reklama

Auto dla całej rodziny

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Lariso, 22 Październik 2015.

1. Lariso

Lariso Zaciekawiona BB

Hej! Słuchajcie. Gdybyście zmieniały auto z mniejszego na większe, bo na świat niebawem będzie przychodzić kolejny członek rodziny, a oprócz tego macie też towarzyskiego psa, który lubi podróżować razem z Wami to na jaki samochód byście się zdecydowały? Pytam, bo moja siostra poszukuje i kompletnie nie wie co wybrać. Z każdej strony zasypują ją reklamami, ale ciężko podjąć konkretną decyzję, jeśli nie ma się nikogo, kto może polecić konkretny model.

2. PanaKotka

PanaKotka Czekam, Skarbeczku :*

Od kilku lat siedzę w motoryzacji, mąż jest mechanikiem. Wybór auta zależy od tego, jakie mamy od niego oczekiwania i zasobności portfela.
    My jesteśmy bardzo wymagający, nie lubimy i nie chcemy nowoczesnej elektorniki, zbędnych wg nas systemów, wyżyłowanych, uturbionych silników i jedyne, co w obecnej chwili bierzemy pod uwagę to samochody kombi w quattro (napęd na 4 koła) ze stajni Audi. Najciekawszą, najmniej awaryjną i niezawodną, tanią w utrzymaniu i zakupie, a w dodatku nie rdzewiejącą opcją jest audi 80 b4 w kombi umożliwiające normalną, dynamiczną jazdę bez zbędnego obciążania silnika oraz zabezpieczające potrzebę większej przestrzeni i sporego bagażnika.
    Jeśli ktoś np potrzebuje dużego auta, typowo zaprojektowanego z myślą o dużej rodzinie i dalszych podróżach są vany typu volkswagen sharan, ford galaxy, chrysler grand voyager itp. Są to jednak wielkie kolubryny i nie każdy potrzebuje aż tak dużo miejsca. Przy jednym dziecku są zdecydowanie za duże wg mnie.
    Jeśli dysponuje się większą gotówką i stać nas na droższe naprawy, to polecam coś nowszego.

3. reklama
  4. festbaba2000

festbaba2000 Aktywna w BB

A jaki masz budżet? Mnie się osobiście podoba Ford Kuga.

5. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Kuga nie ma bagażnika, a w poście wyraźnie zaznaczone, że ma jeździć pies ;-)

Mam dwoje dzieci i Mondeo MK3 kombi.
    Nam wystarcza w zupełności, pakujemy się na tydzień nad morze bez problemu, a wozimy wielki wózek i łóżeczko turystyczne.
    Gdybym miała troje dzieci i psa - inwestowałabym w autobus, czyli Ford Galaxy, Renault Espace, coś w ten deseń.

6. Nulini

Te Passaty mają bardzo lipne zawieszenie, szybko się wybija...

7. Dulce

Dulce Fanka BB :)

fordy są bardzo dobrymi samochodami, ja mam Forda Focusa w kombi i jestem bardzo zadowolona. Zwrotne, fajnie się jeździ, wszystko pomieści. W ogóle nie czuję że to takie duże auto.

8. poprostumama

poprostumama Aktywna w BB

Myślę, że wybór auta to czynność indywidualna każdej z nas i każdego z nas. My z mężem mamy dwa własne samochody Toyote Rav4 i Opla Insignia. Osobiście bardziej wolę jeździć Toyotą niż Oplem.

9. dd.kamilka

dd.kamilka Początkująca w BB

Ja mam Suzuki Grand Vitare i jest idealna wielkościowo i ma wysokie zawieszenie wiec nie wadze o krawęzniki :p

10. reklama
  11. Nulini

Wiadomo, każda sytuacja ma swoje plusy i minusy, ale ja nie wyobrażam sobie mieć dzieci i nie mieć auta...
    Jakieś nagłe wypadki, szybka podróż do apteki czy do szpitala - umarłabym na zawał czekając na taksówkę...

12. Dulce

Dulce Fanka BB :)

ostatnio spodobały mi się też MAZDY, dla rodziny też mogłyby być.

Poleć forum