reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm?

Dołączył(a)
13 Luty 2023
Postów
7
Hej, nie pomyślcie ze szukam objawów na sile, bo tak nie jest ale już sama nie wiem czy jest ok czy nie. Postanowiłam zapytac bardziej doświadczone mamy.

Mam syna 7 lat który ma stwierdzony Autyzm dziecięcy, mam również córkę 3 lata i się zastanawiam czy u niej również moze być podobna diagnoza choć objawy całkiem inne.
Córka:
- reaguje na wołanie, jest inteligentna, mówi, chodzi, śpiewa, tańczy. Nie zawiesza się, nie ma tzw. Swojego świata, patrzy w oczy

To co mnie niepokoi:
- od urodzenia ciagle płakała, ciagle musiala być na rękach, kołysana i przy piersi. W zasadzie nic się nie zmienilo. WIecznie nie zadowolona, we wszystkim widzi problem, płacze i rzuca się na ziemie jak coś jest nie po jej myśli. W zasadzie potrafi przepłakać większa polowe dnia. Notorycznie wisiałyby na cycu, mimo swojego wieku nie jestem w stanie zaprzestać karmienia. Wszystko musi być tak jak ona chce a jak nie jest to histeria.
- zdarza się ze uderzy dziecko w przedszkolu bądź zabiera zabawki, nie chce bawić się z innymi dziecmi.
w dzieciństwie wczesnym miała wzmożone napięcie mięśniowe i lekarze mówili ze płacze od tego, lecz napięcie po fizjo minelo a ona nadal jest taka ,,mała histeryczka”
- jak coś chce to sama nie weźmie tylko każe sobie podać, jak jej upadnie to tez nie chce podnosić.

Potrafi być kochana, i widzę ze potrzebuje dużo bliskosci i ciągłego dotyku i przytulania. To trochę inne objawy niż u mojego synka ale ktoś mi zasugerował ze to może być spektrum autyzmu dlatego pytam o radę. Co o tym sądzicie? Może nie ma się czym martwić? Będę wdzięczna za pomoc 🙂
 
reklama
Poszłabym do specjalisty. Ostatnio na zajęciach Pani terapeutka powiedziała mi, że pracuje z takimi dziecmi autystycznymi, że ciężko "na pierwszy rzut oka" przypisać im autyzm.
Ja się nie znam, ale zawsze lepiej sprawdzić:)
 
Autyzm u dziewczynek objawia się dość mocno atypowo. Przyczyną leków i frustracji może być typowa dla autyzmu nadwrażliwość sensoryczna, ale problemy mogą też wynikać z dynamiki rodziny. Powinniście się przyjrzeć z psychologiem między innymi temu, jak wygląda relacja z rodzeństwem, proporcje opieki itp. To na pewno nie temat na forum.
 
Autyzm u dziewczynek objawia się dość mocno atypowo. Przyczyną leków i frustracji może być typowa dla autyzmu nadwrażliwość sensoryczna, ale problemy mogą też wynikać z dynamiki rodziny. Powinniście się przyjrzeć z psychologiem między innymi temu, jak wygląda relacja z rodzeństwem, proporcje opieki itp. To na pewno nie temat na forum.
Relacja z rodzeństwem jest w miarę ok, większość czasu poświęcam jednak córce a kiedy próbuje podejść do synka ona się denerwuje i go odpycha, jeśli się do niego nie zbliżam to ładnie potrafią się bawić. Wybiorę się do psychologa :)
 
Cokolwiek by to nie było to Twoje dziecko potrzebuje wsparcia i zrozumienia a jej potrzeby odbiegają od pewnej przyjętej normy. Jeżeli nazwanie tego autyzmem czy innym zaburzeniem jest Ci potrzebne, to okej, ale na razie podeszlabym z otwartością i po prostu poszukałabym dla dziecka pomocy.
 
