reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

reklama
karolinna pisze:
ech,a gdy pytałam pediatry czy uczulenie może być z herbatek to (dwa razy) powiedziała że na pewno nie :p
No właśnie.
Mi też lekarka nic nie mówła na temat herbatek.

W sierpniu idę zasięgnąć porady do alergologa to się zapytam.
 
Dor1976 pisze:
Atopowe zmiany skóry - okropieństwo, ciężkie do leczenia. Niestety moja córa też to ma :(

Stosowaliśmy krem Elidel cholrnie drogi - tubeczka 15 gramowa 96,-
Obecnie smarujemy maścią robioną na repte, skład maści: 1% kwas borny, Euceryna, Lanolina - maśc dobra na wszystko (na potówki, na odparzenia, na małe zmiany atopowe, natłuszcza, wygładza)

Jest uczulona na białko mleka krowiego i nie wiem na co jeszcze
Musieliśmy odstawić wszystkie herbatki typu instant (granulowane np. hippa, Bobovity)
Pozdrawiam
jak na białko mleka to nie mozesz owocow cytrusowych podawac cieleciny wołowiny selera i pietruchy wszystkiego co na białku robione
 
Brenda - cielęciny NIE podajemy, o wołowinie to nawet nie myśłe, owoców cytrusowych nie jada...
Napisałam o herbatkach, bo mało która dziewczyna wie, że one też uczulają.
Moja córa ma dietę w 100% bez białko mleka krowiego.
A pietruszka dlaczego nie??
AZS - kąpiemy Małą w Oilatum Plus na zmiane z mydełkiem tez tej firmy i szampon tez Oilatum

Pozdrawiam
 
DOR1976 PIETRUCHA I SELER SA MOCNO ALERGIZUJACE tak mi doktor powiedziała muj mały cherbatek nie pije zadnych--tylko soczki

a co małej dajesz jesc moze cos podłapie czego ja nie daje
 
Pietruszka jest prawie we wszystkich zupkach/obiadkach :(

Co do żywienia to my nadal idziemy na łatwizne i kupujemy gotowe słoiczki.
Mleko BebilonPepti
Niekiedy daje jej z naszego obiadu np. ziemniaka z kalafiorem, buraczka, ziemniaka z marchewka z rosołu.

I tak:
8.00 mleko z dodatkiem kaszki (150ml wody+5miarek mleka+3 miarki kaszki owocowej (gruszki, jabłka, banany))
9.00 deserek
12.00 Kleik kuk. na gęsto (120ml wody+4 miarki mleka+ok. 6 miarek kleiku kuk.)
15 - 16.00 - obiadek 130 - 150 ml
21.00 mleko - (150 ml wody+ 5 miarek mleka + 3 miarki kaszki z probiotykami)
W miedzy czasie (najczęściej zaraz po drzemce pije piciu)
I tyle.
Obecnie Mała (WeroNisia) ma 7 miesięcy, ostatnie pomiary mamy z 7.07 waga 9700 gram, wzrost 76 cm

Pozdrawiam

 
dor tak wiem ze prawie we wszystkich ale sa zupki -kuchnia alergika-i tam pietruchy i selera jest zmniejszona ilosc

no niestety my mamy mleko nutramigen i muj mały kaszek niechce jesc zrobionych na nim

a banan słyszałam ze tez nie wolno ::)

ja tez daje małemu nasze obiadki oile jest taki co moze

a i jeszcze kupuje mu flipsy ale tylko gdzie jest sam grys kukurydziany mały je bardzo lubi
 
WeroNiśka uwielbia FLIPSY :-)
Kupujemy takie długie paluchy, zje jednego i domaga się następnego. Na spacerach Flipsy działają jako uspokajacz ;-) hehe
Pozdrawiam

 
Tak naprawdę to prawie każdy produkt może uczulać, Krystian jak dotąd nigdy nie wykazywał uczulenia na herbatki,
za to skaza białkowa wyszła mu dopiero jak miał rok i ok 2 miesiące, a ja karmiąc go jadłam wszystkie produkty mleczne i było ok, do tego ok 9 miesiąca wprowadziłam jogurciki Gerbera a ok 11 deserki z twarożkiem i też było ok, dopiero po miesiącu jedzenia kaszki na mleku modyfikowanym Bobovity wyszła wysypka.
 
reklama
my mamy wyspyke ale nie mam pojęcia na co ??? a pediatra nie daje nam żadnego skierowania do alergologa... jak to u was z doktorami ?
spróbowałam czy to nie prze herbatki,tak jak pisałyście,ale mimo że odstawiłam to i tak wysypka rosła :p optem pomyślałam ze to przez sojowe mleko ale przeszłam na nutramigen (swoja drogą onm też ma w składzie soję ::) ) i żadnej poprawy :p

a nutramigenu moja mała też nie za bardzo zje :p ( nie dziwię jej się ;) ) mimo iż kaszki na jego bazie jakoś wcina ;) i dodany do obiadku też przejdzie,ale broń boże ,samo mleko z butelki ;)
 
Do góry