forum