reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm i terapia.

insert

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2010
Postów
22
No właśnie. Wiadomo, że nie jest to łatwy temat. Ale jednak temat, który istnieje. Czytałam niedawno książkę o dziecku autystycznym i walce jego rodziców. Znacie metody terapii dzieci autystycznych? Wiecie, jak najlepiej do nich trafić?
 
reklama
Jedną z metod jest na pewno hipoterapia. Ni wiem tylko czy może być traktowana jako jedna z głównych metod leczenia czy bardziej jest czymś pomocniczym i dodatkowym.
 
Kojarzycie książkę "Opowieść Ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"? Można w niej znaleźć odpowiedzi na te pytania. Terapia zwierzętami naprawdę jest pomocna. A ktoś zna podobne książki?
 
Coś mi się kojarzy, ale chyba bardziej z filmem niż z książką. Nie wiem, czy dobrze ;) A z podonych, to najlepiej wpisać w google terapia dzieci autystycznych. Na pewno coś się znajdzie.
 
Witam!
Mam syna ze spektrum autyzmu wedlug mnie to najlepsza jest terapia behawioralna pozostale wspomagaja. Obecnie dodatkowo jezdzimy na hipoterapie, psycholog, logopeda, pedagog, SI w przedszkolu ma muzykoterapie i dogoterapie i jest na diecie-odnosnie diety polecam ksiazke "Dzieci z glodujacymi mozgami".
 
Zgadzam się, że terapia behawioralna jest dobrym rozwiązaniem. Terapia powinna być traktowana "całościowo" tzn. zaspokojenie potrzeb w każdej dziedzinie rozwoju dziecka.
 
Witam,
jestem psychologiem i terapeutką pracującą z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Poniżej przedstawiam zakres swojej pracy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany terapią prowadzoną Metodą Krakowską to serdecznie zapraszam....

Terapialogopedyczna
Zajęciajęzykowe, zajęcia z zakresu psychologii rozwojowej, edukacji oraz przyswajaniazachowań społecznych, prowadzone MetodąKrakowską. Dla dzieci z zaburzeniami:- autyzm,- zespół Aspergera,- zespół Downa,- alalia,- oraz z opóźnionymlub zaburzonym rozwojem mowy.
Warszawa – Żoliborz, w bliskiejodległości od stacji: Metro Pl. Wilsona.
Gabinet prywatny, kontakt: 691 160 825


 
reklama
U nas terapia behawioralna się nie sprawdziła a wielu terapeutów się przy niej upiera w efekcie czego byliśmy już u różnych osób i ciągle to samo... Ostatnio dowiedziałam się, ze w Centrum Terapii Promitis stosują różne metody terapii w zależności od potrzeb dziecka - maja bardzo indywidualne podejście. Chcę tam zapisać syna na terapię. Jeśli się uda to zapiszę go też do przedszkola terapeutycznego prowadzonego przez Promitis.
 
reklama
Do góry