reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm poszczepienny..zakażenie rtęcią.. Mamy pomóżcie..

Dzastina222

Czekam..
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2009
Postów
1 120
Miasto
Dolnyśląsk
Witam was.

Jestem mamą 4 letniego Czarka..
Po skrócie opowiem wam nadza historię..
Czarek urodził sie w 42 tc przez cc ( brak akcji porodowej)
Dostał 9 pkt.. był zdrowym uśmiechniętym dzieckiem.
Rozwijał sie prawidłowo.. do momentu kiedy został zaszczepiony na odrę, różyczkę itd..
Nastąpił ogromny regres.. przestał chodzić, mówić... zamknoł sie w swoim świecie..
Dziś sie dowiedziałam od pielęgniarki która z wielką łaską udostępniła nam dane na temat tej szczepionki.
Była to szczepionka Priorix.. i chciałam się dowiedzieć czy w tej szczepionce są ilości rtęci.?
Ja wiem.. że większość ludzi czytając mój post pomyśli że jestem zdesperowaną matką dziecka autystycznego.. ale ja szukam pomocy. Pomocy dla mojego dziecka.. bo jeśli faktycznie winna jest szczepionka i jego organizm jest zatruty rtęcią to są szanse by Czarek nie był skazany no to na co teraz jest...
Wierze że znajdzie sie jakaś mama która mi odpowie na moje spędzające mi sen z powiek pytanie..
Pozdrawiam...
 
reklama
AUTYZM :

Przyczyny autyzmu są nieznane.
Niektórzy eksperci gwałtowny przyrost częstości autyzmu wiążą
ze szczepieniami żywą atenuowaną szczepionką potrójną
przeciw odrze, śwince i różyczce
(morbilli, combinations with parotitis and rubella, live attenuated)
W Polsce zarejestrowane są następujące preparaty:
M-M-R II (Merck Sharp & Dohme Idea Inc., Szwajcaria)
TRIMOVAX R.O.R. (Aventis Pasteur S.A., Francja)
PRIORIX (SmithKline Beecham Pharma GmbH, Niemcy )
 
Dzastina Ja nie tam nie uważam że jesteś zdesperowaną mamą , jesteś po prostu kochającą mamą która szuka sposobu aby pomcu swojemu dziecku.Tu PRIORIX TM jest dokładny opis tej szczepionki.Niby w składzie niema rtęci ale diabli wiedzą czy pełny skład jest ujawniony :/.
Ja mam 10 miesięcznego synka i szczepionka na Odrę , Świnkę i Różyczkę jeszcze przede mną i bardzo się jej obje bo właśnie słyszałam , o autyzmie wywołanym szczepionką itp , ale z drugiej strony chyba nie można się dać zwariować.
 
sama nie wiem czy szczepic synka...powinnam była zrobic to juz miesiac temu ale jakos na sama mysl robi mi sie słabo...nie wiem jaka decyzje podjac, tym bardziej ze drugi maluszek w drodze i nie chcialabym aby dzieci nawzajem sie zarazaly
 
Dziewczyny... mój syn rozwijał się prawidłowo...kiwał rączką robiąc pa pa.. klaskał..chodził i mówił mama, tata...
Dziś jest inny.. jakby zatrzymał sie na pewnym etapie rozwoju.. nie mówi tylko buczy, jest nadpobudliwy.. ma uszkodzony układ ośrodkowy.. ma problemy z bieganiem czy podskokach itd.. jest wspaniałym dzieckiem.. uwielbia sie przytulać całować.. bardzo sie denerwuje gdy chce nam coś przekazać a same gesty nie wystarczą.. ( pokazuje paluszkiem gdy coś chce)
Nie chce odszkodowania od firmy farmaceutycznej.. nie .. ja nie po to to robie, ja szukam wszelkich przyczyn by dać mu szanse normalnego zycia. Bo nie wierze że coś dzieje sie bez przyczyny...
Pielęgniarki i lekarze nie chętnie sie wypowiadają na ten temat... dlaczego? przecież tu chodzi o dziecko? ogólnie lekarka Czarka nie zauważyła że coś z nim jest nie tak.. a gdy sami zapytalismy o autyzm to nas wysmiała...

