reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm czy wymyślanie choroby?

Dołączył(a)
3 Listopad 2021
Postów
13
Witam. Nie wiem od czego zacząć😊 bardzo boje się o swoją córeczkę Zuzię. Ma 7miesiecy nie gaworzy ,nie reaguje na imię(czasami reaguje albo nie wiem czy na imię czy na głos) ,nie naśladuje to co jej pokazujemy. Gaworzyla przez chwilę okolo 3 lub 4 tygodnie I nagle przestała. Przesypia nam całe noce praktycznie od początku,uśmiecha się dużo ( w głos zaczęła się śmiać trochę późno bo około 5miesiaca) , lubi się przytulać, uwielbia jeść,kontakt wzrokowy jest dobry, lubi się z nami bawić,nie lubi być sama w pokoju odrazu płacze, jeśli chodzi o kontakt z innymi ludźmi przez chwilę patrzy się na nich non stop a później już zachowuje się tak jak zawsze,lubi zabawę w akuku, lubi przeglądać się w lustrze(wyciąga do siebie ręce)..
Czy 7miesieczne dziecko ma czas żeby dobrze reagować na imię?
patrząc się na rówieśników to mam jakiś lek że coś jest nie tak z nią😐😐
to co wpisuje w internet to wyskakuje mi autyzm😐 nie ukrywam boje się tego ,owszem co ma być to będzie ale lek jest..
Jestem po stracie jednego dziecka.

Maz mówi że jestem niepoważna i wymyślam jej non stop jakieś choroby ale po prostu martwię się o nią.

Jestem załamana płacze po kątach żeby nikt nie widział 😐
 
reklama
Mój ma 9 miesięcy, a czy powiem do niego Zdzisław czy inaczej, to się odwraca. Dam sobie rękę uciąć, że nie kojarzy jak ma.na imię, w dodatku czasem reaguje, a czasem nie, zależy jak mu się chce.
Na spokojnie kochana, ja też mam lekkiego bzika na punkcie autyzmu, więc uczę syna żeby pokazywał palcem, bo wiem że to też jest objaw.
W wielu 7msc wytwarza się lęk separacyjny, powiem ci, że ja teraz nie umyje naczyń, bez syna przytulonego no moich nóg 🤣
 
Zadne z moich dzieci nie reagowało na imie w siódmym miesiącu życia. Mam ich dwoje.
Młodszy dopiero zaczął pokazywać palcem jak skończył półtora roczku. Córka chyba jeszcze później.
Syn zaczął gaworzyć szybko, córka później.
Corka tańcowała przed lustrem odkąd zaczęła chodzić w wieku 11 miesięcy. Synka lustro nie interesuje.
W siódmym miesiącu życia żadne z nich nie było bardzo zainteresowane innymi dziećmi. Ot, właśnie popatrzyli i zajęli się swoimi sprawami.
Z tego co piszesz masz normalne dziecko. Nie lecz się u Google bo się okaże, ze masz wszystkie przypadłości świata. Pamiętaj tez, ze każde dziecko ma indywidualna osobowosc. Jedno będzie się często uśmiechało i gadało a inne może mniej. U mnie córka poważniejsza, synek cały czas się uśmiecha. Oboje zdrowi.
 
Wydaje mi się niemożliwe, żeby 7-miesieczne dziecko miało reagować na imię 🙉 Ono nie ma pojęcia, jak ma na imię. Jak reaguje, to po prostu na głos. I tyle. 7-miesieczne dziecko nie naśladuje nie wiadomo czego i w ogóle...
Z tego, co opisujesz, to nie ma praktycznie czemu się martwić. :)
Naprawdę, odpuść. :) Wszystko wygląda prawidłowo. Jak będzie miało rok i dalej nie będzie nic naśladować, na nic reagować itd., to można zacząć coś podejrzewać... A teraz naprawdę nie masz się czym martwić moim zdaniem.
Fakt, przestała gaworzyc, ale może akurat ma skok rozwojowy fizycznie? Zaczyna pełzać, chodzić na czworaka, siadać, może rozszerzanie diety ruszyło?
Moim zdaniem daj jej czas do roku, półtora roku. Jak wtedy będzie się cofać albo nie będzie szła do przodu, to wtedy możesz drążyć. Poradnia psychologiczno-pedagogiczna, neurolog, psychiatra.
Ale moim zdaniem wymagać od 7 miesięcznego dziecka reagowania na imię i naśladowania, to jak wymagać od roczniaka mówienia pełnymi zdaniami a od dwulatka czytania i mówienia w dwóch językach biegle. Pewnie trafi się taka jednostka, ale to na pewno nie jest typowe dziecko w normie. ;)
 
