reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry

Dołączył(a)
27 Luty 2011
Postów
5
Witam mamusie :) Proszę o rady gdzie i jakie można kupić środki piorące/do płukania ubranek dla niemowlaka z AZS. A także co do kąpieli/mycia/nawilżania skóry. Za radą GP kupiłam Emulsifying ( z parafiną) do smarowania, ale nie widzę poprawy :( Używam też krem z Polski Nivea Nutri Sensitive intensywanie nawilżający i też bez zmian...Chodzi o środki dostępne w Irlandii.
 
reklama
hej
mam ten sam problem od urodzenia Szymcia,wypróbowałam wszystko,a więc z PL polecam emolium,wszystko:do kąpieli,szampon,zel do mycia,wszystko z tej serii,doskonale nawilża co jest naszym dzieciakom potrzebne, a jeśli juz nie ma możliwości z pl to smaruj E45! jeśli dzieciaczek ma juz rany(jak często zdarza sie u mojego) to poproś GP o FUCIBET(tylko na recepte) bo tylko to mu pomaga ale nie smaruj często bo skóra sie przyzwyczai(i to nie jest maść sterydowa),poprostu jak sie zagoi to nawilżaj kremami emolium
 
witam.
Polecam, ale nie wiem czy jest dobre na AZS, serie kosmetykow OILATUM rowniez na bazie parafiny. jest napewno plyn do kapieli, szampon i balsam. mozna je kupic praktycznie w kazdej aptece. ja uzywam profilaktycznie tylko plynu do kapieli bo moja mala miala bardzo sucha luszczaca sie skorke i teraz jest gladziutka.
 
Ostatnia edycja:
Ja rowniez polecam Oliatum polozna doradzila aby dziecko w tym kapac core kapalismy do roku czasu.Tutaj dostaniesz serie Oliatum napewno w wiekszych i mniejszych butelkach
 
Witam Moj synek również ma AZS Nam najbardziej pomaga DIPROBASE masc, stosujemy ja po kazdej kapieli na cale cialo i twarz( masc jest lepsza od kremu bo bardziej natluszcza i dluzej utrzymuje sie na ciele) Uzywamy rowniez po kapieli SILCOCKS BASE na zmiane z DIPROBASE Dodatkowo kapiemy malego w OILATUM plyn A przed kazdym spacerkiem twarz smarujemy OILATUM krem Czasami (ale jak najrzadziej, gdy juz nic nie pomaga) siegam po masc sterydowa HYDROKORTYZON, tylko na recepte Podobno bardzo dobry jest rowniez krem AQUEOUS CREAM ale jeszcze go nie mialam
 
Mój Oli też miał ten problem.
Więc proszek używam Fairy , płynów do płukania żadnych bo moga podrażnic, daje pralke na ekstra płukanie.
I tak jak dziewczyny pisze Silkokbase i zmiekczacz wody do kapiali Oilatum. Używałam Hydrokortyzon cream (mocniejszy) i oint (słabszy )ale nie wolno tego długo stoswać bo osłabia skóre bardzo efekty sa dobre ale chwilowo bo potem znów wraca. U nas to trwało kilka lat wkurzałam sie na maksa dostałam sie w końcu do dermatologa w szpitalu i przepisali mi masci Epaderm i silkok base i taki szampon po tym mial super głowe nie drapał sie tak bardzo Capasal Shampo w brązowym opakowaniu. Dali mi tez próbki kremów przeciwsłonecznych nie pamietam nazwy.
Lekarze mówili że to na jedzenie alergia, itp ale ja wiedzialam że to od wody i Oli sie drapal do kwri spac nie mogł płakał.
W polsce byłam u dermatologa i zalecił szampon Mediket (i też go polecam. dobry też na łupież:)
Po czym w zeszłe wakacje poleciał do PL na 2 mies i wrócił z czysta skóra byłam w szoku , mama używala tych kosmetykow co z tad wziela ale to woda poprawila tak jego skóre i klimat(słońce). I odpukać problem nie wrócił!!
Więc życze wytrwałości, metodą prób i błędów (bo ja testowala mnóstwo kosmetyków co było mega wkurzające bo żadne nie pomagały). Tylko nie radze używać oliwek itp bo zatykaja pory skóry i ona nie oddycha, kremy lub balsamy dla starszych dzieci.
i co ważne nie dopuszczać u dzieci do przegrzania sie np w nocy podczas snu dzeci sie pocą i bardzo drapią na zgięcic nóg łokci szyi. W lecie osłaniać skóre i chronic filtrami.
Powodzenia
 
ja wiem ze dobry jest aques cream,z pl emolium super sprawa,no a tu to kosmetyki z laroche posay lipikar bodajze tyle trochu kosztuje.
A mam pytanko zawsze sie zastanawialam co to jest ten silicon base?
 
Mój Oli też miał ten problem.
Więc proszek używam Fairy , płynów do płukania żadnych bo moga podrażnic,

a płyny do płukania sensitive/pure, które rzekomo są nawet dla niemowlaków, też zrezygnować?

Dziękuję Wam bardzo za rady, wczoraj kupiłam w aptece Oilatum i Aqueous Cream, tak więc zobaczymy. Również używam tej maści Hydrocortisyl i jest rzeczywiście dobra, ale po skończeniu kuracji, to cholerstwo znowu wyłazi. Mała drapie się aż do krwi - po nóżkach, twarzy, głowie, masakra. Myślałam, że to może skaza białkowa, ale GP powiedziała, że to nie to. Może skonsulować się z innym lekarzem, ale pojechać do polskiego dermatologa....Czy te specyfiki o których piszecie - Silkokbase,DIPROBASE,Capasal Shampo są dostępne tu bez recepty? Pozdrawiam.
 
reklama
harriet - Silcocks Base i Diprobase są dostępne bez recepty, bez problemu powinnaś je dostać w Bootsie Co do proszkow ja rowniez uzywam FAIRY proszku jak i plynu do plukania Na poczatku prałam bez płynu, później spróbowałam z płynem i już tak zostało Wszystko zależy od dzieciaczka, lepiej na początku prac bez płynu a później zawsze możesz sprawdzić jak zareaguje twój bąbelek na płyn do płukania A jakie mleko pije twoj aniolek, karmisz nadal piersia czy podajesz butelke?
 
Do góry