Cokolwiek by to nie było to Twoje dziecko potrzebuje wsparcia i zrozumienia a jej potrzeby odbiegają od pewnej przyjętej normy. Jeżeli nazwanie tego autyzmem czy innym zaburzeniem jest Ci potrzebne, to okej, ale na razie podeszlabym z otwartością i po prostu poszukałabym dla dziecka pomocy.
nie zależy mi na autyzmie. Co by to nir bylo, dobrze wiedzieć co to bo wtedy wiadomo jak pomoc i w jakim kierunku iść
 
Hej, nie pomyślcie ze szukam objawów na sile, bo tak nie jest ale już sama nie wiem czy jest ok czy nie. Postanowiłam zapytac bardziej doświadczone mamy.

Mam syna 7 lat który ma stwierdzony Autyzm dziecięcy, mam również córkę 3 lata i się zastanawiam czy u niej również moze być podobna diagnoza choć objawy całkiem inne.
Córka:
- reaguje na wołanie, jest inteligentna, mówi, chodzi, śpiewa, tańczy. Nie zawiesza się, nie ma tzw. Swojego świata, patrzy w oczy

To co mnie niepokoi:
- od urodzenia ciagle płakała, ciagle musiala być na rękach, kołysana i przy piersi. W zasadzie nic się nie zmienilo. WIecznie nie zadowolona, we wszystkim widzi problem, płacze i rzuca się na ziemie jak coś jest nie po jej myśli. W zasadzie potrafi przepłakać większa polowe dnia. Notorycznie wisiałyby na cycu, mimo swojego wieku nie jestem w stanie zaprzestać karmienia. Wszystko musi być tak jak ona chce a jak nie jest to histeria.
- zdarza się ze uderzy dziecko w przedszkolu bądź zabiera zabawki, nie chce bawić się z innymi dziecmi.
w dzieciństwie wczesnym miała wzmożone napięcie mięśniowe i lekarze mówili ze płacze od tego, lecz napięcie po fizjo minelo a ona nadal jest taka ,,mała histeryczka”
- jak coś chce to sama nie weźmie tylko każe sobie podać, jak jej upadnie to tez nie chce podnosić.

Potrafi być kochana, i widzę ze potrzebuje dużo bliskosci i ciągłego dotyku i przytulania. To trochę inne objawy niż u mojego synka ale ktoś mi zasugerował ze to może być spektrum autyzmu dlatego pytam o radę. Co o tym sądzicie? Może nie ma się czym martwić? Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Polecam dobrego terapeutę od zaburzeń integracji sensorycznej. Brzmi trochę bardziej w tym kierunku, ale Internet nie postawi diagnozy. Powodzenia! :)
 
Hej, nie pomyślcie ze szukam objawów na sile, bo tak nie jest ale już sama nie wiem czy jest ok czy nie. Postanowiłam zapytac bardziej doświadczone mamy.

Mam syna 7 lat który ma stwierdzony Autyzm dziecięcy, mam również córkę 3 lata i się zastanawiam czy u niej również moze być podobna diagnoza choć objawy całkiem inne.
Córka:
- reaguje na wołanie, jest inteligentna, mówi, chodzi, śpiewa, tańczy. Nie zawiesza się, nie ma tzw. Swojego świata, patrzy w oczy
Przypuszczam, że starszy syn jest pod opieką specjalistów i to na nich bym się zdała, bo wiedzą o tym jak wygląda sytuacja waszej rodziny. Zachowania twojej córeczki mogą być powiązane z tym, jak wyglądają relacje w waszym domu. I poprosiłabym też psychoterapeutę o wskazówki dotyczące postępowania z dziećmi. Bo może być tez tak, że różne jej schematy działania są wyuczone. Jest naprawdę dużo zmiennych i wygląda, że wsparcia potrzebują i wasze dzieci, ale również i wy dorośli.
 
reklama
Jeżeli starszy syn ma stwierdzony autyzm to wiesz, ze musiałaś przejść przez cały etap diagnozowania, która jest wielopoziomowa. Nikt na forum nie jest w stanie stwierdzić, czy córka ma autyzm (lub ZA). Masz wątpliwości - skontaktuj się ze specjalistami. Trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej.
 
reklama
Do góry