reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

cześc dziewczyny, mojej bratowej na alergię na mleko u córeczki pediatra kazał przede wszystkim wyeliminować alergen i podawać Latopic, który ma łagodzić zmiany alergiczne i w ogóle pomagać walczyć z alergią.I faktycznie po jakimś czasie skóra wraca do normy.Dostała też maści i kremy żeby złagodzić objawy i tez ma kompać w emoliencie.
 
reklama
Cześć dziewczyny!:-)
Poradźce mi prosze, mam problem. Mój synuś się bardzo drapie po buzi niekiedy wręcz aż do krwi..:-:)zawstydzona/y: juz mu podcięłam pazurki ale dalej to samo. nawet mu na noc skarpeteczki na rączki zakładam.. ale je ściąga mały cwaniak. Czy macie na to jakiś sposób,czy on z tego wyrośnie? :eek:
 
To wyrastanie może mu trochę zająć jeszcze a potem zacznie drapać Ciebie. Dokładnie sprawdź pazurki czy nie pozostawiałaś jakiś ostrych krawędzi. Spiłuj pilniczkiem. Ja obcinam nożyczkami bo mogę właśnie dokładnie na okrągło obciąć i dużo krócej niż cążkami. Ale może to kwestia wprawy. ja w każdym razie wolę nożyczkami. Dokładnie króciutko obetnij popatrz na boki czy zaokrąglone i powinno być ok/
 
Moja mala raczej sie nie drapie ale ma wlasnie ostre pazurki i to ja cierpie z tego powodu ;D
Wogole to mam problem z obcinaniem bo nawet "na spiocha" probowalam i mam problem bo zaraz rusza raczkami albo sie obudzi...
 
Cześć dziewczyny!:-)
Poradźce mi prosze, mam problem. Mój synuś się bardzo drapie po buzi niekiedy wręcz aż do krwi..:-:)zawstydzona/y: juz mu podcięłam pazurki ale dalej to samo. nawet mu na noc skarpeteczki na rączki zakładam.. ale je ściąga mały cwaniak. Czy macie na to jakiś sposób,czy on z tego wyrośnie? :eek:

zadrapie się tak poprostu przez przypadek czy może drapie się celowo bo go coś swędzi? np jakaś wysypka czy skaza lub trądzik? może jest mu za ciepło i wierzga łapkami i stąd się drapie? moja się strasznie drapała (pomimo obciętych paznokci) przy kolkach i ciągnęła się za włoski. Poźniej drapała buźkę jak miała nasilenie krostek przy skazie. Na noc łapki nie pomagały , kolki przeszły buźka się doleczyła i drapanie przeszło.
 
na pocztaku sie drapał bo miał kolki ale teraz dalej sie drapie i niema wysypki na buzi nic... w nocy też czasem sie drapie a co do ścinania pazurków to choć je ścięłam nadal sie drapie..;/
 
na pocztaku sie drapał bo miał kolki ale teraz dalej sie drapie i niema wysypki na buzi nic... w nocy też czasem sie drapie a co do ścinania pazurków to choć je ścięłam nadal sie drapie..;/

Tak się zastanawiam,że może jednak coś go uczula... bo chyba takie drapanie bez powodu być nie może... moja się tez drapała ale nie aż tak strasznie i faktycznie najbardzie wtedy gdy miała kolki albo ją coś bolało to łapkami masakrowała sobie buźkę no i jak zmęczona była to też drapała. Hmmm a na twarzyczce nie ma nic a nic? a może buziulka za sucha i mu ciągnie???no nie wiem... ja małej smaruję twarz kremem Emolium a ciałko balsamem Emolium ( czasami ma wysypkę bo jest alergikiem i te preparatu super działają na jej skórę)
 
Hej!!!
Prosze napiszcie jakie są objawy atopowego zapalenia skóry???
Czym sie to leczy i jak dziecko to znosi????
 
Mój 4-miesięczny syn ma szorstkie plamy na całym ciele..... Ostatnio zauważyłam że te plamy robią sie czerwone:-:)-(
Byliśmy u lekarza z tym jeszcze zanim te plamy zrobiły sie czerwone i lekarka kazała tylko natłuszczac skóre.... Ale znajoma mi powiedziała że to może byc atopowe zapalenie skóry..... Niewiem nic na ten temat i nie chce od razu panikowac dlatego też prosze Was byście napisały co o tym wiecie...
Z góry dziekuje
 
reklama
To może być atopowe zapalenie skóry. Najczęściej powodowane alergią. Mój synek do tej pory nie ma stwierdzone, na co ma alergię. Lekarz zapisywał nam wiele różnych maści i innych, ale nic nie pomagało. Na Maksa działa sudocrem, albo krem S.O.S z Nivei. No i natłuszczanie skórki. Nie można dopuścić do wysuszenia.
 
Do góry