reklama

Autyzm poszczepienny

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Gabriela.P, 22 Styczeń 2015.

 1. Gabriela.P

  Gabriela.P

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.Jestem mamą 6cio letniego Kubusia.
  Poszukuję rodziców, których dzieci po miały lub mają powikłania po szczepionce PRIORIX.
  Syn właśnie po tej szczepionce jest dzieckiem autystycznym.
   
  Ostatnia edycja: 22 Styczeń 2015
 2. janslu

  janslu Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma związku między autyzmem a szczepieniami. Lekarz, który rozpowszechniał to kłamstwo, został skazany za fałszerstwo. Robił to wyłącznie dla odniesienia osobistych korzyści finansowych.

  Jest natomiast wiele innych czynników, które mogą być związane z wystąpieniem autyzmu, ostatnie badania podkreślają zwłaszcza zapylenie (szczególnie w czasie trzeciego trymestru ciąży), które w niektórych częściach Polski jest dużo wyższe niż w Europie i zbliżone do poziomu Chin.

  Nie znamy wszystkich czynników sprzyjających wystąpieniu autyzmu, ale szczepionki na pewno nie są wśród nich.
   
 3. reklama
 4. my2013

  my2013 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma czegoś takiego jak autyzm poszczepienny! Pierwsze symptomy autyzmu można diagnozować około drugiego roku życia, dlatego rodzice często wiążą to z tą właśnie szczepionką. Praca " naukowa" pana, który taki związek opisywał, nie była poparta żadnymi badaniami.
  Pozdrawiam
   
 5. Gabriela.P

  Gabriela.P

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To w takim razie skąd w organizmie syna znalazła się rtęć?
   
 6. dagna_mm

  dagna_mm

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rtec nie jest powodem autyzmu a jej obecność w organizmie dziecka rzeczywiście mogła być spowodowana szczepionkami. Słyszałam, ze w szczepionkach znajdują sie śladowe ilości rtęci i dlatego lepiej podawać szczepionki skojarzone bo dziecko tylko raz dostaje jej dawkę. Informacja nie potwierdzona, zasłyszana od pielęgniarki zajmującej sie szczepionkami w naszej przychodni.
   
 7. lafragola

  lafragola Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Gabriela.P jeśli masz konto na Facebooku polecam grupę "Nieszczepienie i nie tylko" znajdziesz tam dziewczyny które maja ten sam problem co Ty. Moja siostra ma syna który po szczepieniu miał pełny regrest i zdiagnozowany autyzm, wiem przez co musiała z nim przejść. Dlatego jak widze wypowiedzi innych ze po szczepieniu jest to niemożliwe to aż mnie ściska. Duzo ludzi nie ma świadomości na temat szczepionek i powikłań po nich. No bo przecież skoro lekarz zalecił i tyle dzieci jest szczepionych to nie możliwe aby były powikłania. Pozdrawiam
   
 8. my2013

  my2013 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  lafragola​ proszę nie pisz, że szczepionki powodują autyzm, bo to nie jest prawda, nie ma żadnych dowodów na to! Co do odczynów poszczepiennych i reakcji alergicznych , to owszem występują, ale o tym informuje lekarz!
   

Poleć forum