reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atonia macicy - czy którejś z was to się przytrafiło ?

HappyBabyMama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Maj 2016
Postów
12 394
witam, drogie Mamy chciałam zapytać czy której z was po porodzie nie chciała się skurczyć macica? Jeśli są tutaj takie osoby proszę o info.
 
reklama
Skonczylo sie na strachu. W 2013r. Zaczal mi sie porod rozwarcie ale z uwagi ze dorobna jestem a dziecko wazylo4200g szacowano 4000-4200g zdecydowali o natychmiastowej cesarce gdyz bym niewypchnela sama,zgodzilam sie po18:28 byl na swiecie dzieć ;-) a o 21 przy uciskaniu mi brzucha lecialo ze mnie strasznie,plakalam z bolu tak mnie bolalo. Na poczatku polozne bagatelizowaly ze skarze sie na bol,bo ,,przeciez dostaje Pani w kroplowce przeciw bolowe,, w koncu lelarza zawolaly do mnie,ktory mnie akurat ciał,wezwal ordynatora w ciagu kilku minut byl u mnie. Lekarz prowadzacy chcial otwierac mnie ponownie ze gdyz moglo cos tam pojsc nietak,ordynator sie niezgodzil i zaczeli mi robic masaz macicy "recznie" w okol mnie podloga byla cala we krwi,balam sie strasznie.mialam przetoczona krew 3jednostki przez cala noc i nadzor przez cala noc pielegniarek. Czulam sie jak wrak nawet dziecka niemialam jak przytulic pelno kroplowek. Nieodczulam skutkow pozniej juz co dnia lepiej bylo. Dzieki Bogu teraz jestem w 11tyg niemialam usunietej macicy i ciekawe jaki teraz bedzie porod. U Ciebie jak to wygladalo??
 
Jesteś teraz w ciąży ? super gratuluje!!!
A nie byłaś drugi raz otwierana? Oni kasowali ta macice przez brzuch?
 
To jest po prostu taka przypadlosc. Mialam tez cisnienie podwyzszone cala ciaze ale kardiolog badal mnie i holtera zakladal mi nic niewykazalo i samoczynnie opadalo cisnienie. Niebylam otwierana. Masaz robil mi doktor recznie przez pochwe i w srodku masowal macice wszystkie skrzepy wyciagnal,oxy zaczelo dzialac i obkurczac. Niemam zadnych zalecen na razie
 
Zanetka u mnie po wyjęciu dziecka (cc) macica się nie skurczyła wiec krwawienie było koszmarne. 4 godziny ratowano mi życie bo było fatalnie. 7 l krwi mi przetoczono plus 2 litry osocza :) Natomiast nie wycięto mi macicy ale podwiązano tętnice biodrowe. Dlatego tez poszukuje osób po takiej przypadłości bo interesuje mnie jak przy kolejnym porodzie. No i czy jest w Polsce jakaś osoba z podwiązanymi tętnicami ;)
 
reklama
Do góry