reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Witam,
chetnie opisze przypadek mojej corki, bo jest to
***bardzo optymistyczna historia.***

Marta ok. 3 miesiaca zycia dostala uczulenia na produkty mleczne. Odstawilam je, wysypka na twarzy zniknela. Ale ok. 5 miesiaca dostala swedzacej, czerwonej wysypki na calym ciele. Strasznie plakala. Przesuszyla jej sie skora na nogach, ramionach i po bokach ciala.
Kiedy bylam dzieckiem mialam to samo. Dodstalam masc sterydowa i do dzis mam przesuzona skore i reaguje wysypkami skornymi na stres.
Z Marta poszlam do lekarki homeopatki. Zdiagnozowala uczulenie na produkty mleczne, jajka, pszenice i gluten.
Po zastosowaniu diety i podaniu lekow poprawa byla natychmiatowa. Marta ma teraz miekka, gladka skore. Przestala marudzic (czego to nie wymyslalismi? juz nawet zaczelismy sie zastanawiac, czy nie sa winne zbyt kolorowe zabawki... sic!). Mysle, ze atopowe zapalenie skory od potowek mozna tak wlasnie odroznic, bo atopowe zapalenie skory jest bardzo uciazliwe dla dziecka, placze i marudzi. Nie jestem lekarzem, ale tak bylo w przypadku mojego dziecka.
Jestem niezmiernie wdzieczna lekarce, ktora pomogla mojemu dziecku!
Polecam dobrych lekarzy homeopatow, zycze powodzenia!!!
 
reklama
Bardzo się cieszę, że Wam przeszło, oby nie wróciło!
Co do zachowania dziecka z AZS, to różnie bywa. Mój synek ma ewidentnie AZS, na szczęście niezbyt mocne, i zawsze był bardzo pogodnym, zadowolonym z życia chłopcem. AZS nie dokuczało mu tak strasznie, choć zdarzało się, że budził się w nocy z powodu swędzącej skóry.

Izka - a jak u Was sytuacja?
 
Czesc. moja corka ma dwa latka i po anginie i podawaniu antybiotyku pojawila sie u niej najpierw wysypka na brzuszku i plecach. Najpierw podejrzewalismy ze to od lekow ale po miesiacu nie bylo poprawy i wysypka przeszla na cale cialo najbardziej w przyegubach kolan i lokci do tego miala szklane policzki. Wygladalo to nha typowa alergir pokarmowa. Oczywiscie dieta ktora niczego nie zmienila kremy zmiana proszku plynow itp. Po niczym nie bylo poprawy. Na szczescie jej to nieswedzialo wygladala okropnie ale nie bylo to dla niej uciazliwe. Nasz pediatra od razu podejrzewal AZS ale zanim mielismy jechac do alergologa mielismy miec wszystko inne wykluczone. Wizyte mielismy umowiana na 26 maja ale przez strajki zostala odwolana.
Teraz wysypka ktora byla pol roku zaczela schodzic nie jest juz czerwona ma tylko wyczuwalna pod reka wysypke i zaczelismy podejrzewac czy nie uczulalo ja cos z powietrza
 
witam dziewczyny
u mojego synka Tristanka tez stwierdzili azs
mam pytano w zwiazku z tym
a mianowicie slyszalam ze mleko podraznia azs
czy mozecie mi polecic mleko jakie moge podawac ?
milam juz bebiko , enfasmil i enfamil ar i zadne z nich mu nie pasowalo ,wymiotowal nie chcial jest i calego go wywalilo
dziekuje z gory za odpowiedz :-)
chyba dolacze sie to atopowych mam:tak:
 
Lekarz powinien Ci w tym pomóc, są specjalne mleka na receptę (wtedy jest taniej) dla alergików. Ja się akurat nie bardzo orientuję, bo karmiłam piersią, a AZS pojawił się dopiero jak synek miał 18 miesięcy. Chyba Nutramigen jest często zalecany alergikom, ale i tak trzeba próbować, bo co służy jednemu dziecku drugiemu nie musi...
 
dzieki margot:-)
lekarz wlasnie kazal mi probowac
kupilam teraz babilon hr i sora wyglada lepiej ale za to ulewa niesamowicie, ale chyba woe orzebierac go co chwile niz widziec taka zaogniona skore
pozdrawiaM
 
Na atopowe policzki mojego synka lekarka zapisała "Bebilon Pepti 1" na receptę (wtedy jest taniej, ok. 11 zł), maść Diprobase i maść "Elocom" (stosować w ostateczności).
 
Elocom naprawdę w ostateczności! Jest to jeden z najsilniejszych dostępnych na rynku sterydów, nie powinien być w ogóle stosowany na twarz!!! Nie rozumiem, dlaczego nie zapisała jakiegoś łagodniejszego leku sterydowego, o ile w ogóle jest potrzeba stosowania takich leków... Tym Elocomem można poważnie zaszkodzić.
 
reklama
Właśnie nie wiem dlaczego przepisała mi takie świństwo. Zmieniam lekarkę, bo dobiła mnie jeszcze innym lekiem na siusiaczka - antybiotyk, na którym jest napisane, że nie wolno podawać niemowlakom i dzieciom do 11 roku życia. Zanim jednak zrezygnuję z jej u s ł u g mam zamiar przejść się do niej w poniedziałek kiedy przyjmuje i zapytać dlaczego naraża zdrowie mojego dziecka. Babsztyl.
 
Do góry