reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

Witam!
Mieszkamy w małej miejscowości koło Ożarowa Maz.w sumie nie daleko Warszawy od zachodniej strony.
Kacperek należy do Fundacji pięć razy w tygodniu ma logopedę i raz w tygodniu psychologa ,do tego przedszkole integracyjne z którego chcą nas się pozbyć, a szkoły dla dzieci z Autyzmem nie ma w pobliżu , dlatego pytałem jak to jest w innym bardziej cywilizowanym kraju.
Są Firmy bo tak to trzeba nazwać które oferują odpowiednią ilość i jakość terapii dla dzieci autystycznych w Warszawie które zapewniają znaczne postępy, ale to koszt rzędu 4000zł m/c więc to luksus dla bogatych. Mam przyjaciół w Liverpoolu wyjechali pół roku temu i mogą załatwić mi pracę i mieszkanie stąd moje pytanie odnośnie standardów dotyczących dzieci autystycznych w UK
pozdrawiam

Witam wszystkich:) Chcialabym poruszyc nowy watek dotyczacy autyzmu dzieciecego i problemow z tym zwiazanych (opieka, wychowanie, problemy z zachowaniem dziecka, relacje z nieautystycznym rodzenstwem, itp.)
Mam 29 lat i dwojke dzieciaczkow (synka 5,5 lat i coreczke 2 lata). Syn ma zuberzenia autystyczne w stopniu lekkim ( zostal zdiagnozowany w Anglii, gdzie obecnie mieszkamy, kiedy mial 3 lata). Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tematyka do rozmowy. Moze znajda sie tu na forum inne mamy dzieci autystycznych lub z zespolem Aspergera, albo mamy ktore chociazby podejrzewaja zaburzenie rozwoju u swojej pociechy. Sama chetnie podziele sie doswiadczeniem i ewentualna rada. Pozdrawiam:) witam serdecznie mam na imię Ewelina. mój synek za miesiąc bedzie miał diagnozę medyczna. Podejrzewają autyzm. Mieszkamy w Chicago. Chciałam zapytać jak teraz reaguje twój synek. Trochę czasu minęło . Dziękuje za odp.
 
reklama
Eh... Twoje dziecko jest za małe by wypowiadać słowa i reagować na imię! Ma 7,5 m więc czego tu oczekiwać??? Ciesz się z tego co już osiągnął, bo moim zdaniem rozwija się świetnie. Nie wymyślaj mu chorób na siłę. Ja planuję zapisać się na szkolenia autyzm bo chciałabym pracować z chorymi dziećmi. Poczytaj trochę o tej chorobie bo chyba nie wiesz jakie ma objawy



Zasada jest taka, że im wcześniej jest postawiona diagnoza, tym szybsza terapia i większe korzyści dla dziecka. Jeżeli podejrzewasz, że dziecko rozwija się nieprawidłowo to warto zgłosić się do psychologa dziecięcego lub klinicznego, który pomoże Ci zobaczyć, co jest normą rozwojową a co może budzić niepokój.
 
Zasada jest taka, że im wcześniej jest postawiona diagnoza, tym szybsza terapia i większe korzyści dla dziecka. Jeżeli podejrzewasz, że dziecko rozwija się nieprawidłowo to warto zgłosić się do psychologa dziecięcego lub klinicznego, który pomoże Ci zobaczyć, co jest normą rozwojową a co może budzić niepokój.

No u nas to pani przedszkolanka zasugerowała żeby udać się na badania, bo coś może być nie tak. Z synkiem byliśmy w klinice psychomedic.pl w Warszawie. Diagnoza została wydana po 4 spotkaniach, więc mam pewność, że jest trafna i z tego co uważam, to bardzo szczegółowa. Zauważyłam, że z synkiem coś może być nie w porządku, ale myślałam, że po prostu rozwija się w swoim tempie, dopiero sugestia przedszkolanki otworzyła mi bardziej oczy.
 
