reklama

Autyzm i terapia.

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez insert, 11 Październik 2010.

1. insert

insert Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No właśnie. Wiadomo, że nie jest to łatwy temat. Ale jednak temat, który istnieje. Czytałam niedawno książkę o dziecku autystycznym i walce jego rodziców. Znacie metody terapii dzieci autystycznych? Wiecie, jak najlepiej do nich trafić?

2. lulka97

lulka97 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jedną z metod jest na pewno hipoterapia. Ni wiem tylko czy może być traktowana jako jedna z głównych metod leczenia czy bardziej jest czymś pomocniczym i dodatkowym.

3. reklama
  4. ferina

ferina Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kojarzycie książkę "Opowieść Ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"? Można w niej znaleźć odpowiedzi na te pytania. Terapia zwierzętami naprawdę jest pomocna. A ktoś zna podobne książki?

5. insert

insert Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Coś mi się kojarzy, ale chyba bardziej z filmem niż z książką. Nie wiem, czy dobrze ;) A z podonych, to najlepiej wpisać w google terapia dzieci autystycznych. Na pewno coś się znajdzie.

6. lulka97

lulka97 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No bo rzeczywiście jest i książka i film o tym samy tytule. Oba dokumenty.

7. kasik25

kasik25 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Mam syna ze spektrum autyzmu wedlug mnie to najlepsza jest terapia behawioralna pozostale wspomagaja. Obecnie dodatkowo jezdzimy na hipoterapie, psycholog, logopeda, pedagog, SI w przedszkolu ma muzykoterapie i dogoterapie i jest na diecie-odnosnie diety polecam ksiazke "Dzieci z glodujacymi mozgami".

8. Markov77

Markov77

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgadzam się, że terapia behawioralna jest dobrym rozwiązaniem. Terapia powinna być traktowana "całościowo" tzn. zaspokojenie potrzeb w każdej dziedzinie rozwoju dziecka.

9. malgorzatab

malgorzatab

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    jestem psychologiem i terapeutką pracującą z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Poniżej przedstawiam zakres swojej pracy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany terapią prowadzoną Metodą Krakowską to serdecznie zapraszam....

Terapialogopedyczna
    Zajęciajęzykowe, zajęcia z zakresu psychologii rozwojowej, edukacji oraz przyswajaniazachowań społecznych, prowadzone MetodąKrakowską. Dla dzieci z zaburzeniami:- autyzm,- zespół Aspergera,- zespół Downa,- alalia,- oraz z opóźnionymlub zaburzonym rozwojem mowy.
    Warszawa – Żoliborz, w bliskiejodległości od stacji: Metro Pl. Wilsona.
    Gabinet prywatny, kontakt: 691 160 825

10. reklama

Poleć forum