reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

po 5 dniach krochmalenia synka nie ma poprawy, dziś rozdrapał ręce do krwi:-(, jest marudzący, płacze a ja rozkładam ręce bo nie wiem jak mu pomóc:-(

tak wygląda skóra:
azs1.jpgazs.jpgazs3.jpg
 
reklama
Ja na AZS stosowałam Restoraderm i szybko mi przeszła choroba, polecam. Przed tym lekiem dość długo się próbowałam wyleczyć, masa maści i tabletek, a po nim jak ręką odjął
 
gaja, napisz coś wiecej... kiedy objawy się nasilają, na co jest uczulony, czy ząbkuje teraz? u nas np. zawsze przy ząbkowaniu był wysyp, ale powiem szczerze, ze tak to Zosia wyglądała do czasu podjecia leczenia u alergologa, potem już było tylko lepiej... oczywiscie nadal sie wysypy zdarzają, ale nie takie....
płakać mi sie chce, jak sobie wyobraże, jak Twój malec cierpi....
 
gaja23 moja córeczka dość często ma taka fazę AZS jak Twój synek... Próbowałyśmy wiele balsamów, kremów... W domu cała apteka... Ostatni krem i żel do mycia, który testujemy i używamy to Trójaktywny Emolium P. Jest troszkę lepiej! O ważne nie szczypie tak jak pozostałe! Co prawda muszę od razu w trakcie smarowania Dmuchać na smarowane miejsce, ale nie ma płaczu i furii swędzenia.... Zauważyłam nawet że w nocy mniej się drapie!!! Ubieraj synka w luzne rzeczy, szczególnie zwróć uwagę na to, aby były z białej bawełny lub np. ciuszki z serii dla alergików!
Postaraj się jednak unikać sterydów, bo to może przynieść niestety skutek odwrotny od zamierzonego! My używamy protopic 0.03% efekt był dopiero po 2. miesiącach smarowania i nadal cały czas (juz 4. miesiąc) go stosujemy...
 
iestety nie wiem na co jest uczulony, podejrzewam roztocza i pleśnie i grzyby których w mieszkaniu nie brakuje:-(, wietrzymy codziennie, odkurzamy i myjemy podłogi:tak:
leczymy się u alergolog od prawie roku ale jako takiej poprawy ni ma, ząbkuje teraz to fakt i tez zauważyłam że wtedy jest gorzej. Na dzień dzisiejszy podleczyłam sterydem i jest lepiej. Co do protopic to pisałam wcześniej na nas nie działa i wręcz skóra bardziej po nim czerwona a smarowaliśmy już kilkakrotnie bo tam potem przerwę trzeba zrobić i nic:-(. Steryd stosuję już gdy nic nie pomaga, nie jestem ich zwolenniczką bo nie leczą a tuszują chorobę:crazy:.
Ubranka mamy tylko bawełniane:tak:
 
Witajcie!!

Mam do Was pytanie, bo zauważyłam, że piszecie, że przy ząbkowaniu objawy się nasilają. Moja córeczka za 1,5 tyg kończy 5 miesięcy. Od tygodnia zaczęła się strasznie się rzucać w nocy po łóżeczku i niespokojnie spać, jest w nocy marudna, płaczliwa i nie wiem czy to objawy AZS czy ząbkowania. Czy jedno i drugie? jak sobie z tym radziłyście? Zauważyłam, że po kąpieli te miejsca w których ma największe plamy i suchą skórę są strasznie czerwone. Gdy ją delikatnie wycieram - osuszam ją to boli. Wczoraj na łokciu skóra tak się napięła że aż pękła i ma rankę. Mam maść ze sterydem Afloderm i nie wiem czy mogę zastosować na to miejsce. Próbowałyście jej? kąpieli się w Oilatum na przemiam z Balneum. Nóżki ma bardzo ładne, brzuszek też nawet nie ma ich tak bardzo suchych natomiast główka z tyłu i rączki to koszmar! a Jeszcze córeczka ma strasznie dużo długich włosków że ciężko dotrzeć do tych miejsc. Dzisiaj zaważyłam na jednym policzku czerwoną wysypkę i nie wiem czego użyć.
Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 
Patrycja niestety nie pomogę w kwestii ząbkowania bo to trzeba przeczekać, u nas zęby idą od 4 m-cy także skóra pozostawia wiele do życzenia. Na popękaną skórę nie stosowałabym sterydu, bo może szczypać malutką:-(, nam alergolog kazała takie rany smarować roztworem wodnym genycyjany do wysuszenia a potem maść witaminową, ewentualnie z kwasem bornym, lecz nie umiem napisać czy to cos pomagało:no:.
 
u mojej córki azs pojawiło sie niedawno, najpierw była tylko alergia pokarmowa, a teraz przyplatało się azs. kapie mała w emolium, buzie smaruję kremem robionym witaminowym, na ostre zmiany maśc ze sterydem, mam tez elidel, ale jest drogi i jest go mało. podawałam probiotyki, m. in. latopic dla dzieci z azs i alergia pokarmową. póki co jakby wszystko sie zatrzymało, zobaczymy co będzie dalej.
 
Mam do was pytanie, Ostatnio mojej córeczce pojawiła się wysypka na skórze, na początku wyglądało to jak gęsia skórka zaczerwieniona, potem zaogniło się. Myślałam ,że to wynik alergii na coś co zjadła, ale nie schodzi pomimo podania wapna. Czy to może być AZS i czy mogło się pojawić dopiero w drugim roku życia?

Zaczerwienienie ma na brzuch, bardziej po jednej stronie, udach i zgięciach łokci, a na buzi mocno czerwone, suche plamki. Widzę, że ją to swędzi.
 
reklama
Do góry