reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm u dziecka

U nas najbardziej zauważalny jest brak mowy (tylko podstawowe słowa: mama, tata, nie, daj, pić itp.). To trochę mało jak na prawie trzylatka. Do tego ma sporo zachowań rytualnych. Wszystko musi dziać się w określonej kolejności, by nie wpadał w histerie. Prawdopodobnie ma też jakieś zaburzenia SI - ale dopiero w orzeczeniu otrzymamy skierowanie na nie (np. ostatnio zauważyłam, że nie przeszkadza mu to, że chodzi boso po zimnej podłodze albo jak się go dotknie to mówi "AU", że go boli).
A jakie objawy zauważone przez terapeutów zasugerowały zrobienie diagnozy?
 
reklama
U nas nie ma zaburzeń SI z mową jest też wszystko okej natomiast młody ma zaburzony aspekt społeczny tzn.na obrazkach nie rozpoznawał min twarzy długo nie reagował na swoje imię był bardzo mały kontakt wzrokowy do tego doszła fiksacja na punkcie traktorów i maszyn rolniczych.Piszę był bo to wszystko działo sie jak młody miał 2-3 lata teraz dużo się zmieniło chyba dzięki terapii.
Nie kazde zaburzenie SI idzie w parze z autyzmem czy ADHD,moja córka miała to zaburzenie a dziś jest zdrowym dzieckiem.
 
Mój synek autyzmu co prawda nie ma, ale ma zdiagnozowany zespół aspergera. Objawy często bywają podobne, może Anek M spróbuj pod tym kątem. Ja jestem na etapie szukania przedszkola integracyjnego
 
Do góry