reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

dziewczyny czy nutramigen i bebilon pepti można kupic bez recepty?
Bo ja tego nigdzie w sklepach nie widzę
My dostaliśmy skierowanie do alergolog jak się upomniałam, ale i tak musielismy iść prywatnie, bo jak obdzwoniłam okolicę (Warszawa) to państwowo były miejsca za kilka miesięcy albo w tym roku już wcale :-[, więc skierowanie leży a my poszlismy prywatnie,
tyle że teraz nie mam kaski na prywatnie i tak kombinuję czy może jeszcze nie spróbować tych mlek dla alergików, z doświadczenia wiem że alergolog i tak nie powie mi nic więcej niż już wiem :-[
 
reklama
j@god@ i nutramigen i bebilon pepti kupsz w aptece bez recepty ale kosztują ok.25 zł za puszkę
ja na twoim miejscu poprosiłabym pediatre o recepte (wtedy połowe taniej)

karolina z tego co wiem to lekarze niechętnie wypisują skierowania bo mają przez to mniej kasy
mój powiedział że może mi wypisać skierowanie do alergologa ale to nic nie da ::)

na szczęście koleżanka brata ma znajomą alergologa i nam pomogła przepisując maści które przyniosły poprawe
 
mamaoli a dlaczego to nic nie da ??? nie zrobi jakichś testów ten alergolog ? i dlaczego mają mniej kasy? ile pytań ;) bo my mamy maść która działa tylko ja chcę się dowiedzieć na co to uczulenie ????????? :(
 
Testy alergiczne - NIE wykonuje się ich u dzieci które sa "odizolowane" od produktów mlecznych, pijących BebilonPepti czy Nutramigen. Testy w takim przypadku nie wykażą skazy lub wykarzą w minimalnym stopniu.
Do zrobienia takich testów trzeba by było nakarmic dziecko wszystkimi produktami mlecznymi (co jednak naraża maleńki organizm na szok).

WeroNisia pije Bebilon Pepti od 2 miesiąca swoje życia czyli już ponad pięć miesięcy. Zalecona nam stosować go mniej więcej do października a potem spróbować wprowadzić "zwykłe" mleko np. Nan HA 2

A co do herbatek, uczulenia, odstawiania, to należy odstawić herbatki czy tez inne produkty uczulające na długi czas i obserwować (w pierwszych dniach będzie wysypka nasilona bo organizm walczy, a potem (po 2,3 tygodniach od odstawienia) powinna być poprawa)

BebilonPepti, Nutramigen są dostępne tylko w aptekach. Na recepte jest 50% odpłatności, jeżeli recepty brak płacisz całość (około 30,- za puszkę 450 gram)
 
Tylko ja moją córę karmię piersią a nutramigen dodaję jej tylko do kaszek i obiadków.Zanim zaczęłam jej wprowadzać coś więcej niż moje mleczko było wszystko w miarę ok,ograniczałam nabiał ale przetwory mogłam jeść :) a potem ta wysypka nagle po wprowadzeniu dodatkowego jedzenia :p Czyli gdybym robiła testy to nie da się zrobić tych testów na coś innego niz nabiał ??? bo robią tylko na nabiał czy da się też na coś innego ? np.na takie składniki jakie są zawarte w herbatce instant ?
 
Co do testów to ja słyszałam opinie (lekarzy), że zadnych testów sie nie wykonuje przed 12 miesiącem zycia dziecka ..............
Ja osobiscie chciałabym zrobic takowe, nie tylko testy pokarbowe ale.
takie np. na pyłki, na sierść, na kurz.
Koszt testów to około 250,- (dużo), Bolesne - jest 18 wkłuć.
A na skazę to tak jak napisałam wczesniej.

Moja córa w chwili obecnej nie ma wysypek.
Pije mleko BebilonPepti (z domieszką kaszek) - samego mleka NIEtknie.
Je deserki, zupki,(na etykiecie MUSI być zaznaczone, że nie zawierają mleka krowiego)
Soczki, woda przegotowana (bez cukru, bez glukowy)
 
Takie testy skórne o których piszesz to nie są pewne przed ukończeniem przez dziecko 2-3 lat a i wtedy często wychodzą błędne,
Krystianowi mimo wszystko zrobiła alergolog test skórny na mleko krowie i wyszło że nie ma skazy, a po miesiącu dawania zwykłego mleka modyfikowanego dostał wysypki.

Rozmawiałam z pediatrą, na razie zostajemy przy bebiku HA, dzięki któremu pozbyliśmy się wysypki, której dostał po zwykłym modyfikowanym, pediatra mówi że to nie skaza białkowa tylko uczulenie na cukier mleczny, bo zwykłe modyfikowane i HA mają ten sam rodzaj białka a różnią się rodzajami cukrów, więc jeśli wysypka zniknęła jak dałam HA to znaczy że to nie białko uczula.
Jakby po bebiku HA zaczęło się coś dziać, to będziemy myśleć nad bebilonem lub nutramigenem, ale ona to ciężko widzi bo synek jest już duży i dużo smaków zna, a te mleka podobno niedobre w smaku.

Nam pediatra zrobiła test skórny w ramach kosztu wizyty (80zł), ale jak widać na niewiele się przydał.

U takich małych dzieci jedynym sposobem jest obserwacja i wykluczanie z diety uczulających produktów, ewentualnie leczenie (smarowanie maściami, przyjmowanie zyrteku lub innych lekarstw jak wystąpi silna reakcja alergiczna)
 
Dziewczyny,

Mojemu synkowi wyszla 3 dni temu wysypka. Sa to biale krostki z plynem surowiczym ale skora mimo ze przez nie chropowata ( na policzkach ) to jednak ma piekny kolor, zadnych zaczerwienien.
Jak mam odroznic uczulenie od zwyklych potowek ???
 
reklama
aska outada - niestety nie wiem co Ci doradzić odnośnie jedzenia. Mamy karmiące piersią swoich małych alergików mają ciężką dolę.
Ja karmiłam piersią ale tylko przez 3 tygodnie, potem podawałam już tylko BebilonPepti.
Twoja dieta wogóle nie może zawierać nabiału: zero mleka i produktów pochodnych (śmietany, serów, jogurtów, kefirów, maslanek, masła, nawet margaryna nie jest wskazana).
Chleb tez nie bardzo, bo zawiera gluten :-(
Zalecane sa tylko zupy wywarowe najlepiej na drobiu - bez makaronu, bez śmietany - mozesz je zagęścić odrobiną grysiku.

A jak odróżnić potówki od alergii - hm...... potówki po 2 dniach schodzą (nawet bez leczenia).

Pozdrawiam i życzę zdrówka dla maleństwa i dla Ciebie
 
Do góry