reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Autyzm a przebieg ciąży

Rozwiązania
0
Hej,

Pytanie do mam dzieci z autyzmem/ASD : jak przebiegały Wasze ciąże?

Co według Was mogło wpłynąć na rozwój autyzmu u Waszych dzieci w okresie, kiedy jeszcze były w brzuchu?
Obecnie mówi się o roli USG (to ultradźwięki, którymi bombarduje się płód - w badaniach na zwierzętach dłuższa ekspozycja, zwłaszcza w 1 trymestrze wiązała się z cechami autystycznymi, a myszy poddane ekspozycji kilkuset minut - po urodzeniu były od razu zjadane przez swoje matki...Także badania chińskie na abortowanych płodach /przepraszam za brutalność, ale wtedy w Chinach była polityka 1 dziecka.../ wykazały, że już 1 minuta USG powoduje zmiany w mózgu płodu.)
Mówi się o stresie w pierwszym trymestrze ciąży.
Mówi się o niedoborze witaminy D w drugim z kolei trymestrze.
Mówi się w końcu o zanieczyszczeniu spalinami.

I wiele już poznanych czynników, którymi bombardują mainstreamowe media.

Ciekawi mnie - co Wy o tym myślicie?

Będę wdzięczna za merytoryczną dyskusję:)
Pozdrawiam Was
Zaniepokojona Margar

reklama

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Pierwszy raz słyszę, aby usg miało negatywny wpływ na płód. Sama miałam bardzo często usg, bo robiłam też wszystkie prenatalne, echo serca płodu, amniopunkcję (którą też wykonuje się pod kontrolą usg) a do tego w szpitalu miałam usg pięć razy dzień po dniu.

Rozwiązania
0
No właśnie nie jest to tak bardzo kosmiczne, jak się wydaje. Podsyłam kilka artykułów - w skrócie ultradźwięki mają różną prędkość w ośrodkach o różnej gęstości - wywołują więc (padając na komórkę) efekt mechaniczny i termiczny. Powodują drgania, aż do kawitacji (czyli pojawienia się drobnych pęcherzyków gazu na styku tkanek o różnej gęstości) - włącznie. U płodu, kiedy zachodzą dramatycznie szybkie, stałe przemiany komórkowe - ekspozycja na ultradźwięki, zwłaszcza w ośrodku wodnym - powoduje efekty biologiczne, np. zaburza migrację neuronów i dojrzewanie kory mózgowej. Dawka (tj. parametry sprzętowe), czas ekspozycji i termin jej mają duże znaczenie. Kiedy tylko wynaleziono apraty USG - powstało wiele badań na zwierzętach, a mimo to FDA zatwierdziło stosowanie USG u ludzi - z powodu...braku badań na ludziach. Bo te określiła jako nieetyczne - płód mysi można pokroić po porodzie i zbadać. Robiono badania na abortowanych płodach w Chinach - to też jest do znalezienia.
Nie twierdzę, że plaga ZA na świecie to skutek USG, ale np. zastanawiający jest fakt, że np. na Kubie prawie nie notuje się ZA, a w Japonii - gdzie w 1 trymestrze ciężarna jest poddawana częstym USG - jest jeden z najwyższych odsetków ZA. Czy zanieczyszczenie powietrza ma tak duży wpływ? Po prostu musi być coś, co w okresie ciąży zaburza rozwój mózgu i kieruje go na drogę mózgu z ZA - w różnym stopniu. Ultradźwięki nie są całkowicie bezpieczne, a np. w USA wraz ze wzrostem używania USG (czyli od lat 90) notuje się też wzrost ZA. Być może to przypadek, nie wiem...

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Hej,

Pytanie do mam dzieci z autyzmem/ASD : jak przebiegały Wasze ciąże?

Co według Was mogło wpłynąć na rozwój autyzmu u Waszych dzieci w okresie, kiedy jeszcze były w brzuchu?
Obecnie mówi się o roli USG (to ultradźwięki, którymi bombarduje się płód - w badaniach na zwierzętach dłuższa ekspozycja, zwłaszcza w 1 trymestrze wiązała się z cechami autystycznymi, a myszy poddane ekspozycji kilkuset minut - po urodzeniu były od razu zjadane przez swoje matki...Także badania chińskie na abortowanych płodach /przepraszam za brutalność, ale wtedy w Chinach była polityka 1 dziecka.../ wykazały, że już 1 minuta USG powoduje zmiany w mózgu płodu.)
Mówi się o stresie w pierwszym trymestrze ciąży.
Mówi się o niedoborze witaminy D w drugim z kolei trymestrze.
Mówi się w końcu o zanieczyszczeniu spalinami.

I wiele już poznanych czynników, którymi bombardują mainstreamowe media.

Ciekawi mnie - co Wy o tym myślicie?

Będę wdzięczna za merytoryczną dyskusję:)
Pozdrawiam Was
Zaniepokojona Margar
Myślę, że warto sięgnąć do medycznych książek i poczytać o etiologii autyzmu. Gdyby USG lub inne czynniki były w stanie chorobę wywołać, to łatwiej byłoby o lekarstwo. Owszem, te czynniki mogą wpływać na szybsze ujawnienie się choroby, ale czy na nią samą?
Przeszłam dwie ciąże wysokiego ryzyka, z licznymi lekami o niemałych dawkach. Z niezmiernie częstym USG. Moje dzieci mają swoje problemy i medycznie duża predyspozycje do autyzmu, ale póki co taka diagnoza nie padla. Wcale nie tak łatwo o te chorobę.

reklama
Rozwiązania
0
Nie, to artykuły medyczne w prasie naukowej, żadne antyszczepionkowe dyrdymały. Jest ich wiele w ogólnodostęp ej prasie naukowej, ale nie o tym. Doktoryzowałam się na ultradźwiękach, więc dość sporo wiem na ich temat:) To tylko jedno przypuszczenie, chociaz jest wiele badań z lat 80 z udziałem płodów zwoerzecych. Sami przyznacie, ze ilosc zachorowań rośnie i warto jest zastanawiac sie nad tym dlaczego tak jest? Co się zmieniło od tych lat 80, że częstosc zachorowań tak wzrosła? Jest tez teoria związana z USG, ale jako dodatkowy czynnik - podobnie dzięki USG można koncentrowac leki w danej tkance - wlasnie dzięki ich wpływowi na jej metabolizm (przyspiesza metabolizm w zaleznosci od fazy podziału w trakcie poddawania działaniu fal).

