reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria ułożeniowa....???

A czy to, że nie trzyma główki tzn. nie podciąga się tylko robi mostek (główka zostaje na podłożu) to normalna sprawa. Z tego co pamiętam moja Julinka wcześniej przy podciąganiu podnosiła się z główką a teraz jest gorzej. Priscilla czy jakiś lekarz zaopiniował czy to jest w tym wieku normalne? Moja Julia ma teraz 12 tygodni czyli niecałe 3 m-ce.
 
reklama
Widze, ze nasze dzieci maja identyczne objawy. Viki tez czesto robi mostek, a wczesniej udawalo jej sie trzymac sztywno glowke. Wynika to z napiecia miesniowego i dlatego trzeba chodzic na rehabilitacje i starac sie rozluzniac dzidzie. I wazne jest odpowiednie noszenie i podnoszenie dzidzi, aby nie poglebiac tego napiecia.
Moj pediatra do ktorego mam duze zaufanie, powiedzial, ze to nie jest takie straszne i ze po cwiczeniach powinno wszystko byc ok.
Wg mnie dzidzia po prostu troche pozniej sie fizycznie rozwija, a to jest normalne u malych dzieci - jedne zaczynaja chodzic w wieku 9 m-cy a inne jak maja 1,5 roku...
Zobacze co powie ortopeda - idziemy dopiero 13.09. I do neurologa, ale to pod koniec wrzesnia. Na razie staram sie nie panikowac. Zreszta wyczytalam, ze dziecko po skonczeniu 5-ego m-ca musi sztywno trzymac glowke, wiec jeszcze mamy 30 dni ;)
 
Priscilla, zobaczymy jak to będzie faktycznie. A czy możesz podać mi namiary na tego ordynatora ortopedii dziecięcej (zobacz powyższe posty)?
Czy decyzję o pójściu do neurologa podjęłaś sama czy zalecił Ci to pediatra?
 
Napisalam na priv.
Neurologa polecil mi pediatra. Powiedzial, ze nie uwaza aby z mala bylo cos nie tak, ale zawsze lepiej profilaktycznie sprawdzic i miec pewnosc, ze wszystko ok.
 
witam
moja córcia też miała asymetrie ułozeniowa stwierdzona przez neurologa. w naszym przypadku wystarczyło masowanie mięśni szyi.teoretycznie twój synus juz powinien przewracac sie z pleckow na brzuszek. moja ania ma 7,5 mies. i juz to robi od jakiegos czasu doszla do tego sama. mimo zaleconych cwiczen nie zmuszalismy jej. na wszystko przychodzi pora. glowa do góry uwierzmy w swoje dzieciaczki.
pozdrawiam
 
czesc moj synek tez ma asymetrie chcialabym sie dowiedziec skad sie to bierze i jakie sa tego przyczyny.Mam na imie gabryska moj synek ma na imie fabian ma cztery miesiace
 
Witajcie! Jestem mamą 3-miesięcznego malucha. U mojego synka lekarz też stwierdził asymetrię ułożeniową i też strasznie się martwie. Idziemy na rehabilitacje dopiero na początku grudnia i boję się bo niewiem co nam powiedzą.Pozdrawiam.
 
Czesc Dziewczyny.
Wczoraj byłam na wizycie u Pediatry-neurologa dziecięcego, który stwietrrził asymetrę u mojej córci. ma obnizone napiecie na osi glówka kark a podwyzszone w konczynach. Mamy skierwoanie na rechabilitację, ale z tego cow wiem na refundowana trzeba czekac nawet 2 miesiące. I stąd moja prośba do Was. jeśli macie namiary na naprawdę dobrego recgabilitanta z woj dolnosląskiego, najlepiej glogów, polkowice, lubin, zielona góra to prosze o namiary. Chcialabym od zaraz zaczac cwiczenia z córeczką.
 
reklama
Cześc dziewczyny! Moj maly chyba tez ma tą asymetrię...od dlużeszgo czasu obserwuje go i widzę , że jest zawsze skrecony jak rogal w jedną stronę. Nie pomaga podkładanie ręcznika i układanie w drugą stronę!Oczywiście nikt z mojej rodziny tego nie zauważa, a mnie coraz bardziej to niepokoi..Umówiłam nas na wizytę do neurologa dziecięcego. Ciekawe co mi powie:wściekła/y:
 
Do góry