reklama

Autyzm i terapia.

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez insert, 11 Październik 2010.

 1. insert

  insert Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No właśnie. Wiadomo, że nie jest to łatwy temat. Ale jednak temat, który istnieje. Czytałam niedawno książkę o dziecku autystycznym i walce jego rodziców. Znacie metody terapii dzieci autystycznych? Wiecie, jak najlepiej do nich trafić?
   
 2. lulka97

  lulka97 Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jedną z metod jest na pewno hipoterapia. Ni wiem tylko czy może być traktowana jako jedna z głównych metod leczenia czy bardziej jest czymś pomocniczym i dodatkowym.
   
 3. reklama
 4. ferina

  ferina Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kojarzycie książkę "Opowieść Ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"? Można w niej znaleźć odpowiedzi na te pytania. Terapia zwierzętami naprawdę jest pomocna. A ktoś zna podobne książki?
   
 5. insert

  insert Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Coś mi się kojarzy, ale chyba bardziej z filmem niż z książką. Nie wiem, czy dobrze ;) A z podonych, to najlepiej wpisać w google terapia dzieci autystycznych. Na pewno coś się znajdzie.
   
 6. lulka97

  lulka97 Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No bo rzeczywiście jest i książka i film o tym samy tytule. Oba dokumenty.
   
 7. kasik25

  kasik25 Zadomowiona(y)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Mam syna ze spektrum autyzmu wedlug mnie to najlepsza jest terapia behawioralna pozostale wspomagaja. Obecnie dodatkowo jezdzimy na hipoterapie, psycholog, logopeda, pedagog, SI w przedszkolu ma muzykoterapie i dogoterapie i jest na diecie-odnosnie diety polecam ksiazke "Dzieci z glodujacymi mozgami".
   
 8. Markov77

  Markov77

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgadzam się, że terapia behawioralna jest dobrym rozwiązaniem. Terapia powinna być traktowana "całościowo" tzn. zaspokojenie potrzeb w każdej dziedzinie rozwoju dziecka.
   
 9. malgorzatab

  malgorzatab

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  jestem psychologiem i terapeutką pracującą z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Poniżej przedstawiam zakres swojej pracy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany terapią prowadzoną Metodą Krakowską to serdecznie zapraszam....

  Terapialogopedyczna
  Zajęciajęzykowe, zajęcia z zakresu psychologii rozwojowej, edukacji oraz przyswajaniazachowań społecznych, prowadzone MetodąKrakowską. Dla dzieci z zaburzeniami:- autyzm,- zespół Aspergera,- zespół Downa,- alalia,- oraz z opóźnionymlub zaburzonym rozwojem mowy.
  Warszawa – Żoliborz, w bliskiejodległości od stacji: Metro Pl. Wilsona.
  Gabinet prywatny, kontakt: 691 160 825


   
 10. reklama

Poleć forum