No u nas to pani przedszkolanka zasugerowała żeby udać się na badania, bo coś może być nie tak. Z synkiem byliśmy w klinice psychomedic.pl w Warszawie. Diagnoza została wydana po 4 spotkaniach, więc mam pewność, że jest trafna i z tego co uważam, to bardzo szczegółowa. Zauważyłam, że z synkiem coś może być nie w porządku, ale myślałam, że po prostu rozwija się w swoim tempie, dopiero sugestia przedszkolanki otworzyła mi bardziej oczy.

Fajnie, że Pani w przedszkolu jest takim dobrym obserwatorem:)) Nauczyciele są coraz lepiej wyszkoleni i chętni do poznawania nowych metod pracy. Sama prowadzę szkolenia z diagnozy autyzmu, zespołu Aspergera w przedszkolach i szkołach, mam okazję do obserwowania dużego zaangażowania w to co robią. Niestety zdarza się że są żle traktowani przez niektórych rodziców jeżeli zauważą jakieś trudności rozwojowe ich dziecka. Zasada jest taka, że każdy z nas może się niepokoić rozwojem dziecka, możemy się też myliś to normalne ale mamy obowiązek do przekazywania swoich spostrzeżeń właśnie dlatego, żeby jak najszybciej pomóc dziecku i rodzicom.
Pozdrawiam :))
 
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie i warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu w ramach obchodów III Dni Autyzmu na Ursynowie.
Zapraszamy w dniu 1 października do siedziby naszego przedszkola - ul. Rumby 4 w Warszawie (parking od Lambady ).
Wydarzenie jest organizowane przez Fundację StartSmart prowadzącą Przedszkola
Aniołowo we współpracy z Fundacją Nowa Nadzieja z Kalisza.
Wykład poprowadzi dr Justyna Leszka, znakomity i ceniony specjalista. Po
wykładzie zapraszamy na jeden z 3 warsztatów do wyboru.
Program wydarzenia poniżej.
10.00 – 10.45 Zarys działalności Fundacji Nowa Nadzieja – Prezes Fundacji
Piotr Tomankiewicz
10.45– 11.15 Wczesne symptomy zaburzeń rozwoju u dzieci – Dr Justyna Leszka
Warsztaty 12.00 -13.30
1. Joanna Dolna: „Gotujemy zdrowo – bezmlecznie, bezcukrowo i bezglutenowo”.
2. Marcelina Żółtowska: „Mam trzy latka, trzy i pół…. – wspomaganie rozwoju
poznawczego i językowego dzieci”.
3. Bogna Mikołajczak: „Wspieranie rozwoju Integracji Sensorycznej w warunkach
przedszkolnych i domowych”
Zapisy info@startsmart.com.pl, pierwszeństwo w szkoleniu mają rodzice i
Opiekunowie dzieci z orzeczeniami ( lub w trakcie diagnozy) lub telefon 602 408 507
Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w warsztatach wyślemy formularz
rejestracyjny.
13:30 -15:00 Akcja społeczna " W Aniołowie Gwiazdy Malują Anioły"
W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie
III Dni Autyzmu plakat (1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Agnieszka Kurdwanowska
tel: +48 790 014 461
email: agnieszka@startsmart.com.pl
 

Załączniki

  • III Dni Autyzmu plakat (1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
    III Dni Autyzmu plakat (1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
    102,8 KB · Wyświetleń: 1 559
ja jestem z drugiej strony, pracuje na co dzień z dziećmi z autyzmem, tak naprawdę ze sprzężonym zaburzeiem również, dzieci są upośledzone umysłowo w stopniu umiarkowanym (w większosci), ale jeśli ktoś miałby pytania, chętnie odpowiem w mairę możliwości. Terapeutą jestem od 9 lat wiec co nieco udało mi sie już nauczyć, zobaczyć, poznać ...
 
reklama
W przypadku, kiedy zauważymy niepokojące objawy i chcemy sprawdzić czy to jest autyzm, warto zwrócić się do Kliniki Psychomedic. Jest to ważny moment. Dzieckiem zajmuje się tam zespół lekarzy. Są tam profesjonaliści, dlatego nie ma mowy o pomyłce. Tel. do rejestracji to 22 253 88 88 . Mają świetnych specjalistów.
 
Do góry