reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Avent - kubek niekapek

Jesteśmy zadowoleni z nowego kubka do samodzielnego picia Avent.
Nasza niepełnosprawna trzyletnia córeczka ma problemy z piciem, z butelki ze smoczkiem radzi sobie super, ale kubki niekapki, czy też kubki z dziubkiem, ze słomką, z dziurką, to już wyzwanie, z którym do tej pory nie potrafi sobie poradzić.
Zauważyliśmy szereg zalet kubka Avent w porównaniu z innymi dotąd stosowanymi. Napój łatwo wypływa, wystarczy przytknąć usta do kubka i lekko nacisnąć, by się napić. Dla córki jest to bardzo ważne, gdyż nie potrafi ona pociągnąć napoju ze słomki czy zwykłego niekapka. Sposób wypływania jest bardzo naturalny, bardzo przypomina picie ze zwykłego kubka, jednak dzięki zaworkowi nic się nie rozlewa, gdy się go nie naciśnie. Jesteśmy jeszcze na etapie nauki, ale z każdym dniem córka radzi sobie coraz lepiej.

Kubeczek prezentuje się bardzo ładnie, jest lekki, łatwo się go rozkłada i myje. Szkoda tylko,że nie można podgrzewać w nim napoju w mikrofalówce.
 
reklama
Kubek jest swietny! Corcia (1,5roku) pokochala go od pierwszego uzycia, i juz nie chce pic z niczego innego. Przy pierwszym uzyciu owszem, pozalewala sie, ale to na plus dla kubka, bo oznacza to ze latwo dziecku wylatuje picie, bez zadnego wysilku. przy kolejnym uzyciu polubili sie z kubkiem i klopot zalewania ubranka sie skonczyl. Czuje sie "dorosla" bo pije tak jak mama ze szklanki. Przy tym nie rozlewa - to prawdziwy niekapek. Latwy w myciu i uzytkowaniu. Same zalety.
 
Kubek do nauki samodzielnego picia Avent.
*Bardzo ładny wygląd
*Lekki, praktyczny i wygodny w czasie używania
*Trwały materiał
*Bardzo łatwo go rozebrać na części pierwsze i można dokładnie umyć - za to duży plus
*Unikalny zaworek zapobiegający rozlewaniu nie jest do końca dopracowany. Jeżeli dziecko za bardzo przechyli kubek, wszystko się rozlewa :(
Podsumowując...synek bardzo lubi ten kubeczek, chętnie z niego pije. Niestety zdarza się, że koszulka jest cała mokra.
 
Kubek do przetestowania dostalismy i bardzo sie z tego ucieszylismy. Kolor mamy zielony a synus jest zadowolony. Dzielnie cwiczymy ale troche sie krztusimy. To nie wina kubeczka lecz jednak syneczka. Ssanie za silne mamy wiec za duzo polykamy. Uwazac jeszcze musimy ale napewno sie nauczymy. Latwo sie myje i montuje, do sterylizatora tez pasuje. Choc krotko go mamy, innym polecamy.
 
Avent- Kubek nie kapek do nauki samodzielnego picia 260ml.

Zalety:

Wygląd kubeczka jest naprawdę świetny.
Jest bardzo lekki i łatwy w montażu jak i rozkładaniu na czynniki pierwsze.
Posiada bardzo fajna pokrywkę i jest wygodny w użytkowaniu.

Wady:

Nie do końca jest to typowy kubek nie kapek-pod większym kątem napój się wylewa.
Dziecko przy pierwszym podejściu zachłystuje się dużo ilością napoju.
Cena jak na kubek nie kapek jest naprawdę wysoka.

Prawdę mówiąc trochę mnie rozczarował nowy produkt od Avent-Philips myślałem,że to będzie naprawdę fajny i innowacyjny produkt a jednak nie sprostał moim oczekiwaniom.Gdyby był jeszcze może tańszy polecałbym go ze względu na wygląd i znaną markę-bo niestety na właściwości kubka nie kapka -nie mogłem polegać-świadczą o tym mokre ubranka,napój rozlany na podłodze i zbyt duży wypływ.

Mimo wszystko dziękuje za możliwość przetestowania.Pozdrawiam
 
Jako że różnorodne produkty firmy Philips AVENT towarzyszą nam od samych narodzin córeczki i dotąd sprawdzały się doskonale, kierując się ciekawością, co do funkcjonalności nowego produktu jakim jest kubek do nauki samodzielnego picia dla rosnących maluchów, po tygodniu stosowania nowego produktu mogę z ręką na sercu napisać - rewelacja i po raz kilejny pozytywne zaskoczenie! :) Jako mama dorastającego malucha (15m-cy) od wielu tygodni zmagałam się z mokrymi ubrankami, czy podłogą, zalewanymi napojami przez malucha, który próbował swoich sił pijąc samodzielnie napoje z kubków, czy szklanek. Posiadane przez nas wcześniej kubki niekapki niestety nie spełniały swoich funkcji - nie tylko przeciekały, ale córka wkładała wiele wysiłku w "zaciągnięcie" napoju, co po prostu skutkowało zniechęceniem do picia z takiego kubeczka. Mam wrażenie, że do nowego kubka niekapka podeszła z lekkim dystansem, aż w końcu pochwyciła nowy kubeczek. Z intuicyjnym uchwyceniem kubka w obie rączki oczywiście nie było problemu, troszkę więcej czasu zajęło zorientowanie się na jakiej zasadzie działa "ustnik". I tu zdarzył się mały wypadek. ;) Córka objęła ustami krawędź od górnej strony, przechyliła kubeczek i w rezultacie z przeciwnej, odblokowanej strony wyleciało trochę wody. Czyli korzystanie z kubka dla malucha do końca intuicyjne nie było. :) Ale jako że praktyka czyni mistrza, mała szybko zorientowała się, jak korzystać z kubeczka, no i mam wrażenie, że sama reguluje sobie ilość napoju wypijanego w jednym łyku w zależności od pragnienia. Co najważniejsze, córka sięga po niego z chęcią. :) Produkt jest estetycznie wykonany i łatwo go utrzymać w czystości. Dużym plusem jest pokrywka, która zapewnia właściwą higienę, gdy kubek zabieramy na spacery.
 
