reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry w ciąży

A próbowałaś maści z serii "..baza" np. clobaza, dermobaza - do dostania pewnie w każdej aptece. Nie są drogie, a potrafią pomóc. Niestety nie pamiętam już, która u nas sprawdzała się najlepiej.
 
reklama
A co na to twoj lekarz rodzinny? Chyba najlepirj jakby zaisal ci receptę na masxi recepturowe, ktore zrobią co na swiezo w aptece
 
Maść cynkowa wysusza, więc moim zdaniem na AZS za bardzo nie pomoże.
Witamina A zaś nie jest wskazana w ciąży.
Fakt, ja akurat stosowałam pod kontrolą lekarza. Pasta cynkowa wysusza,dlatego też razem z witaminą A właśnie.. Bo umnie zmiany były koszmarne na brzuchu, bardzo zaognione, tylko pasta cynkowa je koiła, masc z witaminą A natłuszczała. Ale to III trymestr.
To jeszcze pasta cynkowa ze zwykłym kremem nivea- czymś bardzo tłustym po prostu. Czasem z ziaji kosmetyki sie sprawdzają.
Np na moje dzieci krem regenerujący natłuszczający z serii azs.
 
Macie jakieś sprawdzone sposoby na AZS? Tak żeby było bezpiecznie w ciąży, nie chce stosować tych silniejszych maści wolałabym coś delikatniejszego. Stosowałam już kilka poleconych przez dermatologa, ale niestety po jednej (calmaoherol) pogorszyło się okropnie. Mam jeszcze cera ve nawet spoko ale teraz gdy stan skóry na przedramieniu się pogorszył niestety nie pomaga. Albo jakieś domowe sposoby? Doradzcie? Czy znów się udać do dermatologa
Używałam mediderm przed, w trakcie i po ciąży. Według mnie daje rade.
 
reklama
Do góry