reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm a leczenie w Olsztynie, Iławie

kaskax25

mama wspaniałej trójki
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2008
Postów
6 716
Witam wszystkich serdecznie. Strasznie długo mnie tu nie było.
U mojego niespełna 3letniego synka jest diagnozowany autyzm. A ze mieszkam w strasznej dziurze, szukam jakichkolwiek informacji o leczeniu i diagnozowaniu dzieci w Olsztynie oraz Iławie. Bylismy na pierwszym spotkaniu z psychiatra w centrum autyzmu w Olsztynie, ale kompletnie nie podoba mi sie podejscie lekarza do dziecka. Juz po pierwszym spotkaniu lekarz orzekł ze wszystko wskazuje na autyzm, nie dostaliśmy zadnego skierowania na badania, na zadne, tylko spis leków na odgrzybienie, odtrucie metalami, odkwaszenie..ale to tylko wszystko na karteczce bez pieczątki. No i mamy sie zarejestrować do pedagoga i terapeutki, ktora jest tez logopedą, chwalić tylko mojego pediatre ze po znajomosci nas przyjeli w trybie pilnym. Najbardziej interesuje mnie PPP w Iławie bo mam dość blisko jak wygląda tam terapia, czy moge liczyć na szybką i prawdziwą diagnoze w Olsztynie? Jestem prawie zdecydowana na prodeste w Opolu ale trzymaja mnie przyziemne sprawy.. pieniadze..Bardzo chciałabym sie skontaktować z mamą z Olsztyna, najlepiej Iławy badz okolic która ma doswiadczenie w tym temacie, która choc troszke przyblizy mi temat i doradzi.
 
reklama
Hej Kasia ;-)

nie w takim wątku chciałam Cię spotkać :no:
na temat terapii w Olsztynie nic nie wiem ale poszukaj tu - Autyzm tylko się nie wystrasz...podejdź do tematu z rozsądkiem - zapytaj o ośrodki w Waszej okolicy...

3maj się ciepło i pozdrów chłopaków :-*
 
Cześć Haniu, wiedziałam ze cie tu spotkam sledze czasem wasze losy na FB. Nie myślałam nigdy ze coś podobnego moze spotkać i nas :-(Dziekuje za linka napewno zajrze , co do wystraszenia się to chyba nie mogę juz bardziej być wystraszona, duzo czytałam choc to 1'milionowa z informacji które sa na ten temat dostepne. Jedno co mnie cieszy u Miłosza to to ze kocha mnie lubi se przytulać byc ze mną nie zniosłabym mysli ze mnie odtrąca. niestety ma całe mnóstwo zachowan autystycznych o których sie dowiedziałam dopiero ze to cechy ayutystyczne w ogóle po lekturza tysiaca artykułow na ten temat. Do tej pory myślałam ze potrzebuje wiecej czasu zeby z tego "wyrosnąć". Załuje tylko jednego ze nie wybebniłam od pediatry wczesniej skierowania do poradni autystycznej.
Teraz wiem co nas czeka, mniej wiecej, i wierze ze uda nam sie wyciągnac z tego Milosza na tyle ile jest to tylko mozliwe.
W poniedziałek zapadnie decyzja czy przyjma nas na terapie wczesnego wspomagania w PPP w pobliskiej Iławie gdzie zajmują sie dziecmi autystycznymi, nie mamy jeszcze pełnej diagnozy, ale pani powiedziała ze zrobia wyjątek i na 99 procent nas przyjmą. jest tam tez grupa wsparcia dla rodzin dzieci autystycznych, czego wiem sama bardzo potrzebuje.

Mimo całej sytuacji miło było cie spotkać, buziaki dla ciebie i dzieciaków
 
przypomnialo mi sie cos wiec od razu tutaj Ci napisze odnosnie naszej PPP i wczesnmego wspomagania, naciskaj na pspotkaniu zeby jak najszybciej porobili niezbedne wywaidy i badanie psychologiczne zeby jak najszybciej zebrala sie komisja wydajaca opinie o wczesnym wspomaganiu, bo wnioski w szkole specjalnej gdzie odbywa sie to wczesne wspomaganie przyjmowane byly juz dawno (ja skladalam w maju chyba), zeby nie wyszlo tak ze miejsc juz nie ma:(
nie wiem jak jest z regulaminem dokladnie, ale mi napisali w tej opinii o potrzebie wczesnego wspomagania ze jak Olka skonczy 3lata to moge sie ubiegac o przedszkole specjalne, u olki specjalne bo jej zaleglosci nie pozwola jej na normalne funkcjonowanie w przedszkolu integracyjnym a moze u Was daloby7 rade z takim
 
Do góry