reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ataki przyspieszenia pulsu serca

kasiula222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2012
Postów
2 584
Miasto
Podkarpacie
Witam czy któraś z Was miała takie ataki że nagle zaczyna mocno walić serce i rosnąć puls w ciąży ? Po chwili czasem dłuższej się to uspokaja .
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie to co ci powyżej napisałam. :D
Mówił, ze to normalne. Tez jestem po poronieniach wiec jak dla niego sytuacja była jak najbardziej zrozumiała. Powiedział tylko, ze gdyby się one utrzymywały po porodzie to żeby się szybko zgłosić do poradni bo może być potrzebna terapia. Na szczęście nie była.
Moje dziecko urodziło się zdrowe, okrągłe i różowe. 9/10 w skali. Żadnych problemów. Teraz nie mam tych ataków wcale.
Miałam tak w poprzedniej ciąży. Teraz póki co nie zauważyłam.
Może to być związane z ciążą ale może też np z tarczyca. Warto odwiedzić internista jeśli Cię coś niepokoi.
A jak ciśnienie?
 
Miałam tak w poprzedniej ciąży. Teraz póki co nie zauważyłam.
Może to być związane z ciążą ale może też np z tarczyca. Warto odwiedzić internista jeśli Cię coś niepokoi.
A jak ciśnienie?
Na ciśnienie biorę dopegyth 2*1 i się uspokoilo a znów to tętno mnie stresuje a jestem w 8tc . Dziś np. dopadło mnie po drzemce . W środę mam iść do kardiologa ale pewnie i tak nic nie znajdzie , musiała by mieć atak . Gdy go mam czuje aż dyskomfort w środku ostatnio tętno wychwyciło 170 ale ciśnienie na szczęście dobre . Często miałaś takie napady długo trwały co na to brałaś ?
Tarczycę miałam ostatnio nisko przed ciążą ale jutro idę na badania
 
Co znaczy tarczyca nisko? Trzeba kompletu badań.
Ja nic nie brałam akurat. Też miałam podobnie ze w spoczynku nagle tetno pod 200. Ale bardziej pod koniec ciąży więc pewnie inna przyczyna.
 
Ja tak miałam od drugiego trymestru. W szpitalu nawet przez to byłam. Bo mnie złapało raz tak mocno, że przez godzinę miałam puls około 180. Po porodzie wróciło do normy. Byłam pod kontrolą kardiologa. Żadnych leków beta blokerów nie brałam. Na ciśnienie brałam tylko dopegyt najpierw 2x1 potem 3x1.
 
Ja tak miałam od drugiego trymestru. W szpitalu nawet przez to byłam. Bo mnie złapało raz tak mocno, że przez godzinę miałam puls około 180. Po porodzie wróciło do normy. Byłam pod kontrolą kardiologa. Żadnych leków beta blokerów nie brałam. Na ciśnienie brałam tylko dopegyt najpierw 2x1 potem 3x1.
Mnie ostatnio trzymał tak atak z 25 min i też się stresowalam .. co lekarz na to powiedział z dzieckiem wszystko ok było ? Często występowały ataki?
 
Mnie ostatnio trzymał tak atak z 25 min i też się stresowalam .. co lekarz na to powiedział z dzieckiem wszystko ok było ? Często występowały ataki?
Miałam ataki codziennie. Tylko, że nie codziennie był aż tak wysoki puls. Tak około 130-140, nie raz więcej. Z dzieckiem były problemy w ciąży ale to nie przez puls. Do kardiologa chodziłam raz na miesiąc. Miałam wtedy ekg i skierowanie na badania na jonogram. Raz tylko echo. Lekarz dał mi wybór- mogłam brać beta bloker ale ja nie chciałam. I on też stwierdził, że jeśli jakoś daje radę to lepiej bez leków.
Edit. Zapomniałam jeszcze dopisać, że raz w szpitalu miałam holter. A w badaniach wychodził niski magnez co według kardiologa też mogło się przyczynić do tachykardii.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie pamiętam który to był tydzień ale chyba ok 10tego, miałam kilka dni kiedy myślałam że momentami mi serce gardłem wyskoczy, a ciśnienie miałam książkowe. W tym czasie organizm mi się przestawiał ze zwykłego pulsu ok. 70 na puls 120 i okropnie to odczuwałam, ale teraz się unormowało i spoczynkowo mam 100-130 tyle że tego już nie odczuwam. Podobno wysoki puls w ciąży jest normalny bo organizm musi pompować więcej krwi. Ale jak masz możliwość to zawsze lepiej się przebadać u kardiologa :-)
 
reklama
Jak tam u ciebie ze stresem?
To mogą być tez objawy ataków paniki. Podświadome zazwyczaj.
Każda z nas się w ciazy czymś martwi i niepokoi. Często nieświadomie i to może właśnie objawiać się takimi atakami.
Ja tez je miałam w pierwszej ciazy. Stałam, coś gotowałam, teoretycznie o niczym nie myślałam i mnie nagle chwytało. Kardiolog niczego nie wykrył ale położna specjalizująca się w zdrowiu psychicznym ciężarnych nie miała żadnych watpliwosci co to jest. Poradziła co robić w takich sytuacjach i wypisała dwu tygodniowe zwolnienie z pracy. Teraz ich nie mam.
 
Do góry