reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

az tyle usg? pomocy

Dołączył(a)
9 Marzec 2015
Postów
2
Czesc. Powiedzcie mi..czy ktoras z Was miala dużo badan usg podczas ciąży? Jestem w 26 tygodniu i mialam juz 15 takich badan :( kilka razy lezalam w szpitalu, pozniej mialam podejrzenie niewydolności szyjki:( czy Waszym dzieciom zaszkodzilo tak częste badanie? Martwie sie i prosze o pomoc; (
 
reklama
Małam czesto ale nie chyba tyle co ty. W każdym razie to nie szkodzi dziecku. Jeżeli nie masz skurczy macicy bo jeżeli tak to badanie USG podraznia macice do napinania się, ja tak miałam i musiałam czekac dłużej na badanie po 30 tyg.
 
Ja tak podobnie mialam. Do 8 tyg. 5 razy bo najpierw podejrzewali ciaze pozamaciczna a potem o cukrzyce ciazowa. I tak co 3 tyg. a potem co dwa. Sama zaplacilam ekstra 150 euro zeby miec wiecej usg bo u nas kasa chorych tylko 3 refunduje. Dzidzius zdrowy się urodzil nic mu nie przeszkadzalo na szczęście. Ja też bylam spokojna bo widzialam go czesto. A teraz mamy duuuuuzo zdjec na pamiątkę. Pozdrawiam
 
Ja tez mialam bardzo czesto usg. Pewnie ze 20 razy podczas calej ciazy. A Synek zdrowy i bardzo inteligentny:-)
 
Badania usg nie działają na dziecko ponieważ to nie jest naświetlanie,tylko usg polega na falach dźwiękowych.Jestem w 5 miec ciąży i co wizytę mam usg(jestem po poronieniu) i lekarz zapewniał,że nic się nie stanie.A do tego poczytałam sobie na internecie na temat usg.Dla uspokojenia się,też możesz poczytać.
Jeśli będzie dochodzić do tego ból,czy plamienie oczywiście natychmiast skonsultuj się z lekarzem...
 
reklama
Pragnę podziękować wszystkim mamom za ten wątek, szczególnie tym, które napisały, że mają zdrowe dzieci mimo licznych usg. Jest to moje pierwsze forum w życiu na jakie się zapisałam, ale jak czytam, ze kobiety mają po 3 usg przez całą ciąże to wpadam w panikę. Jestem w 20 tyg. ciąży miałam robione usg dotychczas 15 razy (w tym 3 prenatalne jedno dwa razy). Chodzę do dwóch lekarzy prywatnie, ciąża rozwija się prawidłowo. Za każdym razem miałam robione usg plus jedno w szpitalu bo krwawiłam oraz prenatalne. Chodzę do dwóch bo jestem po dwóch obumarciach ciąży w 9 tyg. i 3 letnich staraniach przez ten czas chodziłam do obu bo mam do nich zaufanie. Mam więc dwie karty ciąży i nie potrafię jednemu z nich powiedzieć, że chodzę do drugiego a robią mi usg bo muszą sprawdzić czy serce bije miarowo. Bardzo się boję, że mogę z przezorności zaszkodzić dziecku. Ale jak zrezygnuję z jednego to nigdy nie wiem, czy może mi się przydać ten drugi. Wiele już przeszłam więc wiem jak jest. Nie proszę o rozgrzeszenie tylko piszcie ile miałyście usg i czy dzieci psycho-fizycznie zdrowe. Dziękuję to daje nadzieje.
 
Do góry