reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

reklama
Może i nie ma ale jednak to imię mnie strasznie gnębi 😐😐 ale dzięki za odpowiedź🙂
Dziecko nawet w 3roku życia nie reaguje na swoje imię. Poza tym wspomniałaś ze w otoczeniu reaguje tylko nie reaguje jak wołasz Ty lub jakaś babcia. Po prostu nie szukaj na siły czegoś czego nie ma. Dziecko super się rozwija.
Autyzm mozesz wykluczyć w tym wypadku.
 
Może i nie ma ale jednak to imię mnie strasznie gnębi 😐😐 ale dzięki za odpowiedź🙂
Pójdź z córką do specjalistów do których ją zapisałaś, może to Cię uspokoi a jeśli nie to poszukaj pomocy dla siebie - to nie przytyk to szczera porada, z tego co piszesz to nie dziecko ale Ty masz problem.
 
Poczytaj o zespole munchausena
Dzięki😅 ale
Pójdź z córką do specjalistów do których ją zapisałaś, może to Cię uspokoi a jeśli nie to poszukaj pomocy dla siebie - to nie przytyk to szczera porada, z tego co piszesz to nie dziecko ale Ty masz problem.
Mój mąż to samo mówi🙂 wiem że przesadzam ale jak to pierwsze dziecko😐
 
Dzięki😅 ale

Mój mąż to samo mówi🙂 wiem że przesadzam ale jak to pierwsze dziecko😐
No i maz ma rację. Za duzo wymagasz od dziecka, które ma 8,5 miesięcy. Ja jestem fizjoterapeutką i to, że stawia pięknie stopy to super, ale pamiętaj ze dziecko do 6roku zycia ma prawo od czasu do czasu postawić krzywo nogę byleby korygować i zwracać uwagę zeby dluzej nie chodzić w takiej pozycji. Pchacze tez sa nie potrzebne na ten moment. Pozwól się rozwijać jej w swoim tempie. A to, ze nie reaguje na swoje imię to to nie jest tragedią.
Możesz się udać do laryngologa by wykluczyć problem ze słuchem, ale z tego co widzę to raczej go nie ma skoro reaguje na glos i potrafi wskazać wiele rzeczy.
 
Dzięki😅 ale

Mój mąż to samo mówi🙂 wiem że przesadzam ale jak to pierwsze dziecko😐
Tu nie ma znaczenia które to dziecko. Zamęczasz siebie jakimiś zmyślonymi objawami, tracisz radość z macierzyństwa, zamartwiasz się, stresujesz...po co? Dlaczego? Bo dziecko nie reaguje na imię? Ja mam 33 lata i też nie zawsze reaguję na imię🤦🏻🤷🏻 no tak mam. Spróbuj wyluzować, nie czytaj co dziecko powinno według ekspertów z neta - jesteście pod opieką pediatry, idziecie do specjalistów którzy widzą Twoje dziecko - to ich posłuchaj i im uwierz. A jeśli nadal coś Cię będzie niepokoić to poprostu idź do specjalisty który Ci pomoże - czasem wystarczy otwarta i szczera rozmowa.
 
A i jeszcze jedna rzecz - piszesz że córka reaguje bardziej na Twojego męża, nic w tym dziwnego - dzieci doskonale wyczuwają nastrój i aure jaką wokół siebie rozsiewasz więc jeśli woła ją pogodny, wyluzowany Tata to szybciej zareaguje niż zestresowana, zaniepokojona wymagająca Mama, druga sprawa - Ciebie pewnie ma jeśli nie ciągle to pewnie częściej niż Tatę i to też może być powód.
Masz naprawdę fajną i zdolną córeczkę poprostu w to uwierz bez żadnych "ale"
 
Też się podpiszę pod postami, że niepotrzebnie panikujesz i sobie coś wmawiasz. Z tego co napisałaś to dziecko bardzo dobrze przyswaja wiedzę i bardzo dużo umie.
Dziecko z autyzmem zachowuje się zupełnie inaczej.
 
reklama
Panikujesz zupełnie bez potrzeby.
Mam dwójkę dzieci i często bywa tak, ze nie reagują na swoje imiona. Dlaczego? Ano, bo jak dziecko jest czymś zajęte to może nie słyszeć. Ja jak jestem na czymś mocno skupiona to można do mnie mówić i ja ani nie usłyszę ani nie odpowiem.
Dziecko jak się nad czymś skupia to całym sobą.
 
Do góry