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Nie, to artykuły medyczne w prasie naukowej, żadne antyszczepionkowe dyrdymały. Jest ich wiele w ogólnodostęp ej prasie naukowej, ale nie o tym. Doktoryzowałam się na ultradźwiękach, więc dość sporo wiem na ich temat:) To tylko jedno przypuszczenie, chociaz jest wiele badań z lat 80 z udziałem płodów zwoerzecych. Sami przyznacie, ze ilosc zachorowań rośnie i warto jest zastanawiac sie nad tym dlaczego tak jest? Co się zmieniło od tych lat 80, że częstosc zachorowań tak wzrosła? Jest tez teoria związana z USG, ale jako dodatkowy czynnik - podobnie dzięki USG można koncentrowac leki w danej tkance - wlasnie dzięki ich wpływowi na jej metabolizm (przyspiesza metabolizm w zaleznosci od fazy podziału w trakcie poddawania działaniu fal).
Wydaje się, że gdyby fale USG miały taki wpływ, to byłoby znacznie więcej zachorowań. A tak nie jest. Znam wiele dzieci poddanych tak ogromnej ilości fal USG, a są zdrowe. Więc chyba nie do końca tędy droga.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Bunt 3,5 latka czy autyzm Rozwój i zabawy 6
K Autyzm niemowlecy Potrzebuję porady 5
X Ciagle mysle o dziecku Potrzebuję porady 5
aneta1922 Autyzm u dziecka Potrzebuję porady 12
G Autyzm poszczepienny Potrzebuję porady 6
S "Autyzm-porozmawiajmy o tym"- II edycja bezpłatnych warsztatów w CTA SOTIS Ogłoszenia tylko tutaj 0
Mistres Autyzm Dzieci kochane bardzo 4
FraniowaMama Autyzm Wcześniaki 10
kaskax25 Autyzm a leczenie w Olsztynie, Iławie Zdrowe dziecko 3
Dzastina222 Autyzm poszczepienny..zakażenie rtęcią.. Mamy pomóżcie.. Przedszkolaki 25
anna.kotecka Autyzm a asperger? Jaka różnica? Dzieci kochane bardzo 22
Dzastina222 Autyzm u 4 latka- jak z tym życ? Przedszkolaki 8
K Pomóż odczarować mego synka chorego na autyzm Możesz pomóc...zobacz 72
Patisa Szczepienia niemowląt, autyzm i oficjalne kłamstwa!!! Zdrowe dziecko 50
As 76 Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm Zdrowe dziecko 139
M czy to autyzm? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 9
I Autyzm i terapia. Wychowanie 7
iwee Autyzm Zdrowe dziecko 110
E Ankieta: dieta wegetariańska/wegańska a przebieg ciąży, latacja itd. Ciąża, poród, połóg 0
nafoczka Ciaze po poronieniach zakonczone sukcesem- badania, przebieg Ciąża po poronieniu 28
P Drugi poród - objawy, przebieg. Porady położnej 0
joanna_ros leczenie homeopatycznie skazy białkowej - doświadczenia i przebieg leczenia Mały alergik 11
I Objaw wcześniej ciąży czy poronienie biomechaniczne ? Ciąża po poronieniu 0
A Koronawirus a spotkania w czasie ciąży Przyszłe mamy 47
EwelinaW Drożdżyca w ciąży Potrzebuję porady 2
P Bakterie w moczu w ciąży :( Potrzebuję porady 11
V Brak pieniędzy w ciąży! Jak dorobić? Potrzebuję porady 12
Ania95 Kłucie w odbycie w ciąży Potrzebuję porady 5
M Permanentny stres w ciąży Potrzebuję porady 1
Ż Relacje z mężem po ciąży Potrzebuję porady 13
I Krwiak we wczesnej ciąży - 6tc Potrzebuję porady 3
E Ciaza po ciąży pozamacicznej Potrzebuję porady 9
Sylwia199630 USG ciąży - pytanie Lutowe mamy 2021 6
D Ból podbrzusza oraz krzyża we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 3
angelika.zima5 Śluz na końcówce ciąży :) Potrzebuję porady 2
K utrata maluszka ciśnienie w ciąży Potrzebuję porady 7
Jakub578 Czy moja mama jest ciąży? Ciąża, poród, połóg 5
G Skurcze przepowiadające w połowie ciąży Ciąża, poród, połóg 4
J Zapalenie pochwy w ciąży a współżycie Potrzebuję porady 6
Polcia9000 Powiększone miedniczki nerkowe dziecka w 26 t. ciąży Potrzebuję porady 7
O Tętno w ciąży Potrzebuję porady 15
M Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 9
A Siedzenie w ciąży Potrzebuję porady 12
M Gronkowiec staphylococcus saprophyticus w posiewi moczu w ciąży Ciąża, poród, połóg 1
P Makrela wędzona na gorąco w ciąży. BB psychodietetyczka radzi mamom 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
O Wypadanie włosów w ciąży Potrzebuję porady 4
T Usg w 5 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 11