reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

mnie zlecił alergolog, ale ponieważ przychodnia jest na drugim końcu miasta zrobiłam je prywatnie w swojej przych rodzinnej, ok 15 zł, niestety krew była pobierana z żyły , brrrr
 
reklama
a brałas pod uwagę alergię kontaktową, jakiego proszku używasz??
ja piorę rzeczy małego a później dwukrotnie je płukam,
rzeby mieć pewność czy to alergia czy nie może zrób córce badanie na poziom igE całkowitego, jeśli będzie podwyższone to będziesz wiedziała że masz alergika

mokka u nas krew byłą pobierana z główki...prawie umarłam... na dodatek badanie mielismy robione w szpitalu, w którym gratis złapalismy rotawirusa... co oczywiscie skończyło sie kolejym szpitalem!! :angry::angry::angry::angry:
wyniki mielismy nastepujace: /napisze tylko te, w których cos nie gra/
HGB - 11,80 /norma: 13,50-16,00/
MCV - 76,9L /norma 78-98/ - zna sie ktos na tym?
ponadto ige całkowite wyszło nam piekne, tzn 2,43 IU/ml /norma 0,10-29/ wiec chyba testy nam srednio wyszły... :wściekła/y::wściekła/y: za tydzień mamy wyniki IGe swoiste z różnych paneli
 
a brałas pod uwagę alergię kontaktową, jakiego proszku używasz??
ja piorę rzeczy małego a później dwukrotnie je płukam,
rzeby mieć pewność czy to alergia czy nie może zrób córce badanie na poziom igE całkowitego, jeśli będzie podwyższone to będziesz wiedziała że masz alergika
Piore w jelpie i plukam tez w jelpie, jednak nasze rzeczy i nasza posciel piere w normalnym proszku, ale to od zawsze. Na te badania sie chyba zdecyduje, zeby byc pewna

wyniki mielismy nastepujace: /napisze tylko te, w których cos nie gra/
HGB - 11,80 /norma: 13,50-16,00/
MCV - 76,9L /norma 78-98/ - zna sie ktos na tym?
ponadto ige całkowite wyszło nam piekne, tzn 2,43 IU/ml /norma 0,10-29/ wiec chyba testy nam srednio wyszły... :wściekła/y::wściekła/y: za tydzień mamy wyniki IGe swoiste z różnych paneli

Jezeli chodzi o HGB to pozimom hemoglobiny i faktycznie troche zaniżony i pewnie lekarz przepisze zelazo do zazywania. A czy nie robiłaś tych badań po jakiejs infekcji wirusowej bo bo infekcji poziom hgb obniza sie. Co do wskaznika MCV to sie niewypowiem bo nie wiem
 
testy naskórne tylko alergolog, ale u tak małego dziecka jak twoje to tylko z krwi zrobią poziom igE całkowitego albo swoistego na poszczególne alergeny, ale kto musi to zlecić to nie jestem kompetentna,
mi powiedzieli że za igE swoiste NFZ i tak nie refunduje więc mogę sobie zrobić prywatnie jeśli chcę,
pamiętam że jak Nati była mała( tak ze 6 lat temu) to żeby zrobić jej testy z krwi skierowali ją na oddzial do szpitala na 4 dni, tak z perspektywy czasu patrząc to drugi raz bym się nigdy na to nie zgodziła, wolałabym już zapłacić niż kiblować ze zdrowym dzieckiem w szpitalu narażając je na niepotrzebny stres i zarazki , no ale cóż - młoda mama wtedy ze mnie była
 
Kiedy mój mały miał objawy AZS to lekarz do którego się udaliśmy przepisał nam mleczko dardia (tzn powiedział żeby kupić, bo mówił że nie trzeba recepty) i faktycznie dziecku się polepszyło. Nie wiem tylko czy ma to jakiś związek z uczuleniami, bo jak dotąd malństwo żadnych uczuleń nie wykazywało, a sam lek jest przebadany alergologicznie i na pewno nie zaszkodził...
 
Witajcie
Moj synek AZS mial stierdzone juz przez pediatre a potem potwierdzone przez dermatologa juz w 2 mies zycia,,,i oczywiscie zaczelismy szczegolne dbac o jego skore,, najpierw Balneum, potem Oliatu, jeszcze w miedzy czasie jaies masci robione i sterydowe az w koncy kupilam Emolium (nie wiem cemu mi nikt tego nie polecil) i odkad stosujemy ten krem to jest bardzo wyrzana poprawa,,no ale po pol roku okazalao sie ze synek ma jeszcze alergie pokarmowa, na bialko mleka, cytrusy,barwinik E,,wiec problem znowu sie pojawil,,ale po wyeliminowaniu wsyztskich alergenow, i stosowaniu tego emolium moge powiedziec ze maly nawet dobrze znosi ta chorobe ale jak tylko zje cos zakazanego to zaraz go wysypuje,a ostatnio jeszcze jak sie spoci to tez tam gdzie ma odziez to tez jest zsypany tak bardziej jak potowki,,,,
Codze z nim do dermatologa ale ta ciagle mu jakies sterydy przepisuje a jak ostatnio mu przepisala syrop atarax to maly w nocy budzil sie z wrzaskiem jakby sie mu koszmary snily wiec odstawilam to swinstwo,,,
w zeszlym tyg bylam u alergologa ale pani stwierdzila ze synek jest jeszcze za maly na testy alergicne i nie zleci takich,,,,,,a ze dziecko juz jest duze to nalezy mu wpprowadzac produkty mleczne:no::wściekła/y:,,,,troszke sie zdenerwowalam, bo nie tego oczekiwalam po tej wizycie,, bo tyle ze moge mu juz cos wprowadzac to tez wiedzialam i nawet zaczelam mu trzy dni wczesniej jajko podawac,,,,no ale coz tacy sa lekarze,,,,,,,,,
ale sie rozpisalam,:zawstydzona/y:
pozdrwiam
 
witam
Moj synek też miał problemy z ciemieniuchą próbowałam wszystkiego i nic mu nie pomagało aż w końcu znalazlam wyśmienity lek Elocom i można go kupić na recepte i po kilku dniach znikło mu
 
reklama
witam
Moj synek też miał problemy z ciemieniuchą próbowałam wszystkiego i nic mu nie pomagało aż w końcu znalazlam wyśmienity lek Elocom i można go kupić na recepte i po kilku dniach znikło mu
Proszę uważać,bo Elocom to silna maśc sterydowa.:no:
Oczywiście jednorazowe zastosowanie nie powinno dawać żadnych skutków ubocznych,ale dłuższe smarowanie owszem.
:baffled:
Proszę poczytać w internecie,jest mnóstwo inforamacji o posterydowych powikłaniach....
 
Do góry