reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atrakcje dla gosci

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Cześć mamy. Piszę tu bo już nie wiem gdzie szukać inspiracji, przejrzałam pół internetu i nic. Mam nadzieję że mi coś podpowiedzcie i wybaczcie pytanie trochę nie w temacie forum.
Niedługo biorę ślub, który jest na 15 (urzędnik nie może później) więc kończy się 15.15. W tym samym miejscu jest impreza weselna. Obawiam się jednak że jak goście zaczną się bawić i pić o tej 15 to do północy mało kto dotrwa. Wszystkie wesela na których byłam zawsze zaczynały się 17-18. I teraz pytanie- jak można im zorganizować ok dwie godzinki po zaslubinach- myślałam o jakichś zabawach integracyjnych żeby wszyscy się poznali, ale nie znam żadnych. Plis podpowiedzcie jak można fajnie zabawić gości
 
reklama
Rozwiązanie
Dodam jeszcze że goście nie mieli z tym problemu, wręcz byli zadowolony bo nie byli umeczeni. Wcześniej uprzedzilismy że tak będzie, a DJ nad tym czuwał i 3 piosenki wcześniej uprzedził że to ostanie kawałki.
Gdy moja siostra miała ślub na godzinę 13.30 to było tak :
Po ceremonii kobiety szły na badanie piersi. Zorganizowała przyjazd busa pod kościół więc już czas jakoś leciał, po badaniu para młoda miała sesje zdjęciową potem uroczysty obiad w restauracji, po obiedzie karaoke, zabawa w krzesła, tańce z balonem itp. Więc jakoś ten czas miała zorganizowany dla gości
 
Szczerze mówiąc, nie wiem, czy zabawy integracyjne to taki dobry pomysł. One lepiej się sprawdzają właśnie wtedy, kiedy ludzie są już wcięci i wyluzowani.

Wcześniej możesz zrobić sesje rodzinne jeśli masz fotografa, który zgodzi się wykonać takie zdjęcia. Chodzi o takie zdjęcia pozowane z rodzinami - para młoda z rodzicami, ze świadkami i ze wszystkimi, którzy mają na to ochotę. W zależności od ilości ludzi, taka sesja może zabrać nawet z 40 min - godzinę i, jeśli będzie wykonywana na zewnątrz, wyciągnie ludzi na dwór i sami będą się integrować patrząc, jak inni pozują i czekając na swoją kolej.

Jeśli na weselu będą dzieci, można w tym czasie wynająć jakichś animatorów, którzy zorganizują zabawy dla tych maluchów. Część gości, a już na pewno rodzice, będą obserwować i nagrywać swoje dzieci. Też najlepiej, jakby takie zabawy były na dworzu.

Można też zrobić jakiś pokaz, np. iluzjonista albo para taneczna.

Poza tym można przedłużyć sam obiad serwując deser, np. lody.

Bar z drinkami też przedłuży trochę czas upijania się Twoich gości. Spora część ludzi będzie stała w kolejce i popijała niskoalkoholowe koktajle zamiast siedzieć przy stole i wychylać jeden kieliszek za drugim.

Możecie też wcześniej niż standardowo zrobić podziękowania dla rodziców.

W czasie tych wszystkich zabaw powinna trwać normalna impreza, żeby goście, którzy mają na to ochotę, mogli już sobie tańczyć.
 
My mielismy ślub o14 więc po15 byliśmy na sali i też bałam się tego, że goście nie wytrzymają albo będzie się dluzyc impreza ale tak nie było każdy bawił się świetnie i aż dj musiał o5 mówić, że koniec imprezy widzimy się na poprawinach :)
 
Dodam jeszcze że goście nie mieli z tym problemu, wręcz byli zadowolony bo nie byli umeczeni. Wcześniej uprzedzilismy że tak będzie, a DJ nad tym czuwał i 3 piosenki wcześniej uprzedził że to ostanie kawałki.
 
Rozwiązanie
Do góry