reklama

Atopowe Zapalenie Skóry - Wasze doświadczenia

Andziamamajulki

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
azs sie nie da wyleczyc. Mozna tylko troche zlagodzic. My wlasnie lagodzimy u malutkiej przede wszystkim emulsja do kapieli i potem balsamem. Daje rade, a ciezko dzis o dobre apteczne kosmetyki.

reklama

pipi123

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
nasza mała miała azs i pomagały jej tylko emolienty, teraz próbujemy linum baby z dermedic. Fajnie nawilża i przede wszytkim nie wysusza skóry, mam nadzieję że już nie będziemy mieli problemu z suchą skóra .

BeZunia

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Emolienty bardzo pomagają my rodzinnie używamy serii Elodermu ponieważ to jedyny z tych tańszych, który daje bardzo dobre efekty długotrwale nawilża i regeneruje skórę.

mamaEmika

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A ja mam pytanie, sama cierpię na różne dolegliwości skórne i pokarmowe (alergia, atopowe zapalenie itp.) i dość niedawno urodziłam maluszka. Karmię go piersią, ale czy wtedy może pojawić się alergia u dziecka? I jak ona się objawia?

Bieniaaa

Rozwiązania
1
Trudna dolegliwość i bardzo nieprzyjemna. Mozna jednak się pocieszyć tym, ze większość dzieci z tego wyrasta, a nawet jeśli będą cierpiały na atopowe zapalenie skóry w wieku nastoletnim czy dorosłym, to i tak będzie to o wiele mniej problematyczne niż w wieku dziecięcym.

Polecam
regularne stosowanie kosmetyków z emolientami
nawilżające kąpiele
oraz unikanie słońca ( stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych)
Więcej tutaj
Link do: Atopowe zapalenie skóry (AZS) - pielęgnacja - Czytelnia apteki Cefarm24

Ostatnia edycja:

Aguu

Rozwiązania
5
A ja mam pytanie, sama cierpię na różne dolegliwości skórne i pokarmowe (alergia, atopowe zapalenie itp.) i dość niedawno urodziłam maluszka. Karmię go piersią, ale czy wtedy może pojawić się alergia u dziecka? I jak ona się objawia?
Jeśli jest uczulony a Twoje jelita przepuszczą alergeny (co nie jest takie oczywiste, zwlaszcza jesli o nie dbasz) to pewnie pojawi się brzydka kupa, brzydka wysypka (nie krostki na buzi...), sucha skóra, czasem wzmożone ulewanie - różne są objawy. Ale równie dobrze może nie mieć alergii pokarmowej. Wcale może nie mieć alergii.

ninawieczorem

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Tu na pewno warto porozmawiać z lekarzem, a najelpiej z dermatologiem dziecięcym. Choć często takie objawy u malucha mijają samoistnie. Możesz np. zapytać o emulsję do ciała z emolientem, jak atoperal, która pomoże odbudować płaszcz lipidowy.

Joaneczka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
To też nie musi być alergia pokarmowa... Mój syn reaguje skórnie na alergie wziewną, na pyłki. Możliwe, że krzyżowo z jakimś pokarmem, ale ciężko to wykryć, staramy się metodą prób i błędów. Póki co, leki na alergię i emolienty są z nami na stałe ;) Bardzo lubię atoperal, swietny skład i dobre ceny. Bardzo lubię pianke do mycia, moim zdaniem znacznie lepiej się sprawdza u dzieci niż płyny czy emulsje.

reklama

ninawieczorem

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Masz rację! No i właśnie, kwestia najważniejsza, to znaleźć odpowiedni sposób, żeby poradzić sobie z tymi problemami skórnymi i przynieść dziecku ulgę :)

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019