reklama

Autyzm i terapia.

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez insert, 11 Październik 2010.

 1. insert

  insert Zaciekawiona BB

  No właśnie. Wiadomo, że nie jest to łatwy temat. Ale jednak temat, który istnieje. Czytałam niedawno książkę o dziecku autystycznym i walce jego rodziców. Znacie metody terapii dzieci autystycznych? Wiecie, jak najlepiej do nich trafić?
   
 2. lulka97

  lulka97 Zaangażowana w BB

  Jedną z metod jest na pewno hipoterapia. Ni wiem tylko czy może być traktowana jako jedna z głównych metod leczenia czy bardziej jest czymś pomocniczym i dodatkowym.
   
 3. reklama
 4. ferina

  ferina Zaangażowana w BB

  Kojarzycie książkę "Opowieść Ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"? Można w niej znaleźć odpowiedzi na te pytania. Terapia zwierzętami naprawdę jest pomocna. A ktoś zna podobne książki?
   
 5. insert

  insert Zaciekawiona BB

  Coś mi się kojarzy, ale chyba bardziej z filmem niż z książką. Nie wiem, czy dobrze ;) A z podonych, to najlepiej wpisać w google terapia dzieci autystycznych. Na pewno coś się znajdzie.
   
 6. lulka97

  lulka97 Zaangażowana w BB

  No bo rzeczywiście jest i książka i film o tym samy tytule. Oba dokumenty.
   
 7. kasik25

  kasik25 Zadomowiona(y)

  Witam!
  Mam syna ze spektrum autyzmu wedlug mnie to najlepsza jest terapia behawioralna pozostale wspomagaja. Obecnie dodatkowo jezdzimy na hipoterapie, psycholog, logopeda, pedagog, SI w przedszkolu ma muzykoterapie i dogoterapie i jest na diecie-odnosnie diety polecam ksiazke "Dzieci z glodujacymi mozgami".
   
 8. Markov77

  Markov77 Początkująca w BB

  Zgadzam się, że terapia behawioralna jest dobrym rozwiązaniem. Terapia powinna być traktowana "całościowo" tzn. zaspokojenie potrzeb w każdej dziedzinie rozwoju dziecka.
   
 9. malgorzatab

  malgorzatab Początkująca w BB

  Witam,
  jestem psychologiem i terapeutką pracującą z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Poniżej przedstawiam zakres swojej pracy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany terapią prowadzoną Metodą Krakowską to serdecznie zapraszam....

  Terapialogopedyczna
  Zajęciajęzykowe, zajęcia z zakresu psychologii rozwojowej, edukacji oraz przyswajaniazachowań społecznych, prowadzone MetodąKrakowską. Dla dzieci z zaburzeniami:- autyzm,- zespół Aspergera,- zespół Downa,- alalia,- oraz z opóźnionymlub zaburzonym rozwojem mowy.
  Warszawa – Żoliborz, w bliskiejodległości od stacji: Metro Pl. Wilsona.
  Gabinet prywatny, kontakt: 691 160 825


   
 10. reklama

Poleć forum