Witam wszystkie mamy!!!
Moje dziecko to wyjątkowo samodzielny roczniak :) sam je i sam.....hym....się oblewa :D
Już wcześniej widziałam ten kubeczek i zastanawiałam się czy mały sobie z nim poradzi...a mozliwość przetestowania go ( tak odpowiedzialna funkcja spadła na moje dziecko :D ) to rewelacyjna okazja sprawdzenia nowych umiejętności.
I tak.....pierwsze zetknięcie się było bardzo intrygujące dla Tymka, machanie , stukanie i próby wylania były marne :) , a to ulubiona czynność w trakcie picia :) póżniej była próba picia i po krótkiej nauce Tymuś od razu załapał o co chodzi. Efekt rewelacyjny !!! Mały zachwycony, ponieważ pije jak dorosły , a mama i tata cieszą sie suchym mieszkaniem :)
Kubek sprawdza sie w każdych warunkach, pijemy przy posiłkach, za każdym razem gdy mały czuje pragnienie, na spacerku. Jestem zachwycona. Kubek nie cieknie, mimo że słyszałam o nim takie opinie, może to wina złego zakręcenia nakrętki.
Polecam mamusiąkażdym !!! A w szczególności mamom cycusiowych maluchów, które wiem z opowiadań nie lubiś pić z butelek czy nie kapków !!! Polecam . Moja ocena na 6 !!!
 
Kubek do samodzielnego picia Philips Avent był testowany przez mojego dwuipółlatka. Konstrukcja przemyślna, trzeba nauczyć się go składać, ale jak już się pojmie jak i co, to jest ok. To idealny gadżet dla dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego picia. Picie z niego przypomina picie ze zwykłego kubka - wystarczy nacisnąć górną wargą "pokrywkę" i picie samo wpada do małej buzi. Problematyczne może być na początku to, że dziecko przez zbyt długi czas przyciska "pokrywkę" i za dużo picia wylatuje ze środka, a dziecko nie zdąży wszystkiego połknąć i... picie ląduje na bluzeczce i spodniach. Wtedy trzeba przebierać. Zawsze też po piciu odrobina płynu zbiera się pod pokrywką. Reszta rewelacja. Piękny design - kubek prezentuje się rewelacyjnie (nasz jest czerwony). Kształt poręczny, idealny na podróż. Kubek nie jest ciężki. I co najważniejsze - uczy samodzielności. Dzieciątko pijąc z niego ćwiczy też wargi, co jest bardzo ważne przy nauce mowy. Jest też praktyczny - jeśli założy się dodatkową nakładkę, nie ma opcji, aby coś się rozlało. Na pewno myje się go też łatwiej niż niekapki czy bidony - mamy doświadczenie z jednymi i drugimi. Jeśli dziecko pije coś więcej niż tylko wodę (a zazwyczaj pije), osad bardzo ciężko domyć w zakamarkach. Tu natomiast łatwo wszędzie dotrzeć i za to wielki plus!!!
 
Kochane mamy mój syn ma 23 miesiące przystąpił do testowania kubka do samodzielnego picia firmy Philips. Gdy podałam mu picie po raz pierwszy w kubeczku był zdziwiony że przypomina on kubek osób dorosłych  od pierwszych dni bardzo chętnie go używał ponieważ bardzo łatwo mu się z niego piło i nie zalewał ubrań a przede wszystkim gdy go mocniej przechylił do góry do jego buzi nie dostawała się za duża ilość picia. Obecnie Filipek nie rozstaje się z kubeczkiem na krok i gdy podaje mu picie w kubeczku lub butelce nie chce pić. Drogie mamy Kubeczek do samodzielnego picia sprawdza się w 100%. Dziecko może pić z niego i nie zalewać się, jest bardzo lekki i wygodny w trzymaniu, estetycznie wykonany a co najważniejsze dziecko czuje się jak dorosłe gdy z niego piję. Jestem bardzo zadowolona z niego i cieszę się że mogłam z moim synem brać czynny udział w jego testowaniu. Drogie mamy polecam wam z całego serca kupno kubeczka do samodzielnej nauki picia. Pozdrawiam serdecznie Malwina.
 
reklama
Kubek niekapek Avent Philips jest moim zdaniem godny polecenia. Bardzo łatwo jest go rozłożyć i umyć, wygląda zachęcająco i jest praktyczny. Mój Synek ma niewiele ponad pół roku a dzięki temu kubeczkowi przekonał się do picia wody - troszkę na zasadzie zabawy, a troszkę nabywając umiejętności samodzielnego picia z kubeczka. Niekapek jest bardzo szczelny i sprawdza się w małych rączkach - można trzymać za uchwyty lub pojemnik. Ciekawe wzornictwo i koloroy powodują entuzjazm Malucha na sam wiok kubka. Praktyczna przykrywka świetnie chroni przed zabrudzeniem miejsca picia. Ogólnie- bardzo dobry produkt!
 
Do góry