reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

anusieńka - wielkie dzięki !!!
Specjalnie odstawiłam wszelkie posiłki bo obawiałam się pogorszenia stanu skóry... ale chyba rzeczywiście dziecko powinno w takim wieku jeść zupki. Boję się tylko, że nie uda mi się na razie zaobserwować co ją uczula. No bo jeśli codziennie pojawia się na skórze nowa plamka, to skąd będę wiedzieć czy to po zupce czy nie ? Chciałam odczekać aż skóra będzie czysta i dopiero zacząć wprowadzać nowe posiłki od nowa.... już sama nie wiem :((
 
reklama
Też polecam masaże stóp u maluszka. Z tego co wiem dla alergików nie jest wskazana maść majerankowa, gdyż ma w sobie dużo substancji eterycznych. Zastosowanie Euphorbium nie zaszkodzi, gdyż jest to roztwór soli fizjologicznej z niewielkimi dodatkami i podobno skutecznie pomaga. A jeśli chodzi o pulmex baby różne są co do niego opinie i radziłabym Ci popytać lekarza.
 
Faktycznie najważniejsza jest dieta eliminacyjna, bo leczenie skóry to tylko leczenie objawów, a tu trzeba walczyć głównie z przyczynami. Ja bym się postarała o jakieś warzywka z pewnego może "domowego" ogródka, albo jakies słoiczki bio.Tylko zacznij od niewielu składników np:marchewka i ziemniak.Możesz tez podawać małej probiotyki.W aptece można dostać Latopic-to jest nowość w leczeniu AZS.Probiotyki generalnie działają na źródło reakcji alergicznej, możes zapytać pediatrę .Podaje się je przez 3 m-ce. Z tymi maścimi sterydowaymi też bym uważała.Wiadomo ze nie da się w takiej sytuacji ich odstawić ale stosowac trzeba ostrożnie..Ja moją córkę kompałam jeszcze w oilatum(albo emolium, albo parafina).No i ubranka i pościel w jakimś proszku i płynie nie-alergicznym.
 
Ja sama jestem alergikiem i niestety moje maleństwo również. Nie wiem jak na innych działają maść majerankowa czy aerozol euphorbium, ale u nas sprawdzaja się znakomicie. Maśs ratuje skórę wokół noska przed podrażnieniem, a aerozol pozwala oddychać. Bardzo szybko rozpuszcza wydzielinę no i pozwala swobodnie oddychać. Co najważniejsze nie mamy wrażenie sahary w nosie, bo błona sluzowa jest fajnie nawilzona no i co uświadomił nas nasz lekarz euphorbium nie uszkadza wewnętrznej bariery ochronnej noska co robia niektóre inne kropelki a to skutkuje bardzo szybkim nawrotem choroby.
 
moja siostra też używała oilatum do kąpieli i balsamu do ciała dla mojej siostrzenicy i jak dobrze pamiętam to na gluten miała uczulenie i jeszcze jakieś mleko z bardzo rozdrobnionym białkiem podawała.
 
witam!!! moj syn ma trzy miesiace i od dluzszego czasu ma wysypke na twarzy w postaci czerwonych chropowatych krost do tego robi zielona kupke..lekarz stwierdzil alergie na bialko krowie i kazal zminic mleko na Bebilon pepti..wydaje mi sie ze powinna juz nastapic poprawa a jest raczej gorzej..wysypka nie zniknela a na brzuszku pojawilo sie pelno czerwonych krostek z bialymi czubkami.kupy maly nie robi wogole a jak juz to jedna na trzy dni i tak samo zielona..nie wiem juz co robic..czy ktos mial podobny problem??
 
w takim razie nie wiem juz czym by mial byc karmiony..chodzimy od lekarza do lekarza i nic..kazdy mowi co innego a ja juz nie moge patrzec jak moje malenstwo sie meczy..:-(
 
reklama
mój syn ma trzy miesiace i chyba ma to samo..nic mu nie pomaga..tez karmie go Bebilonem pepti ale jest jeszcze gorzej.pani w aptece polecila mi Oilatum ale tez nic :-(
 
Do góry