Oliwier mój młodszy syn ma 7 MIESIECY i niech mnie do sadu podaja.. nie zaszczepie go...
 
Dzastina, przede wszystkim przytulam Cię mocno! Wierzę, że znajdziesz pomoc dla Czarka i będzie mógł się rozwijać, mówić i cieszyć życiem!
Dobrze, że walczysz o niego i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej. Nie ma tu nic z desperacji, walka matki o swoje dziecko świadczy o ogromnej sile, wrażliwości i determinacji!
Czy Czarek chodzi teraz do p-la? Ma jakiś kontakt z rówieśnikami?


W składzie nie podają rtęci, ale kto wie...

PriorixTM spełnia wymagania WHO dotyczące produkcji substancji biologicznych oraz szczepionek przeciwko odrze, śwince i różyczce, a także żywych szczepionek skojarzonych.

1 dawka ( 0,5 ml ) po rozpuszczeniu liofilizatu zawiera:

Żywe atenuowane wirusy odry (szczep Schwarz) min 103.0 CCID50
Żywe atenuowane wirusy świnki (szczep RIT 4385) min 103.7 CCID50
Żywe atenuowane wirusy różyczki (szczep Wistar RA 27/3) min 103.0 CCID50
Siarczan neomycyny 25 m g
Albumina ludzka 1 mg
Laktoza 32 mg
Sorbitol 9 mg
Mannitol 8 mg
Aminokwasy 9 mg
Woda do iniekcji do 0,5 ml

Tu jeszcze mozna szukać inf o szczepionkach... Informacja o szczepionkach stosowanych w Polsce oraz etycznych alternatywach
 
Ostatnia edycja:
Witam was.

Jestem mamą 4 letniego Czarka..
Po skrócie opowiem wam nadza historię..
Czarek urodził sie w 42 tc przez cc ( brak akcji porodowej)
Dostał 9 pkt.. był zdrowym uśmiechniętym dzieckiem.
Rozwijał sie prawidłowo.. do momentu kiedy został zaszczepiony na odrę, różyczkę itd..
Nastąpił ogromny regres.. przestał chodzić, mówić... zamknoł sie w swoim świecie..
Dziś sie dowiedziałam od pielęgniarki która z wielką łaską udostępniła nam dane na temat tej szczepionki.
Była to szczepionka Priorix.. i chciałam się dowiedzieć czy w tej szczepionce są ilości rtęci.?
Ja wiem.. że większość ludzi czytając mój post pomyśli że jestem zdesperowaną matką dziecka autystycznego.. ale ja szukam pomocy. Pomocy dla mojego dziecka.. bo jeśli faktycznie winna jest szczepionka i jego organizm jest zatruty rtęcią to są szanse by Czarek nie był skazany no to na co teraz jest...
Wierze że znajdzie sie jakaś mama która mi odpowie na moje spędzające mi sen z powiek pytanie..
Pozdrawiam...

na "możesz pomóc"pisze mama,Komi,podobna historia,pogadajcie.
 
Dzastina :-:)-:)-(...
My tez podjęliśmy decyzję o nieszczepieniu naszej córeczki po wystąpieniu NOPu po pierwszym szczepieniu.
Na wątku "Sa rodzice,ktorzy nie szczepią..." opisałam naszą wojnę ze służba zdrowia....teraz mamy ultimatum - ostateczny termin wyznaczony na 14 marca,a potem kieruja sprawę dalej...:-:)-:)-(.
Dlaczego chcą mnie zmusic do wstrzyknięcia dziecku takiego świństwa????:-(
Trzymaj się.:****
 
reklama
- ostateczny termin wyznaczony na 14 marca,a potem kieruja sprawę dalej...:-:)-:)-(.
nie wiem czy pomogę ale znam osoby co nie szczepią i mimo że sprawy poszły dalej kary itd to wygrali daję link Pomoc prawna

ja moje dzieciaki szczepię ale coraz bardziej się przekonuję do tego że to gorzej niż lepiej :baffled: ostatnio młody po szczepieniu miał całą rękę wysypaną aż to się zlewało w jedno i wyglądało jak oparzenie ...dermatolog powiedział mi że to od słońca a pediatra że od truskawek ...
 
Do góry