Witam. Nie wiem od czego zacząć😊 bardzo boje się o swoją córeczkę Zuzię. Ma 7miesiecy nie gaworzy ,nie reaguje na imię(czasami reaguje albo nie wiem czy na imię czy na głos) ,nie naśladuje to co jej pokazujemy. Gaworzyla przez chwilę okolo 3 lub 4 tygodnie I nagle przestała. Przesypia nam całe noce praktycznie od początku,uśmiecha się dużo ( w głos zaczęła się śmiać trochę późno bo około 5miesiaca) , lubi się przytulać, uwielbia jeść,kontakt wzrokowy jest dobry, lubi się z nami bawić,nie lubi być sama w pokoju odrazu płacze, jeśli chodzi o kontakt z innymi ludźmi przez chwilę patrzy się na nich non stop a później już zachowuje się tak jak zawsze,lubi zabawę w akuku, lubi przeglądać się w lustrze(wyciąga do siebie ręce)..
Czy 7miesieczne dziecko ma czas żeby dobrze reagować na imię?
patrząc się na rówieśników to mam jakiś lek że coś jest nie tak z nią😐😐
to co wpisuje w internet to wyskakuje mi autyzm😐 nie ukrywam boje się tego ,owszem co ma być to będzie ale lek jest..
Jestem po stracie jednego dziecka.

Maz mówi że jestem niepoważna i wymyślam jej non stop jakieś choroby ale po prostu martwię się o nią.

Jestem załamana płacze po kątach żeby nikt nie widział 😐
Czy miała badany słuch?
 
Witam. Nie wiem od czego zacząć😊 bardzo boje się o swoją córeczkę Zuzię. Ma 7miesiecy nie gaworzy ,nie reaguje na imię(czasami reaguje albo nie wiem czy na imię czy na głos) ,nie naśladuje to co jej pokazujemy. Gaworzyla przez chwilę okolo 3 lub 4 tygodnie I nagle przestała. Przesypia nam całe noce praktycznie od początku,uśmiecha się dużo ( w głos zaczęła się śmiać trochę późno bo około 5miesiaca) , lubi się przytulać, uwielbia jeść,kontakt wzrokowy jest dobry, lubi się z nami bawić,nie lubi być sama w pokoju odrazu płacze, jeśli chodzi o kontakt z innymi ludźmi przez chwilę patrzy się na nich non stop a później już zachowuje się tak jak zawsze,lubi zabawę w akuku, lubi przeglądać się w lustrze(wyciąga do siebie ręce)..
Czy 7miesieczne dziecko ma czas żeby dobrze reagować na imię?
patrząc się na rówieśników to mam jakiś lek że coś jest nie tak z nią😐😐
to co wpisuje w internet to wyskakuje mi autyzm😐 nie ukrywam boje się tego ,owszem co ma być to będzie ale lek jest..
Jestem po stracie jednego dziecka.

Maz mówi że jestem niepoważna i wymyślam jej non stop jakieś choroby ale po prostu martwię się o nią.

Jestem załamana płacze po kątach żeby nikt nie widział 😐
Nie liczy też do 100 ani nie mówi po francuski?
Ludzie przecież to dziecko ma dopiero 7 miesięcy ile wy byście chcieli od niego wymagać...dajcie mu czas...
 
Mój ma 9 miesięcy, a czy powiem do niego Zdzisław czy inaczej, to się odwraca. Dam sobie rękę uciąć, że nie kojarzy jak ma.na imię, w dodatku czasem reaguje, a czasem nie, zależy jak mu się chce.
Na spokojnie kochana, ja też mam lekkiego bzika na punkcie autyzmu, więc uczę syna żeby pokazywał palcem, bo wiem że to też jest objaw.
W wielu 7msc wytwarza się lęk separacyjny, powiem ci, że ja teraz nie umyje naczyń, bez syna przytulonego no moich nóg 🤣
No właśnie wiem o tym i czekam na niego😏 też zaczęłam z nią pracować pokazywanie 😏 zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 a u was kiedy zacząć Gaworzyc?
 
reklama
Zadne z moich dzieci nie reagowało na imie w siódmym miesiącu życia. Mam ich dwoje.
Młodszy dopiero zaczął pokazywać palcem jak skończył półtora roczku. Córka chyba jeszcze później.
Syn zaczął gaworzyć szybko, córka później.
Corka tańcowała przed lustrem odkąd zaczęła chodzić w wieku 11 miesięcy. Synka lustro nie interesuje.
W siódmym miesiącu życia żadne z nich nie było bardzo zainteresowane innymi dziećmi. Ot, właśnie popatrzyli i zajęli się swoimi sprawami.
Z tego co piszesz masz normalne dziecko. Nie lecz się u Google bo się okaże, ze masz wszystkie przypadłości świata. Pamiętaj tez, ze każde dziecko ma indywidualna osobowosc. Jedno będzie się często uśmiechało i gadało a inne może mniej. U mnie córka poważniejsza, synek cały czas się uśmiecha. Oboje zdrowi.
Dziękuję ci za tak super napisana wiadomość!🙂bardzo mnie pocieszylas😁 zdaje sobie z tego sprawie że każdy dziecko jest inne😁
 
reklama
Do góry