reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

Zgadzam się z przedmówczynią Emolium jest rewelacyjny :tak: my mamy krem specjalny i emulsje....... znika wysypka i swędzące miejsca a skorka jest bardzo delikatna :tak: a myjemy się w SVR provegol takim dla dorosłych bo mąż tez ma AZS
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ubranka używane. Przeprane. Dzieci, które mają atopię, często są uczulone na barwniki z ubranek! Co do samej atopii potrzeba alergologa i dietetyka. Pediatrze prawie nic tu do tego. Alergolog powie więcej. Zero homeopatyków! Glikokortykosteroidy są jedną z możliwych terapii. Ale nie w każdym przypadku się to sprawdza. I trzeba być ostrożnym. Zawsze. Przy każdej terapii. Leczenie alergii polega głównie na zaleczeniu objawów. Alergia ustępuje tylko przy innowacyjnej immunoterapii swoistej (odczulaniu) i to też nie zawsze, ale małe dzieci niestety muszą trochę poczekać. :-( A przy atopii trzeba smarować i smarować, a także bronić skórę przed drapaniem.

no a moje dziecko z AZS leczone jest tylko homeopatycznie i do tego specjalna dieta:-) o efekty rewelacyjne! ZALECZANIE OBJAWÓW TO NIE JEST LECZENIE!!! medycyna nie zna po prostu leku na te chorobę, ale tylko na łagodzenie objawów...

u nas emolium sie nie sprawdziło:no: mydełko tylko z oilatum a do smarowania... zwykła biała wazelina:tak::-) nie ma zadnych dodatków dziwnych i super natłuszcza skórę, no i cena powalajaca (3 zł za tubkę.... ):-) a przedtem przetestowalismy juz chyba wszytskie firmy i zadne kosmetyki nie dawały efektów... kupę kasy poszło na nie tylko...
 
Moja córa też była alergikiem i do tej pory miewa suchą skórkę z czerwonymi plamkami.
My do mycia używamy łagodzącego kremowego żelu myjącego dla dzieci PHARMACERIS są również kremy i balsamy z tej serii(AT....Atopic-Balneo Gel),w naszym przypadku się sprawdziły,a próbowaliśmy OILATUM,BALNEUM i EMOLIUM, kóre nic nie dały:-(
Na czerwone plamki mamy specjalną maść robioną w aptece ale nie powiem Wam z czego bo zerwałam etykietkę.Przepisał nam ją pani alergolog.
 
Witam, zgadzam się z wcześniejszymi opiniami odnośnie Emolium. mama 2 letniego synka, niestety borykamy się z tą chorobą już jakiś czas i zdążyłam przetestować wiele kosmetyków dedykowanych specjalnie dla atopików. z Emolium jestem zadowolona, Tymek przestał się drapać, nie piecze go skóra, mamy wreszcie przespane noce, mały jest mniej poddenerwowany.
 
witam was moj syn ma 4lata i od urodzenia mial azs ale od roku mu sie pogorszylo:( tez mamy miec diete eliminacyjna i juz nie wiem co gotowac.lekarze ciagle daja mu to samo,jak jestesmy w szpitalu wszystko znika a jak wracamy do domu to tydzien i znowu zaczyna sie od nowa:( wysypka ,sucha skora(Kuba ciagle sie drapie rozdrapuje chrostki i robia sie ranki-zakazenie i znowu szpital i tak wkolko:( ) juz nie mam sily:( chodzilam do alergologa to jak trafilam do szpitala dostalam ochrzan ze chodze do alergologa a nie do dermatologa.a teraz inny dermatolog mowil ze alergolog pomoze mi dobrac diete i kogo sluchac i gdzie chodzic:( rodzinna tez do kitu:(
 
My zmagamy się z AZS od 12 dnia życia córci. Obecnie ma 2 latka. To co przeszlismy to nasze....:-( Straszne zmiany na skórze, ulewania a właściciwie wymioty do 6 m.ż, brak przybywania na wadze... Były maści sterydowe które tylko działały objawowo, dodatkowo pozostawiły blizny... specjalne emolienty do kąpieli i pielęgnacji skóry - niewiele skutkujące.... Hydrolizaty i specjalna dieta.... Dopiero około 1 r.ż poprawiła się skóra, ale cały czas musimy stosować Zyrtec, Ketotifen, emolienty.... No i mamy dietę eliminacyjną.
 
u nas na szczęście nie było tak ostro, chociaż z AZS też długo walczyliśmy. szczerze mogę wam polecić kosmetyki z la roche posay na skórę z AZS - mają świetny balsam do smarowania i oliwkę do mycia - cała seria się nazywa Lipikar. skóra po tych kosmetykach jest wyraźnie mniej zaczerwieniona i nie swędzi, a ten balsam bardzo szybko sie wchłania.
 
u nas na szczęście nie było tak ostro, chociaż z AZS też długo walczyliśmy. szczerze mogę wam polecić kosmetyki z la roche posay na skórę z AZS - mają świetny balsam do smarowania i oliwkę do mycia - cała seria się nazywa Lipikar. skóra po tych kosmetykach jest wyraźnie mniej zaczerwieniona i nie swędzi, a ten balsam bardzo szybko sie wchłania.

Właśnie kupiłam, zapłaciłam 76 zł za 400 ml i jeszcze dostałam gratis kostkę myjącą z tej serii
 
hejcia

mysz rozumiem cie ja do tej pory zmagam sie azs a moj syn skonczyl 4lata,azs ma od urodzenia ale od zeszlego roku pogorszylo sie,juz 3razy bylismy w szpitalu w ciagu pol roku.uzywalismy juz zyrtec,ketotifen,atarax(obecnie z zyrtecem),masci cholesterolowa,mocznikowa,z hydrocorizonem,bedicord,elosone,elocom,i wiele wiele innych-juz nazw nie pamietam:/ i dupa,tylko w szpitalu mu pomagaja na bardzo silnych masciach sterydowych,.teraz tez mielismy isc do szpitala ale wymeczylam sie i udalo sie uniknac tego.dzis kuba wyglada jakby zmienial skore na zime,cale platy mu schodza-strasznie to wyglada,ale choc lepsze to niz ta wysypka na calym ciele.jestemy tez na diecie kapiemy sie w oliantum i w krochmalach i nnych plynach,a i tak skora nie jest gladka.ale mam nadzieje,ze ta wredna choroba wkoncu zniknie i juz nie bedziemy sie meczyc,bo te wstawanie w nocy co 5-15min juz mnie wykonczylo:(

sprobowałabym tej serri kosmetykow ale ostatnio tyle wydajemy na te leki,ze niestety nie stac mnie na nie:(( a jak nie ma kasy to jak na złość konczy sie wszystko:/
 
reklama
Witam wszystkich jestem nowy na forum mam problem z moja 4 letnia coreczka gdyz cierpi na AZS od urodzenia juz niewiemy z zona kturego lekarza mamy sie sluchac stosowalismy rozne preparaty i raz jest troszke lepiej a nieraz jest tragicznie teraz stosujemy elidel ale on jakby przestal dzialac robia sie rany na karku i na zgieciu lokciowym moze macie jakies sprawdzone sposoby ja mam ten problem ze mieszkamy w U.K a angielscy lekarze niestety nieradza sobie z tego typu schorzeniem.Prosze o porade i z gury dziekuje.
 
Do góry