reklama

az tyle usg? pomocy

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez olenka8989, 9 Marzec 2015.

1. olenka8989

olenka8989 Początkująca w BB

Czesc. Powiedzcie mi..czy ktoras z Was miala dużo badan usg podczas ciąży? Jestem w 26 tygodniu i mialam juz 15 takich badan :( kilka razy lezalam w szpitalu, pozniej mialam podejrzenie niewydolności szyjki:( czy Waszym dzieciom zaszkodzilo tak częste badanie? Martwie sie i prosze o pomoc; (

2. Maamba

Maamba Zaciekawiona BB

Małam czesto ale nie chyba tyle co ty. W każdym razie to nie szkodzi dziecku. Jeżeli nie masz skurczy macicy bo jeżeli tak to badanie USG podraznia macice do napinania się, ja tak miałam i musiałam czekac dłużej na badanie po 30 tyg.

3. reklama
  4. aneta_ck

aneta_ck Fanka BB :)

Ja tak podobnie mialam. Do 8 tyg. 5 razy bo najpierw podejrzewali ciaze pozamaciczna a potem o cukrzyce ciazowa. I tak co 3 tyg. a potem co dwa. Sama zaplacilam ekstra 150 euro zeby miec wiecej usg bo u nas kasa chorych tylko 3 refunduje. Dzidzius zdrowy się urodzil nic mu nie przeszkadzalo na szczęście. Ja też bylam spokojna bo widzialam go czesto. A teraz mamy duuuuuzo zdjec na pamiątkę. Pozdrawiam

5. marcia30

marcia30 Fanka BB :)

Ja tez mialam bardzo duzo razy usg przez cala ciaze moze tez z 15 razy i wszystko ok z malym takze nie martw sie

6. LucyF

LucyF Fanka BB :)

Ja tez mialam bardzo czesto usg. Pewnie ze 20 razy podczas calej ciazy. A Synek zdrowy i bardzo inteligentny:-)

7. olenka8989

olenka8989 Początkująca w BB

Bardzo Wam dziękuję:)

8. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Badania usg nie działają na dziecko ponieważ to nie jest naświetlanie,tylko usg polega na falach dźwiękowych.Jestem w 5 miec ciąży i co wizytę mam usg(jestem po poronieniu) i lekarz zapewniał,że nic się nie stanie.A do tego poczytałam sobie na internecie na temat usg.Dla uspokojenia się,też możesz poczytać.
    Jeśli będzie dochodzić do tego ból,czy plamienie oczywiście natychmiast skonsultuj się z lekarzem...

9. kołtunek

kołtunek Fanka BB :)

w pierwszej ciąży miałam ok. 25 badań USG teraz już 11 albo 12 nie kojarzę dokładnie

10. reklama
  11. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

ja też miałam masę USG i nie wpłynęło to źle na dzidziusia :)

Poleć forum