reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

AAA.....! ja też mam wrażenie jakby był przeziębiony ale płucka miał badane i ok.Widocznie taka ich uroda!
 
reklama
Dzięki Pastela za odzew.Napisz jak było u lekarza.
Ja też po 14-stym wybieram się bo mija kolejne 6 tygodni na szczepienie.
Biedne dzieciaczki.
A jak radzisz sobie ze skazą?karmisz piersią czy butla?U mojego malucha to skaza objawia się na buźce ,wszędzie czyściutki a buzia obsypana.Ciałko też mu wysypie ale jak konkretnie zjem zakazany produkt.Teraz to chyba bede jadła suchy chleb do 23-ciego bo mamy chrzest.
Pozdrawiam.:tak:
Hej!
U lekarza wyszło że płucka itp. czyste. A te charczenie i 'piania' mogą jeszcze długo trwać, ma jak najwięcej leżeć na brzuszku, aby wszystko co zalega łatwiej splywało, no i krtań się szybciej wykształci prawidlowo.

Karmię piersią, tj. u Twojego maluszka wysypana tylko buźka, teraz jak jestem na diecie policzki są bledsze i mniej chropowate, bez plam itp. ;-)
Mamy jeszcze brzydkie kupki, z dużą ilością śluzu, kisielowate, dostaliśmy syrop Debrialet.
pozdr
 
Ida właśnie to swędzenie i zaczerwienienie jest tym Atopowym Zapal. Skóry... :-( wydaje mi się że dobrze by było się przejść do lekarza i on ci przepisze jakąś maść robioną i w ten sposób ulżysz dziecku.. bo po smarowaniu tą maścią nie będzie je swędziała ta skóra




a w ogóle to chciałabym się do was dołączyć ;-) moja Dominika ma skazę białkową i AZS'a :-(
mleko krowie ją na 100% uczula bo to sprawdzaliśmy... jestesmy na nutramigenie i żadnych wysypek nie ma.. ale AZS nie chce zejść i nie wiem jak z nim walczyć... nie mogę znaleźć przyczyny, przez którą skóra na kolanach jest ognisto zaczerwieniona...

od prawie tygodnia próbuje z tym walczyć, a zabrałam się najpierw za sprawdzenie proszku (wyprałam wszystkie ubranka i wszystko z czym ma dziecko kontakt w płatkach mydlanych), pozbyłam się w domu kurzu i sierści psa... i dziś po 6 dniach widzę małą poprawe tej skóry, ale nie wiem czy to może być przyczyna chłodniejszych dni (bo się nie poci) czy akurat coś z tego ją uczula...

sorki że się tak rozpisałam ;) aaa o herbatkach nic nie słyszałam że uczulają :baffled: i moja mała pije brzoskwiniową i jabłkową.... i teraz nie wiem czy mam je wycofać? :confused:

i znalazłam dziś coś takiego:
"
Czynniki zaostrzające chorobę
  1. Zakażenia powierzchni skóry drobnoustrojami. Najczęściej przebieg AZS zaostrzany jest przez bakterię zwaną gronkowcem złocistym. Obecność gronkowca złocistego jest jedną z przyczyn powstania błędnego koła AZS.
  2. Tkaniny syntetyczne lub wełniane. Najlepsza jest odzież bawełniana.
  3. Detergenty, mydła lub płyny do płukania.
  4. Drażniące pokarmy. Owoce cytrusowe lub pomidory mogą zaostrzać egzemę wokół ust, która nasila się szczególnie pod wpływem oblizywania. Można się przed tym zabezpieczyć, smarując usta wazeliną 2-3 razy dziennie oraz przed posiłkami.
  5. Dym papierosowy. W pomieszczeniach zamkniętych dym powoduje podrażnienie skóry. Całkowity zakaz palenia w domu jest najlepszym rozwiązaniem.
  6. Koty i psy. Wszystkie zwierzęta futerkowe wywołują reakcję alergiczne u dzieci z egzemą. Jeżeli dziecko nie może się obejść bez zwierzątka, to niech to będzie złota rybka.
  7. Roztocza kurzu domowego. Są to organizmy mikroskopijnych rozmiarów znajdujące się w kurzu domowym, materacach, dywanach i wielu innych miejscach. W kontakcie ze skórą pogarszają objaw egzemy. Wdychane z powietrzem, mogą sprowokować objawy astmy. Ilość roztoczy można zmniejszyć poprzez częste odkurzanie (najlepiej odkurzaczem wodnym), częste wycieranie kurzu oraz takie urządzanie mieszkania, by jak najmniej było miejsc, w których gromadzi się kurz (zasłony, stare materace, dywany, meble o wymyślnych kształtach).
W przypadku stwierdzenia atopowego zapalenia skóry trzeba bardzo ostrożnie pielęgnować skórę. Stosowanie się do poniższych zaleceń pomoże poprawić stan skóry oraz zminimalizuje możliwość zakażeń."


a jeszcze mam pytanie: jak często kąpiecie swoje maluchy? bo jedni mówią że powinno się raz na kilka dni kąpać, a inni że codziennie......

jeszcze raz wielkie sorki za taki długi post ;-)
 
Cześć dziewczyny,
niestety moją córeczkę też dopadła skaza białkowa i AZS. Nie wiem już, co mam robi, poza ścisła dietą, oczywiście i smarowaniem skóry. Czy dziecku 5-io miesięcznemu można podać Zyrtec? Konsultowałam się już z 3 pediatrami, ale chyba poszukam jeszcze jakiegoś alergologa. Czy możecie polecić kogoś w Lublinie?
 
My mamy niestety ten sam problem:wściekła/y:
tyle, że misio jest na Nutramigenie (moje piersi odmówiły posłuszeństwa)Jak na razie radzimy sobie z tym problememm, ale z niepokojem wyczekuję chwil, gdy wprowadzę inne pokarmy niż tylko mleko...
 
Z tego co słyszałam to dieta eliminacyjna jest bardzo skuteczna i wizyta u dietetyczki,tak zrobiła moja siostra ze swoim maluchem.:confused:
 
mam przeogromna prosbe do mam z Niemiec lub osob znajacych niemiecki. Juto ide z Hanifka do lekarza i chcialabym powiedziec pani doktor, iz przypuszczam, ze wysypka na cialku Hanifki to skaza bialkow - nietolerancja na bialko mleka krowiego...no wlasnie tylko jak jej to powiedziec, jak bedzie brzmialo to po niemiecku, jak w Niemczech nazywa sie taka alergia??? Jezeli jestescie w stanie mi pomoc to bardzo o to prosze i z gory dziekuje
Ijeszcze jedno jakie mleko podaje sie w Niemczech dziecia ze skaza podsunelabym jej pomysl by znow mnie nie zbyla z kwitkiem
 
KLAVELL to sie nazywa tu KUHMILCHUNVERTRÄGLICHKEIT albo ogolnie alergia na pozywienie NAHRUNGSMITTELUNVERTRÄGLICHKEIT (bo kto wie ale moze to byc tez od cytrusow lub Bog wie czego..) jak masz wiecej pytan wal smalo chetnie odpowiem...bo jak pisalam na MAMACH niemieckich tez podejrzewalam/podejrzewam to samo u ojej corci!
Powodzenia!!!!
 
mam pytaie co do mleczka jakie sie w niemczech podaje na skaze wiem zejest mleko sojowe milumil som i humana sl ale soja tez moze uczulac
 
reklama
Do góry