reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

witam w gronie mam Atopików mój malec ma 4,5 miesiąca i azs od kiedy skończył 2,5 miesiaca tzn wtedy go dość ostro wysypało. Od tamtej pory nie potrafimy sobie z tym dziadostwem poradzic. Mimo maści kremów bebilonu pepti wciąż zmiany są i są a każda próba nowego posiłku kończy się porażką. Teraz mam czekać do 6 miesiąca nie podając mu nic innego jak pepti :/ cieżko z tym jak cho....lercia
 
reklama
Witam wszystkich. Moj synek ma 2 latka i nie dawno stwierdzone AZS tyle ze mam caly czas nadzieje ze lekarka sie pomylila. Wysypki zaczely sie jak skonczyl miesiac wtedy lekarka stwierdzila ze to uczulenie i sie zaczelo zmienianie mleka rozne kropelki badania i tak do znudzenia pozniej trafilam do lekarki ktora stwierdzila ze to uczulenie na mleko i kazala mi przestac go karmic i przejsc na mleko bebilon pepti to byla poprawa jednak. pozniej z wprowadzaniem innych produktow lekarz okreslil ze ma byc na diecie bezglutenowej, jednak po jakims czasie jak sie okazolo nieslusznie.Teraz synkowi wyszla wysypka na buzce dokladniej dookola ust najpierw byly to suche plamki pozniej jednak zaczely wychodzic chrosteczki na tych miejscach. Po wizycie u dermatologa stwierdzila ze to AZs przepisala Aeurius i masc protopik w czasie stosowania przeszlo jednak dzien po zaprzestaniu smarowania mimo odzrzucenia z diety czekolady, kakao, cytrusow,jajek, wysypka nadal sie utrzymuje nie mam pojecia gdzie sie udac z tym moim maluchem i co robic...... prosze o rade
 
Alus dziwi mnie tylko fakt, że dziecko od miesiąca życia miało wysypki i kazał ci lekarz odstawić od piersi na korzyść mm. Zazwyczaj spotykam się z odwrotną praktyką, mleko matki najlepsze szczególnie dla alergików.
Z protopikiem tak jest, stosujesz-przestajesz-wraca wysypka. Nie wiem czy można buzię nim smarować:baffled:
Być może synek jest jeszcze na coś uczulony, albo po prostu ma już atopowe i wszelkie zmiany (ogrzewanie zimą, różne pory roku) powodują pogorszenie skóry. U mojego syna jest tak, że jak coś uczuli i atopowe jest pełna gębą to długo to trwa zanim skórę wyleczę.
Powiem co ja stosuję i co zaczęło nam przez jakieś 2 mies. pomagać. Moje dziecię jest na wiele produktów uczulone, stosuję dietę eliminacyjną (czasami ciężko jest wykryć co uczula) podaję codziennie probiotyki, raz dziennie do bebilonu pepti. Stosujemy od paru miesięcy syrop ketotifen ( skóra mniej swędzi szczególnie w nocy) kąpie dziecko w letniej, nie gorącej wodzie. Znając działanie protopiku i sterdydów przestałam mu smarować nimi skóre. Aktualnie kąpie go w samej wodzie ( wszystko w czym się kąpał uczulało) smaruję kilka razy dziennie mleczkiem pięlęgnacyjnym dla maluchów ziajka. Wszelkiego rodzaju emolienty też nam nie pomogły. A na noc mam pentacrem, krem co prawda na odparzenia, ale też nawilza skórę, lagodzi podrażnienia i można buzię nim smarować. Wyczytałam o nim na forum atopowym i naprawdę działa.
Reszta to kwestia mieszkania, pranie w specjalnych proszkach, prasowanie ubrań, pościel zmienianie raz w tygodniu, wietrzenie mieszkania, nie dopuszczanie do wilgoci, suchego powietrza.
Więcej moich pomysłów napisałam na moim blogu (patrz pod suwaczkiem) :)
proponowałabym jeszcze zrobić testy skórne, krwi, może badanie kupki (czasami pasożyty też dają popalić skórze).
Wyleczenie skóry to długa i mozolna walka, efektów nigdy nie ma po paru dniach.
Pozdrawiam.
 
witam :tak: Mam do sprzedania 4 sztuki mleka dla niemowląt NAN PRO H.A. 1 za 100 zł. Mleko od urodzenia do 6-miesiąca życia. Mleko ma datę ważności do 9.2016. Możliwe jest zakup pojedynczych sztuk. Do ceny należy doliczyć koszt przesyłki.
 
Witam wiem ze minęło trochę lat a mam nadzieję ze mi Pani dopisz . Synek na identyczne placki na ciele które szybko się rozprzestrzeniaja , proszę mi powiedzieć jak Pani sobie z tym poradziła i czym ?
 
Mój synek tez miał paskudne placki na ciele, na które tylko i wyłącznie zadziałał krem cetaphil md dermoprotektor. Oczywiście, żeby efekty były powalające to musiał się tym smarować rano i wieczorkiem. Dodatkowo tez stosujemy do tego emulsję do mycia firmy cetaphil i pięknie wszelkie zmiany skórne w postaci placków zeszly.
 
Ja miałam dla dzieci krem robiony na receptę, ale o w takich naprawdę najgorszych momentach. Nie wyobrażam sobie co miesiąc czy dwa latać po lekarzach po receptę. Zgadzam się, ze wiele kosmetyków ma mocno wątpliwy skład, ale są takie blogi jak sroka o, które analizują wszystkie składniki i wiem, że na informacjach tam mogę polegać. A sroka polecała atoperal, więc własnie to swoim dzieciom kupuję. Skład jest super i widać, że działa, bo skóra nie swędzi, więc dzieci są znacznie mniej nerwowe.
 
Ja też używam u dzieci atoperalu. Na co dzień pianki do mycia i kremu. Teraz niestety jesienią i zimą objawy się nasilają, bo sezon grzewczy ruszył, więc powietrze jest suche, więc trzeba szczególnie mocno o to zadbać.
 
reklama
Myślę, że możesz wypróbować elinne.pl/pl/p/Emulsja-normalizujaca-dla-dzieci-i-doroslych-AZS%2C-luszczyca%2C-sucha-skora-oraz-inne-anomalie-skorne-NOWOSC/40. Produkt typowo pod kątem zmian skórnych związanych z suchą skórą więc powinien się dobrze sprawdzić. Na pewno dzięki niemu ograniczysz swędzenie skóry.
 
Do góry